Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Лятно Юнско Вдъхновение, Мами чакат с нетърпение!нови  
Автор Jungle (wild)
Публикувано01.05.05 21:39



Здравейте момичета;)

Честит Великден на всички!
Как се чувствате, как са бебетата ви?
Не сме се отчитали отдавна, сигурно повечето от вас са в трескаво приготовление за идването на малките душички.

Новините от мен са, че окончателно ми преместиха термина за 8ми Юни, какво съвпадение, това е бил и моя термин преди да се родя;) Бебето започна да хълца по често през последните 2 седмици и вече няколко нощи почти не съм спала. След 10 дни съм на преглед да видят дали вече имам разкритие, защото преди месец шийката на матката беше много омекнала.

Като цяло се чувствам добре, контракции имам между 5 и 10 на ден, безболезнени и само със свиване на корема. Кръста продължава да ме боли, масажи в тази област не са препоръчителни по време на бременност, затова ще изчакам да родя и после ще вземам мерки. Препоръчаха ми да използвам придържащи колани за бременни.

Относно раждането аз реших да опитам естествено и без обезболяващи, ако прогресирам добре с разкритието. Дано да няма усложнения;)

Споделям малко снимки от корема;):
http://photos.yahoo.com/petichka7
album: Cvetnica, April 2005

Ще се радвам да ви видя и вас, красиви, бременни, бъдещи мами;)



Тема Re: Лятно Юнско Вдъхновение, Мами чакат с нетърпение!нови [re: Jungle]  
Автор Elixia (променена)
Публикувано02.05.05 12:04



Много си се разхубавила.
Отдавна не бях гледала такива страхотни снимки на влюбени и щастливи хора (с изключение на нашите ).
Бъдете здрави!




Тема Re: Лятно Юнско Вдъхновение, Мами чакат с нетърпение!нови [re: Jungle]  
Автор vilval (непознат)
Публикувано02.05.05 12:16



Здравей Джънгъл, Честито Воскресение Христово и на теб!
Много странно аз ли съм повредена, но нямам никакви оплаквания /чукам на дърво/, освен това че много ми отичат краката и не мога да обуя нищо вече. Иначе бебо си рита, хълца, но аз си спя, нямам проблеми.
Браво на твоята смелост да се решиш на естествено раждане без обезболяващи. Моето най-вероятно също ще е такова, но умирам от шубе, а в болницата, в която ще раждам не слагали епидорална, само в много рядки случай - и едва ли на мен ще се падне тази чест.
Моят термин от началото до сега си е все 17 юни, как ти го преизчислиха твоя, навярно и техниката при вас е по-добра, но мен всеки път като ме гледат на видеозон ме питат "Кога казахме, че ще раждаш?", вместо лекаря да определи по някакъв начин. Незнам, но все се надявам да е по-рано, нямам търпение. Въпреки че още нищо не съм купила за бебо, страх ме предварително. Въпроса е да купя едно нещо и от там нататък знам, че ще е по-лесно, но не се решавам.
Това е от мен,



Тема Re: Лятно Юнско Вдъхновение, Мами чакат с нетърпение!нови [re: vilval]  
Автор bubanka (зла вещица)
Публикувано02.05.05 14:34



Хм, това с термина е странно
при мен ситуацията е още по-комичка: според менструацията терминът е 16.06; после стана 27.06; последно е 04.06 - докторска му работа!
между другото и аз почти нямам оплаквания, само съм се "панирала", защото ми препоръчаха секцио - много ме е страх от "ножа"



Тема Re: Лятно Юнско Вдъхновение, Мами чакат с нетърпение!нови [re: bubanka]  
Автор vilval (непознат)
Публикувано02.05.05 16:51



E добре, много ми е интересно, как ти променят датата на термина? По размера на бебето ли се ориентират?
А при теб наистина ситуацията е доста комична. Не знам защо, но някак си мен секциото не ме плаши толкова, дори го предпочитам, обаче поради липса на обстоятелства, които да го налагат ще трябва нормално, а мен ме е страх от болкаааааааатааааа. Голяма съм лигла, дано с приближаването на великата дата да свикна с мисълта.



Тема Re: Лятно Юнско Вдъхновение, Мами чакат с нетърпение!нови [re: vilval]  
Автор bubanka (зла вещица)
Публикувано02.05.05 19:18



да, по размера на бебето УЗ-то само определя термина, но аз не вярвам много да е точен



Тема Re: Лятно Юнско Вдъхновение, Мами чакат с нетърпение!нови [re: bubanka]  
Автор kukki (непознат )
Публикувано02.05.05 19:57



Здравейте мамчета,
за сега и аз не мога да се оплача от нищо, освен контракциите. Вече спрях да ги броя и да пия Магнерот. Надявам се само да не родя преждевременно
Терминът ми и по менстурация и по размери на бебето е 24.06, надявам се да остане така.
Честито Воскресение!



