Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:10 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема чупи си играчкитенови  
Автор ralilusi (непознат )
Публикувано12.05.05 12:25



Моят малчоган много обича да си чупи играчките. Ужас! Ако му се скарам веднага хвърля с всичка сила, това което държи и в повечето случаи то се чупи. Заплашвам го удрям го по ръчичката, но нищо не помага решили да счупи играчката просто го правил. Ако пък не реагирам другите около мен започват да ми се карат на мен , че не го възпитавам. Какво да правя?????????
Как се справяте с подобни прояви на агресия? Как да се покаже на детето че това , което прави не е правилно?

Редактирано от ralilusi на 12.05.05 13:56.



Тема Re: чупи си играчкитенови [re: ralilusi]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано12.05.05 12:39



Колко е голям?
По принцип децата минават през период, в който чупят всичко, но той е свързан с изучаването на вътрешностите на нещата.
Малей как звучи само. Исках да кажа, че им е интересно да видят какво има вътре и за това чупят, не го правят умишлено с цел да унищожат играчката.
Ще го надрасне малчугана, не се тормози.
На тези около теб, които се карат, им кажи да си гледат работата.



Тема Re: чупи си играчкитенови [re: ralilusi]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано12.05.05 12:40



Какво по лесно - смени играчките с таквиа дето не се чупят- дървени шарени блокчета, плюшени, има и от нечуплива пластмаса. По скъпи са - но ОЦЕЛЯВАТ.

аз съм на принципа каквото се счипи - в кофата. Не се карам на децата, просто те си знаят нещата им намаляват. Това с плясканетопрез ръчичката е

Ако ги чупи играчките са или некачествени, или неподходящи за възрастта му.


Или има прекалено много и не ги цени(колко е голямо детето?)Ако е под 3 години, просто мени на нечупливи. А че ще ги хвърля - ми да хвърля
Ако не оцеляват хвърляне какви играчки са тогава



Тема Re: чупи си играчкитенови [re: coccinella]  
Автор ralilusi (непознат )
Публикувано12.05.05 12:51



Малкият е на 2г. и2м. Той когато се ядоса за нещо си изкарва агресията върху количките си. И въпреки че са метални пак успява да ги разглоби.Ядосва ме това, че хвърля когато е ядосан . Как да се справя с тази проява на агресия? Трябва ли да се карам наказвам и пр.



Тема Re: чупи си играчкитенови [re: ralilusi]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано12.05.05 13:02



е металните колички с малки части определено не са играчка за дете под 3 години

Абе хора, тези надписи по играчките със задрасканото 3 не са за красота.... сега ги чупи, ами утре ще глътне парченцето....това са ВАШИТЕ деца!

а за агресията- най лесно ще се справиш ако го игнорираш все едно не си го видяла. Ще види, че не реагираш и няма да го рпави повече. Ако се скараш - задължително ще опитва пак и пак да види пак ли ще ти е същата реакцията



Тема Re: чупи си играчкитенови [re: ralilusi]  
Автор iva78 (гъба Пънчушка)
Публикувано12.05.05 13:04



Точно сега се рових в архива за постинги на тема "Гняв".Митака е почти на две и при нас е същото положение - пищи, бие, чупи, хапе....Стигнах до извода, че е влязъл в т.нар. детски пубертет през който минават почти всички деца.Изводите от прочетеното, които направих са:
- и да го биеш, ефект няма.Но и да говориш спокойно и да обясняваш, ефект пак няма.Детето е в период на себеосъзнаване - хем иска да е самостоятелно, хем не може и за това са тези признаци на агресия.Единственият начин е да се въоръжиш с много търпение и да чакаш да отмине периода.
За чупенето какво се притесняваш - играчките нали са за това!Моя хубосник има един дървен чук.Преди 1 месец го хвана и с него раздроби на малки късчета цяло кубче на Рубик.Данданията беше огромна - близо 2 часа блъскаше като обезумял, но го оставих.Ефекта беше че поне спря да пищи.Иначе в момента, в който се опитам по какъвто и да е начин да му отнема играчката, започва едно безумно пищене все едно го колят.
Споко, ще отмине.Поне аз така се надявам



Тема Re: чупи си играчкитенови [re: [desi]]  
Автор ralilusi (мама на людмил)
Публикувано12.05.05 13:08



Ох! Много ми е трудно да не реагирам. Изкарваме от релси кото почне да хвърля и чупи. А що се отнася до играчките- какви да купуваме и плсмасовите и металните всички се чупят нали все с нещо трябва да си играе



Тема Re: чупи си играчкитенови [re: ralilusi]  
Автор Xaпka (бирена)
Публикувано12.05.05 13:21



Според мен в тази възраст е най-добре да го оставиш да излее агресията си. Остави го да се начупи. Във възрастта между 2 и 3 години не е добре агресията да се потиска (не говорим за бой на другарчетата, де!) Само внимавай да не се нарани, защото зависи какво чупи все пак...
Успех и здрави нерви!

Дидини


Тема Re: чупи си играчкитенови [re: Xaпka]  
Автор ralilusi (мама на людмил)
Публикувано12.05.05 13:28



Благодаря! Малко се успокоих. Аз самата си падам малко нервачка дори като се ядосам много хвърлям и аз. Мъжът ми казва, че малкия се е метнал на мен.



Тема Oh ...нови [re: ralilusi]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано12.05.05 13:32



ами направи един сърч в гугъла за “not recommended for children under 3” и за "toy-related injuries" ....като го отвориш и си помисли че това е ТВОЕТО дете...

регулациите не са ги сложили за да не се продават играчките, а за да предпазят децата, понеже преди да бъде вкарано това като закон, детската смъртност от малките парченца е била много висока

моя син е на 2г.4м. има много различни играчки - от пластмасове НЕРАЗГЛОБЯЕМИ мобилни телефони до плюшени мечки и трактори и мотокари.... които НЕМОГАТ да се разглобят, нямат остри ръбове, нямат малки частици.
Не му давам найлонови торбички, легота(само от големите давам за над 12 месеца),метални колички (това път е върха на сладоледа- знаеш ли че 90% от малките деца притежатели на такива неща са им изядали гумите?"...никакви макдоналдски играчки (те всичките масово са за над 3)

добри играчки са дървените леки кубчета, книжките, всякакви празни пластмасови бутилки, тиганите, тенджерите, дървените лъжици....

Между другото опитвала ли си да му дадеш тенджери? децата на 2 ги обожават! много шум вдига, ама така можеш да готвиш спокойно а той да рови в "безопасния" шкаф. Моя съдържа всичките пластмасови купи и всички тенджери,тави и тигани които имам :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.