Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: поздрави и за Зрънчото :)))нови [re: Silvita]  
Автор lta (Meche)
Публикувано27.05.05 14:15



Силве, напълни ми душата от кеф с това Зрънчово море! Представям си какъв кеф е било за нея! Да я нацелуваш!



Тема Re: поздрави и за Зрънчото :)))нови [re: Silvita]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано27.05.05 14:34



Ох, Силве, снощи с глас се смях на постинга ти. Днес отново го чета и се хиля.
Ей това е класика: След 20 години ще каже "Мамо, я ми сготви нещо", ама - ниц! Чакам си момента Ще се опитам да го запомня, че и аз да си изживея момента като му дойде времето.
С играчките ние процедираме така - ако падне на улицата й ги прибирам колкото да позабравя, че е падала. И като затрябва играчка - ами вадя я пак.
И зрънчовата одисея много ме развесели! Препрочитам я и все по-картинно си я представям. Колко пъти още ще ни разсмиват така. Да сме живи и здрави да чистим подире им.
Ние за сега седим далеч от подобни залъгалки. Тя както не яде, само това ми трябва - да се засища с глупости. Веднъж само си открадна една солета от приятелчето по разходки, но до там сме.
Целувки на Райчето!



Тема Re: Какво става,нови [re: lta]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано27.05.05 14:44



Не съм още. Бяха ме затресли други кахъри тия дни, но не се е разминало. Благодаря ти за сайта, който ми пращаш. Май наистина е ниско желязото, но пак трябва да питам лекар дали наистина се налага да й давам лекарства (че както сме против всякакви лекарства и двамата с баща й...)
Връщаме целувките за Мецанчо!



Тема Re: Ееееее, благодаря!нови [re: kopche]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано27.05.05 14:59



Благодаря, Копче за рецептата. Аз междувременно бях изровила предишни твои мнения, където я описваше. Намерих и за реванола, та и него правих.
Мазах, цапах, цедих, топлих, изстудявах... Сега вече съм направо добре. Леко ме наболява само, но вече отшумява. А от какво стана - така и не разбрах. Май все пак има връзка с предишното разраняване на зърната, което пък бе предшествано от по-предишно възпаление на каналите. Предполагам, че не са се излекували добре преди и сега им е трябвала само една малко по-дълга разходка. Уж се кърмихме на два пъти, но изглежда Дени не е изсукала всичко.
Иначе си мисля, че намаляването на кърмата не е свързано със зелето, а с възпалението. Защото първия път не слагах нито зеле, нито нищо. Давах само на Дени да суче, но пак ми намаля кърмата. После тъкмо се възстанови и айде пак се повредих. Сега ще трябва много да внимавам.

А Лорката озъби ли се вече, че аз поизгубих дирята на зъбльовците? Щото може от това да са ти нощните дежурства. Или поне аз с това си ги оправдавам, че последните дни и при нас рязко се увеличиха. И все чакам най сетне да се приключи с тия зъби, ама може и да почакам още година - година и половина.



Тема Re: месценови [re: Keнra]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано27.05.05 15:52



Кенга, писах ли ти за желязото и месото? Рая по едно време трябваше да яде по 2 месни пюрета на ден заради желязото. Ти месце май не си давала? Много е полезно според всчикото дофтори мои и аз давам много смело всеки ден. НЕ че тя изяжда повече от 50-60 гр, но пак е нещо. Вие?



Тема Re: Лепвам се за теб, Силвитке-бисквитке, защото...нови [re: desykv]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано27.05.05 15:59



Абе днес пак я помъчих малко, ама даже я плеснах през ръката, като ми бутна лъжицата и сега ми е гузно. Няма повече да правя така Ама сега пак ще й дам от онова, дето го буташе :)))))) Понякога ми е много кофти, че не яде, но пък какво да се напарви... И аз съм била жестоко злояда и сега се опитвам да гледам библейски на нещата и си свирукам Руши "Всичко се връща..."



Тема Re: Ееееее, благодаря!нови [re: Keнra]  
Автор kopche (добро)
Публикувано27.05.05 16:29



Кенга, радвам се, че вече си по-добре!

О, да Лорката води с цели 6 зъба вече.
Ама от това нощното будене не е спряло.




Тема За месцето в менюто...нови [re: Silvita]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано27.05.05 18:32



Алекс яде готово месно пюре на Ганчев /пилешко най-често, но също така и пуешко, телешко, свинско и риба/ през ден! Един ден обядва зеленчуково пюре /готово или мое пасирано/ с жълтък, на другия ден - месно! Обезателно иска десерт - 200 грама за нищо ги няма - най-често плодов сок /готов или прясно изцеден/, чай с боров мед или настърган или намачкан плод /банан, ябълка/... Има един десерт, който обожава да му правя - изцеждам един цял лимон, една ябълка и един морков, добавям 2-3 чаени лъжички боров мед и готово! Сутрин е на попара или на кисело мляко с бисквити, вечер - на адаптирано мляко, а следобеда - каша или плодово пюре. Пие си и водичка чат-пат. А вие как папкате? Алекс - 4 пъти дневно, рядко 3 или 5 пъти, както дойде общо взето...



Тема За вечерното кърмененови [re: kopche]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано27.05.05 19:23



Ооооооо, Копче, Хана отдавна е на шише вечер, а цицата е само протоколно /ако не заспи преди това/. Не помня вече кога забелязах, че кърмата вечер я приспива за по два-три часа, и по съвет на педиатърката купих НА2 /не съм започвала от най-адаптираното, защото вече я бях захранила/.