Тема Re: Лятно Юнско Вдъхновение, Мами чакат с нетърпение!нови [re: Elixia]  
Автор Jungle (wild)
Публикувано04.05.05 01:59



Благодаря Ели, да ти се връща щастието двойно!!;) Много поздрави и целувки!



Тема Re: Лятно Юнско Вдъхновение, Мами чакат с нетърпение!нови [re: Jungle]  
Автор fapua (непознат)
Публикувано07.05.05 01:53



Здравейте бъдещи и настоящи мами!
Вече броим дните наобратно. Все си мисля, че няма да дочакам термина си, още повече, че имам примамливото предложение от доктора да родя с предизвикани контракции в средата на май, току виж съм избегнала епизиотомията. Замислям се. Щеше ми се да е юни: а и да си се появи, когато то си е решило, не да го гоня насила :).
Иначе за епидуралната - много питах, разпитвах, четох, премислях.. След първото раждане се бях зарекла, че без обезболяване няма да се навия да раждам втори път. Ама сега докторите нещо не изглеждат големи ентусиасти (или поне аз съм попаднала на такива). И двамата генеколози, които ме преглеждат не я препоръчват, особено за второ раждане, при първо минало и без упойка. Казват, че рисковете не си струват. Единият от тях например изтъква, че 30% от ражданията с епидурална завършват с форцепс поради недостатъчна чувствителност при напъните. Това е много неприятно и за майката и за детето, където последиците може да се влачат чак до пубертета. Тук споменават за някаква местна мускулна анастезия (с бусколизин, ако не се лъжа). Това може и да даде някакво облекчение. Сега ще си направя тестове за алергичност, защото имам проявена такава към аналгин (да знаят какво да не ми слагат при нужда от секцио). Иначе епидуралната много я хвалят по форумите и всичките ми познати, които са раждали по този начин горещо я препоръчват, но предвид мнението на докторите, които най-вероятно ще ме израждат по-добре да не рискувам.
За последните две седмици съм напълняла с 4 кг!!! До сега по половин кг на месец, а сега изведнъж! Аз че си хапвам верно е, ама имам чувството, че се надувам като балон напоследък... ходя доста, макар и да ми е много некомфортно вече, защото през половин час трябва да съм в тоалетната..
Днес за пръв път изпрах дрешки и чаршафи на бебенцето. Купих доста неща, а се оказа, че и от баткото има много, които са съвсем нови и запазени (толкова бързо ги е надраснал), така че ще въртя още минимум две перални с нейни дрешки. Все още не съм си стегнала багажа за родилното, но смятам и това да направя в близката седмица. Трябва да мина през личен лекар за някаква кардиограма, защото без нея не приемат в болница.
Иначе си направихме разходка с таткото до болницата - оглеждахме, обясняваха ни, хвалеха ни я (сякаш има някаква конкуренция в този град). Не изглежда толкова лошо, даже е доста по-уютно от Света София в София, където раждах първия път. Абе много ме е страх от раждането да си призная откровено, ама вече не искам таткото да е там... да си ме остави да се накрещя на спокойствие и да си я преживея болката сама със себе си - няма да тръгна да се съобразявам с него я и как изглеждам в очите му. И без това сега на слонче приличам, поне малко женско достойнство да си запазя - няма нужда да ме "опознае" чак толкова добре. Това, че е толкова близо до мен в тези подготвителни дни ми е предостатъчно. Както и това, че е толкова грижовен тати към големият ни син. Има време... ще се прояви и със малката. Живот и здраве само да е.
Та това от мен. Стискам палци и да се похвалим след някоя и друга седмица с най-хубавите новини



Тема Re: Лятно Юнско Вдъхновение, Мами чакат с нетърпение!нови [re: fapua]  
Автор vilval (непознат)
Публикувано07.05.05 09:28



Здравей Фапуа, същото предложение за предизвикано раждане имам и аз от моя лекар, но страшно много се двоумя, понеже за него има много противоречиви мнения. Едни казват, че минава бързо, а други че понякога не се достига необходимото разкритие и от там идват куп проблеми. Аз ще раждам в Пловдив и също няма да ми слагат епидурална, понеже в болницата няма практика да поставят на родилките, само от тези бусколизинови инджекции. Аз също умирам от страх, но при мен страха е, че не знам точно какво ме очаква, а ти вече имаш опит и явно си се поизплашила на първото раждане, за да те е страх сега.
И аз стискам палци и ако се решиш все пак на такова раждане, пиши моля те как е минало, защото аз още се двуумя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.