Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:18 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаниенови  
Автор SilverElfМодератор (Celebrian)
Публикувано30.04.05 12:55



Уважаеми Дами,
Обръщам се към Вас с една малко необичайна молба. На 09.06.2005г. в Китен ще се проведе Национална акушерска конференция на която основната тема ще бъде "Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желание?".
Възможно ли е чрез Вашият сайт и чрез Dir.bg да бъде направена анкета в която Българските жени да изразят своето мнение? Това мнение ще бъде съобщено на конференцията и ще помогне за създаване на указания за бъдещата работа на колегите.
За съжаление ми липсват технически познания за да оформя on line подобна анкета, а и нямам Вашата широка аудитория.

С удоволствие бих обсъдил и други идеи по темата, а и извън нея.

Очаквам Вашият отговор
С уважение
Д-р Иван Трифонов д.м. акушер-гинеколог

Предлагам да се отговаря на 2 въпроса:


Ако Ви предстои раждане и можете да избирате, какво бихте предпочели:
Нормално раждане с минимална лекарска намеса - "Природно" раждане
Нормално раждане с обезболяване
Раждане чрез Цезарово сечение





Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаниенови [re: SilverElf]  
Автор SilverElfМодератор (Celebrian)
Публикувано30.04.05 12:55



Вторият въпрос е:


Ако в болницата в която Ви предстои да раждате не се практикува обезболяване на нормалното раждане какво бихте предпочели:
Нормално раждане
Раждане чрез Цезарово сечение





Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаниенови [re: SilverElf]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано01.05.05 12:00



Елфче, възможно ли е след конференцията да ни съобщят някои нови насоки? Досега не съм чула лекар да е "за" секцио по желание. Вкл. и тук, във форума, има един негативизъм към този тип раждане. А като човек, преживял "нормално" необезболено раждане, мога само да кажа, че не препоръчвам "нормалното" и на най-големия изрод на земята...



Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаниенови [re: Silvita]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано01.05.05 15:35



Силвита, това не е правило. Аз родих нормално необезболено и не беше чак толкова страшно. Следващия път мисля пак да родя така. Проблеми могат да възникнат и при двата вида раждане. Мен лично повече ме е страх от операцията и от факта, че веднъж рязан мускул по-трудно се възстановява, отколкото от нормалното раждане.



Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаниенови [re: Silvita]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано01.05.05 15:52



Не виждам тук, във форума, да има негативно отношение към цезаровото сечение - дори напротив, ако погледнеш резултатите

Ралица, 20.Х.02г.
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!


Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаниенови [re: honey13]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано01.05.05 21:05



Като бях бременна явно така ми се е струвало,но тогава доста мнения "за" нормалното съм чела :( И от хилядите неща, дето изчетох за разни "мокри" бебета, мнения на специалисти, дето най-добре било нормалното раждане... мани мани. Само секцио вече! Ама след 15 години, като ми поотминат спомените от това раждане и доброто и послушно детенце



Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желание [re: Silvita]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано02.05.05 00:12




Въпреки че, да ти кажа, има връзка между секциото и продължителността на коликите:((( Аз на собствен гръб изтраях 6 - 7 месечни колики

Ралица, 20.Х.02г.
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!


Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желан [re: honey13]  
Автор ruja72 (минаващ)
Публикувано02.05.05 09:28



Два пьти родих нормално, много големи деца 4кг и 4.8000 едното заседна и излезе с вакуум(беше синичко като се роди) другото нормално. И при двете имах големи разкьсвания.
Много проблеми след раждането и по време на самото раждане
Втория пьт забравили да ме зашият добре и сега ще ми правят операция по този повод. Бях се зарекала да не рискувам живота на детето си втория пьт но нямаше избор. Тук ако ще и 8 кг дете да родиш пак нормално ще искат да го раждаш. Та по този повод бях все за естественото раждане , че ми бяха промили мозька май (което е лесно като си бременна), но за такива големи деца и особено с такива големи главички не бива да се рискува. Е и майката после да не може да се вьстанови месеци наред.
За секцио сьм- когато детето е от 4 кг нагоре и е с голяма глава. Иначе излишен риск за живота му.
На пьрво място трябва да е детето.



Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желание [re: honey13]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано02.05.05 09:53



Тц - оспорвам :))) При нас на 10 навършени месеца отвреме-навреме има колики, а до 6-я си бяха ежедневие ежечасно Явно не е от секциото



Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желан [re: ruja72]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано02.05.05 12:52



е тва пъке садизъм,дечица над 4кгл нормално.Аз съм за правото на избор майката сама да си реши,секцио или нормалнои тъй като тук здравната каса едва ли ще поеме разноските,то нека да има регламентирана сума




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.