Всъщност, ето накратко моята схема
- сутрин около 6-6,30 кърмя и давам 100 мл каша с адаптирано мляко
- около 9-9,30 - плодово пюре с мюсли, оризово брашно или сухар - тук има много голям избор на пюрета с различни пълнозърнести брашна. Обикновено изяжда около 3/4 пюре, но понякога отварям и второ бурканче
- около 11,30-12 давам зеленчуково пюре и поне един-два пъти седмично месо - пуйка или телешко засега. Гледам винаги да има картоф или ориз в състава. Понякога й правя и зеленчукова супа, с голямо удоволствие яде спанак. Количеството е пак около 150 г., повече не иска, може би заради закуската. Кърмя.
- около 4 часа - пак плодово пюре или кисело мляко с плод, (Краси, една запетайка човек убива, ей!), или тиква /това последното го яде като невидяла/. Количество - около 190 г.
- около 19,00 започвам да й приготвям вечерната каша - около 300 - 400 мл адаптирано мляко с пълнозърнеста каша /7 вида зърнени култури, грис, ориз/. В началото това количество ми се струваше адски голямо, обаче тя няма явно проблеми - изпива го на два пъти - в 7 и в 8, ако поиска - кърмя, и около 8,30 вече е заспала.
През нощта кърмя само ако се събуди, обикновено към 3 за едно-две дръпвания.
Вече без страх давам кисело мляко и спанак със сметана, както и картофи с масло, защото не показа никакви алергични реакции. След като навърши една година, ще я пробвам с пълномаслено мляко и ако всичко мине нормално, ще престана с адаптираното. Но смятам да кърмя поне до 14-15 месеца.

Редактирано от Mi6ka на 27.05.05 22:01.



Тема Ей, забравихме се, ей!нови [re: Silvita]  
Автор miaou (Larus canus)
Публикувано27.05.05 20:14



Момичета, не съм писала тука сякаш от векове!
Чета си ви редовно и много ви се радвам на всичките, но просто не ми достига времето и търпението да пиша... ама днес, ето се накарах!
Един бърз отчет от нас - Боян започна да ходи из къщи вече от 2-3 седмици като се държи за мебелите. Вече обикаля цялата стая, дърпа, бута, хваща всичко, от 2 дни даже се навежда да си вземе играчката. В резултат на тази активност, аз съм постоянно около него, щото... като обиколи два пъти пространството и му писва, и трябва да съм там да го забавлявам. Давам играчки, той ги хвърля, разполагам ги стратегически по дивани, фотьойли и маси и ходи да си ги събира, чука и блъска с каквото намери и така... Е, и инциденти има, падане от време на време, малко рев... ама без това не може. Лазенето е нещо непознато за него, хич никакви изгледи няма да се научи, май ще прохожда направо.
Като види баща си и като хукне... ще си счупи краката! Мен много-много не ме брои, нали сме си по цял ден двамата, сеща се само като му се прииска цица и почва едно любовно мрънкане и гушкане... сещай се, мамо
Зъби има 2 броя отдолу и 4 пробиха вече отгоре, но още не се виждат добре. Зор беше 2-3 дни, особено нощем, но общо взето, без температури, хреми и разстройства, само мрънкане и будене, което аз успокоявам с кърмене и в крааааен случай с Панадол.
Яденето - напредваме! Вече има 3 твърди хранения на ден, сутрин някакъв плод, или попара (малко й се мръщеше първия път, ама вече я яде) или каша с плод (много любимо), после обедно- следобедно (щото спи от 11 до 13 обикновено) някакво зеленчуково пюре, и вечер - зависи от това, какво съм давала сутрин, давам различно - ако сутрин е било плод, вечер е каша или обратно. Нооо, проблема напоследък е акането... случва се и по 2 дни да не ака, и после...едно твърдо...., явно запича се горкия, ама...защо така? Хем давам разнообразни храни, редувам ги, кърмя на всичкото отгоре нон-стоп, и вода почнах да пробутвам след всяко ядене....? При вас как стоят нещата?
Днес като радикална мярка му забърках един истински буламач от 2-3 сини сливи накиснати, овесени ядки малко и червено цвекло. Изяде си го като пич! На нищо не отказва, за това поне съм доволна! Ще видим ще има ли резултат утре в памперса....
Иначе какви други умения, чакайте да се сетя.... казва чао, опитва се здравей с подаване на ръка, пляска с ръце, общо взето знае кой е дядо, баба, за тати няма спор , само като кажа "Къде е тати" и дори да реве с глас, спира и започва да се оглежда! Познава котката, кучето, но не ги имитира, като го питам ги търси. Започнах да му казвам имената на предмети - например топката и разни други и вече и тях започва да разпознава.
Но най-големия купон е с думичката "НЕ". Употребявам я изключително рядко, само когато наистина забранявам нещо, като например когато се опитва да ми смъкне очилата от лицето. Знае много добре какво означава и щом му кажеш "Не!", прави такава жална физиономия, замръзва на място и ахааа, да се разреве! Толкова мило ми става за него в такива моменти!
Не знам вие с приспиването как сте, но ние вече заспиваме само двамата, гушнати на спалнята. Иначе в кошарата сам, в никакъв случай! Рита, блъска се, върти се и така може и 1 час!
Копче, аз го кърмя вечер задължително, ляга към 21ч. После се буди 2-3 пъти, даже понякога и по-малко. Но в периода на пробиване на горните зъби, беше някакъв кошмар, по 7-8 пъти, не ми се говори.... та сигурно и при вас е така... Пробвай, може пък с адаптираното да спи повече, но не ми се вярва...
Какво да ви пиша още, не се сещам, ей така набързо седнах и трябва пак да бягам.
Целувки на всички наборчета, най-сладките летни бебета!
Ето и една снимка от нас от неделя, когато ходихме на гости на прадядо му, поздравяваме ви!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.