Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на лекаритенови [re: Mamma]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано05.05.05 10:26



Тези регламентирани суми са нож с две остриета, защото лекаря разбира, че жената е готова да плати и започват да му се въртят разни неща в главата - защо да не ги вземе той, а да чака процент от тях? Поне на мен ми се случи. Отидох в Света София на преглед, а след него исках да отида да платя сумата на касата /500-те лева/, попитах акушерката къде се плаща, а тя ми каза, да не ходя на никаква каса, било по-добре да си ги дам директно на лекаря , тя щяла да ме уреди и т.н. Нито я знаех, нито я познавах, каза го директно пред мен и мъжа ми. Тръгнахме си и не се върнахме повече!
Родих в друга болница, където за уговорка си платих каквото каза доктора - на касата, с/у касова бележка! Никога не ми е правил дори и намек за плащане на ръка, каза, че всичко си е уредено щом съм с направление!



Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на лекаритенови [re: _sv_]  
Автор bla_bla ()
Публикувано05.05.05 10:33



1/ Ако тарифите се разглеждат като подкуп - поискани са директно или с намек от доктора, което абсолютно неодобрявам - според мен дори е добре да се даде гласност за действията на тези личности и

2/ Ако тарифата се разглежда като цена на услугата даден доктор да се ангажира с раждането на определена пациентка - защо не, като това го сравнявам с услугата на фризьора или козметичката например.
Аз например, отидох на преглед при доктор, който ми беше препоръчан месец и половина преди термина, той ме прегледа, прегледа и картона ми с изследванията, за да се запознае с моя случай, поговорихме за неща, които ме интересуваха и /доколкото за времето от 40 минути може човек да реши, че може да се довери на някой/ аз го попитах би ли се ангажирал с моето раждане и съответно за колко пари. Избрах да си платя за раждането за мое лично спокойствие.

Преди да родя, като събирах информация от познати за тарифите на докторите ми беше много странно как сумите се криеха или се казваха с недомлъвки, а сега след като родих цялата тази потайност ми е направо смешна ... съкън да не се окаже, че са дали повече пари ли и са се минали, какво ли ... просто не го разбирам това...

Според мен трябва да се гледа делово на тази работа. Явно това е практика в България и не съм аз тази или поредната родилка /за съжаление/, която ще промени нещата.
Всяка бременна трябва първо да реши иска ли и/или има ли възможност да плаща неофициално и ако да - защо да не й се даде повече информация?



Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на лекаритенови [re: _sv_]  
Автор cveti_3 (минаващ)
Публикувано05.05.05 10:42



Ами, честно казано аз съм много благодарна за информацията публикувана от мамите тъй като на мен ми предстои всичко това и намирам, че споделените цени са ми много важни.
А, относно подкупите съм съгласна.



Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на лекаритенови [re: bla_bla]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано05.05.05 10:44



Не знам ... моето работно време не беше точно определено, имала съм срещи и в 24 ч. и по всяко време, без значение дали съм заета със семейството си или не, но цената е една и съща за всички. Никога не съм искала допълнително затова, че е почивен ден или не съм на работа.



Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на лекаритенови [re: _sv_]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано05.05.05 11:25



Ами според мен когато лекаря се е олял задължително трябва да се спомене кой е - на моя позната й бяха поискали 400 евро за нормално раждане!
Аз също съм от родилите с уговорка, макар че лекарката не беше и отворила дума за пари, целия 9 месец ми следи паралено с другата ми лекарка бременността абсолютено безплатно, без да нося направление и без да има каквото и да е заплащане за труда си. Дойде в почивен ден и ми води раждането, никога не ми намекна за пари! Така че аз самата съм определила колко пари да й дам и колко аз мога да отделя. В интерес на истината, няма особен смисъл от цветя, бонбони, кафе и алкохол, аз лично мисля, че е по-добре да й дам нямаква сума в плик и тя да се почерпи за мое здраве както прецени.
Факт е, че още 2 мои приятелки след това родиха при нея и при тях ситуацията се повтори, на нито една от тях не беше искала пари и им следи бременността целия 9-ти месец...
Та мислълта ми беше, че по-горната ситуация за мен не е изнудване, а мое съзнателно решение да я почерпя. Виж, съвсем друг е въпроса, ако лекаря ти те изнудва за пари или отказва да си свърши работата ако не му се плати - тези задължително изтипосани -име, болница и колко иска!



Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на лекаритенови [re: _sv_]  
Автор mali (готина)
Публикувано05.05.05 13:00



Не, не е коректно по принцип. Но... след като имат наглостта да искат пари, защо да не го коментираме.



Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на лекаритенови [re: _sv_]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано05.05.05 13:21



Ами напиши кой е лекарят и как точно се е отнесъл, от какво си доволна и от какво не си, а за парите прати бележка, на когото прояви интерес.

Моят художник -



Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на лекаритенови [re: Mamma]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано05.05.05 13:24



Ама има разлика между "изнудване" и аз по мое собствено желание отивам при конкретен специалист и му казвам, че искам точно и само той да изроди детето ми. И задавам в прав текст въпрос каква е цената на тази услуга. Аз като правя определени неща, също държа да ми се плаща.
Съществува си и раждането с направление при дежурен екип все пак.

Моят художник -



Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на лекаритенови [re: _sv_]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано05.05.05 13:27



ОК, но аз примерно държа задължително на раждане с цезарово сечение и на определени други особености на самия родилен процес и далеч не бих тръгнала да обсъждам желанията си насред контракциите. Всичко си се планира и уговаря предварително. Така се чувствам максимално спокойна.

Моят художник -



Тема Re: Коректно ли е да се коментира тарифата на леканови [re: nikol78]  
Автор klemy (mama na Nikol)
Публикувано05.05.05 13:40



На кофти екип си попаднала,иначе не е така в св.София,плаща се на касата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.