Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:37 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Какво Ви е мнението за сборните групи  
Автор biba79 (новак)
Публикувано30.05.05 15:34



Какво ще кажете майчета по този въпрос за летните сборни групи в яслите и градините? Отделно ли правят група за по-малки и група за по-големи или са заедно децата? Смятате ли , че е хубаво да гооставя в такава група или не..... Много ще ми помогнете, благодаря Ви



Тема Re: Какво Ви е мнението за сборните групинови [re: biba79]  
Автор Aлa-Бaлa (хитруша)
Публикувано30.05.05 15:51



Ако ясла и градина са отделно би било редно и сборните да са поотделно, малко така го казвам тъй като при нас нямаше ясла. А иначе до някъде зависи от детето, моята девойка мрънкаше малко, че не е при неините си г-жи, но беше временно и то щото си има пазарлък за закуските



Тема Re: Какво Ви е мнението за сборните групинови [re: biba79]  
Автор Bety 123 (минаващ)
Публикувано30.05.05 15:58



Ами да ти кажа при нас как е...Яслата е отделно от детската градина. И там и в детската сборните групи са общи - и малки и големи. В яслата от 1 до 3 години, една група, а в градината от 3 до 6 години една група.
Ако детенцето ти досега е било на ясла и от 01.06 трябва да отиде в детска градина, моят съвет е да го оставиш в яслата. Защото, ще му е кофти от първият ден, на ново място с нови госпожи. А от 01.09 като започне новата учебна година, пак ще сформират, вече истинските групи, и пак ще са други госпожи.
Аз така направих, и моят син го понесе доста спокойно, макар, че е чувствително дете. И като го питахме дали иска да ходи на градина / докато беше още в яслата/ той отговаряше - НЕ!



Тема Re: Какво Ви е мнението за сборните групинови [re: biba79]  
Автор biba79 (новак)
Публикувано30.05.05 16:25



Ами то ние започваме да ходим на ясла след няколко дни, той е на 1.7г и въпросът е, че яслата е само до края на юни и след това в друго ОДЗ ще бъдат сборните групи, та той тъкмо ще свикне и после пак на ново , та затова ми е мисълта................



Тема Re: Какво Ви е мнението за сборните групинови [re: biba79]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано30.05.05 16:54



Ние пък изобщо нямаме сборни групи
Цял август ще се чудя какво да го правя

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: Какво Ви е мнението за сборните групинови [re: biba79]  
Автор 3лaBeщицa (новак)
Публикувано30.05.05 18:57



Лятото няма начин - правят се сборни групи. И обикновено се формират според възрастта на децата - по-малките в една, по-големите в друга група. Тъй като през лятото няма занимания, а само игри, това не е чак толкова фатално - децата се опознават и си играят. Ако са в ясла е препоръчително да останат в яслата ако имат такава възможност, а ако няма е добре да са при госпожите, които ще ги поемат от есента , за да свикнат с тях. Всъщност децата се приспособяват лесно, поне повечето от тях и няма проблеми - дори ще завържат нови познанства и приятелства



Тема Re: Какво Ви е мнението за сборните групинови [re: biba79]  
Автор sweetkids_mama (мислеща)
Публикувано31.05.05 10:22



Нашата ясла ще работи до края на юни. За юли месец съм записала Зори в дежурна детска градина, където ще бъдат прехвърлени децата от нашата. Казаха ми, че там ще бъде пак в яслата. По принцип разликата във възрастта не е голям проблем, но положително синът ти ще бъде с деца на "яслена" възраст. Аз също малко се притеснявам как ще приеме промяната, но след като цяла година ходи с удоволствие и вече е свикнала с тази обстановка и режим, смятам, че ще се справи. Ако детето ще тръгва сега за първи път, може да му е малко по-трудно, но при всички положения смяната на самата градина според мен е по-голям проблем, отколкото смяната на групата. Мисля, че няма причини да не го оставяш в лятна група.....

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема Re: Какво Ви е мнението за сборните групинови [re: lady Marian]  
Автор Kиka (жълтоока)
Публикувано31.05.05 12:59



Мога да ти дам идея

Нашата ясла ще почива през юли, а през август ще има сборни групи. Казаха, че сигурно ще има деца и от други, почиващи през август ясли.
Ако искаш, провери, но се ориентирай по-бързичко, за да не се запълнят местата.
Успех



Тема Re: Какво Ви е мнението за сборните групинови [re: Kиka]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано31.05.05 13:24



Леле, това е идея! Мерси!
Аз тия дни съм взела малко отпуска, за да си оправям едни други неща и ще мина един от следващите дни за да питам. Вие сте в ОДЗ-то на Белмекен, зад училището, нали?

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.