Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на лекаритенови [re: _sv_]  
Автор elito ()
Публикувано06.05.05 00:15



според мене не само трябва да се коментира кой лекар колко пари е взел под масата и как си ги е поискал, но и да има строг контрол и тежки санкции за подобни случаи!!!! Ако иска даден лекар да взима повече пари за дадена манипулация, която извършва да си намери работа в частна клиника или да си отвори собствен кабинет! има толкова много случаи, в които примерно анестезиолог застава над главата над раждаща жена да обяснява колко боляло раждането и да пита нагло а има ли кой да плати за упойка! за мене такива лекари не заслужават не само уважение, но и работа където и да е!

много от вас не са и запознати, че лекарите често ви предписват дадено лекарство, не защото скъпото е по-добро, а защото печелят бонуси от фармацевтичните фирми, чиито лекарства предписват! като пътуване в чужбина.. примерно..... но да не започвам тази тема, защото е дълга и може да ви се изправят косите.

съгласна съм, че трябва да се почерпи за здравето на майката и бебето, но в рамките на разумното! какво е това "черпене" 500 лева и нагоре??? ами като имате излишни толкова пари дайте ги на някой дом с изоставени деца, по-голям смисъл има. за разлика от лекарите децата не могат да поискат адекватно заплащане.....

да! трябва да се изписва кой лекар колко е взел и как си ги е поискал.
НО трябва да се пише и за тези лекари, които са помогнали без да искат пари, които са полагали грижи за вас и са го направили с ясното съзнание, че ви помагат, защото са избрали тази професия на лекуващ, а не защото могат да спечелят допълнително! според мене трябва да помним именно на такива лекари имената, а не на тези, чиито поглед е насочен единствено към парите, които могат да измъкнат от нас...



Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на лекаритенови [re: NVN]  
Автор bim_bam (камбанка)
Публикувано06.05.05 10:47



Да права си.
За протокола - въпросният "лекар" се казва д-р Ирмов - Окръжна болница - Пловдив . Та според него инжекция бусколизин на раждаща жена струва 150лв.!



Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на лекаритенови [re: bim_bam]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано06.05.05 14:48



Да му ги набучат в д...-то на тоя нахалник нйеден всичките спринцовки, дето е изнудвал раждащите майки по този безумен начин за обезболяване, дано!

Омразник прокрети! Ей, аз не кълна по принцип честно, ама ме доядя много! Ама съм като някоя бабетка сто годишна, а

Моят художник -



Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на лекаритенови [re: NVN]  
Автор SilverElfМодератор (Celebrian)
Публикувано06.05.05 15:21



Направо.
Ама ти се изкефих.



Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на лекаритенови [re: nikol78]  
Автор elisa (непознат )
Публикувано06.05.05 16:02



Боже , и аз ще раждам в Окръжна болница,надявам се да нямам допир с този Ирмов.С моя лекар още не сме говорили за пари,но следващия път и това ще стане.Ако сумата е повече от 200лв ,мисля да се откажа



Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на лекаритенови [re: NVN]  
Автор bim_bam (камбанка)
Публикувано06.05.05 16:13



Ей, значи... а си мислех, че само аз псувам като хамалка, като чуя подобни неща
Лошото е, че не е само тоя тип... иначе да го бяхме ликвидирали набързо. Ама са много подобните гадове...



Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на лекаритенови [re: SilverElf]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано06.05.05 16:42



На простотийките ли???? Welcome anytime, това ми е силната страна - да ми избие емоционалната натура и да насипя щуротии. Снощи малко ме е срам как си излях мислите в "Проблемно"-то. Сигурно ще ми се обидят, ама нейсе, дано да не им държи дълго.

Моят художник -



Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на лекаритенови [re: NVN]  
Автор SilverElfМодератор (Celebrian)
Публикувано06.05.05 17:55



Смятам, че си казала нещата много на място. Не съм имала проблеми от подобен характер и нямам право на никакви оценки и коментари, но винаги са ми били странни отношенията там.



Тема Раждане в Америка. Защо е толкова различно?нови [re: _sv_]  
Автор gugu (ентусиаст)
Публикувано06.05.05 20:53



Темата просто ме накара да разкажа как мина моето раждане от гледна точка на докторско присъствие. Не мога да разбера защо нещата трябва да са толкова различни!?
Първо т.к. аз имах постоянна болка с трудно отчитане на каквито и интервали и си отидох на доктор заради предварително записан час, който ме препрати към болницата веднага. Естествено за избора на доктора важно беше дали има възможност да присъства на раждането и към коя болница е. Затова колко са претрупани и зле платени докторите в БГ: значи този доктор и неговата акушерка /по принцип тя е повече от общоприетото защото може и по-леки операции да извършва/ държат 2 клиники отворени всеки ден (може да е по 1/2 ден) + дежурства и израждания в болницата. Офисите им са претъпкани. Чудя се понякога какви ли пари трябва да получават за да издържат повече от година на такъв режим - а те го правят!?!
Значи докторът е застъпил сутринта в 8:30 в клиниката. Появявам се аз с контракции и ме изпраща в избраната болница, която е по-далечната, с уговорката, че той цял ден ще бъде в другата болница и в 7 идва и израждаме ако не се наложи по-рано. Да ме пита човек защо не смених болниците като така и така бях при тази дето той ще е цял ден.
През целият ден ме наблюдават дежурните сестри като поддържат гореща линия с докторът и следят указанията му /същата процедура беше докато бяхме в болницата с бебето ми/. Предполагам, че ако нещо се наложеше да се прави за по-малко от 20 мин /практически за по-малко май няма как да дойде освен с въртолет, което не е невъзможно ама надали се прави в този случай/ щеше да поеме дежурния. Весел се появи в 7 без нещо да каже, че е отървал по-рано ама бебка не мърда и това си е, а показанията на двете ни се влошиха и вакуум, рязане, шиене ...
И за всичко това плаща застраховката. Нищо не съм плащала на анестиолога, нито на сестра, нито на доктор. На последният пратих снимка на бебка с благодарности за Коледа - има си албум с такива в чакалнята, както и налепени на едно табло.

А за изнудвачите бих заковала една тема и там да лъскат имена. Егати дебелокожите животни!!! (аз в такива случаи съм бетер каруцарите, но да не развалям доброто впечатление )



Тема Re: Раждане в Америка. Защо е толкова различно?нови [re: gugu]  
Автор little_ladybug (непознат)
Публикувано07.05.05 23:55



аз приемам нещата така - като искаш определен лекар и научиш цената, си правиш сметка, ако те устройва - плащаш, пазарна икономика. не ме интересува дали си плаща данъците на тези доходи, дали прави дарения или кара скъпа кола, важното е да му имам доверие, че знае какво прави когато аз имам нужда от това. от моя позната знам как назначават нови доктори на свободни места в болниците: големи връзки, потомствени, подкупи; не искам да се оставя случайно в ръцете на този порочен подбор. надявам се на квалификацията на доказалия се специалист и на късмета...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.