Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Изплащане на майчинствонови  
Автор mileta (нова)
Публикувано18.05.05 11:41



Много моля, ако има майчета , компетентни по въпроса да ми помогнат: спорим с мойта счетоводителка от къде се изплащат болничните по майчинство - от службата или от НОИ, от утре излизам 45 дни болничен преди раждане и тя ми обяснява да съм си проверила в НОИ, аз обаче смятам , че болничните се изплащат от службата. Как е правилно?



Тема Re: Изплащане на майчинствонови [re: mileta]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано18.05.05 12:31



права си - от службата!
тегли ги от НОИ с инкасо. Ако желаеш мога да ти кажа по коя точно сметка и кой параграф да й кажеш Кажи и да пусне това инкасо, пък ако дойдат - дойдатЕстествено, че ще ги преведат на фирмата, но ако си е плащала редовно задълженията към НОИ


Гери - 27.10.04


Тема Re: Изплащане на майчинствонови [re: mileta]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано18.05.05 12:32



От службата.
Ако не се водиш никъде на работа тогава просто нямаш болнични.
Иначе майчинството, ако не се водиш на работа се изплаща от социалните в общината ако не се лъжа, но ти се водиш, така че в твоя случай всичко изплащат от работа (с изключение на 200-те лева за раждане и детските надбавки), та да не се прави на ударена счетоводителката ами да се напъне малко и да си свърши работата :)



Тема Re: Изплащане на майчинство [re: medusa]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано18.05.05 13:23



За неосигурените има еднократна помощ за бременност - 150 лв. Изплаща се от социалните.



Тема Re: Изплащане на майчинствонови [re: mileta]  
Автор dara (osobena)
Публикувано18.05.05 13:56



135-те дни за бременност и раждане се водят за обезщетение за временна нетрудоспособност. И като такова се изплащат от работодателя. Ако бяха социална помощ, като детските надбавки и еднократните помощи, тогава да, търси ги от Д СП, но обезщетенията се изплащат от работодателя.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Изплащане на майчинствонови [re: The Sun /cлънчицe/]  
Автор mileta (нова)
Публикувано18.05.05 14:44



Благодаря за отзивчивостта, тъй като редовно са ме осигурявали би трябвало всичко да е на ред и да може да се тегли без проблем , разбрах се със счетоводителката и тя ще провери
Благодаря



Тема Re: Изплащане на майчинствонови [re: mileta]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано18.05.05 14:51



ок Живо и здраво бебче!


Гери - 27.10.04

Тема За да не пускам нова тема...нови [re: mileta]  
Автор mumi (на Маги)
Публикувано18.05.05 16:11



Милета, извинявай, че така са вмъквам.... А и мамите са ти отговорили изчерпателно.
Аз искам да питам до кога се изплащат безценните 130 лв? Как се изчислява? 24 месеца или до навършване на 2 годинки или...? Дъщеря ми става на 2г. на 25 Юли тази година.
Извинете още веднъж за "нахълтването"!



Тема Re: За да не пускам нова тема...нови [re: mumi]  
Автор Gloria (будала)
Публикувано18.05.05 16:36



до навършване на 2-годишна възраст, а не 24 месеца
ние ги навършваме на 31 юли



Тема Re: За да не пускам нова тема...нови [re: Gloria]  
Автор mumi (на Маги)
Публикувано18.05.05 17:00



Хе-хее! Наборче значи!
Това означава ли, че последната "пенсия" ще взема през Юли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.