Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаннови [re: honey13]  
Автор klemy (mama na Nikol)
Публикувано03.05.05 12:47



Имам естествено!Ама не са ми ги рязали!Мускулите се разделят,не се режат!питай си акушер-гинеколога,ако не вярваш



Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаннови [re: klemy]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано03.05.05 13:11



Дължа ти извинение! И аз се зарових вчера из нета и истината лъсна

Ралица, 20.Х.02г.
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!


Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаннови [re: honey13]  
Автор klemy (mama na Nikol)
Публикувано03.05.05 13:12



Нищо де,то и аз не знаех,ама бях приятно изненадана !



Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаниенови [re: vivita]  
Автор nezy (шашардисаната)
Публикувано03.05.05 13:29



Съгласна съм напълно с теб. Може да сме на различни мнения, но това което си написала е абсолютно вярно!

[img]
Цвета - 09.05.2000 г.

Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаниенови [re: b.o.o]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано03.05.05 13:41



Ами избрах си болница, където се прилага доста често анестезия. На момичето, с която бяхме заедно в предродилна й сложиха упойка. Е, бях на дежурен екип, но дори и моя доктор да беше там пак нямаше да ми сложат упойка... поради гореизброените причини. Иначе си мислех аз, че ще си родя нормално, с упойчица и всичко ще е супер. Ама едно си мисля, пък друго става. Вярно е и това, че бебка се появи изненадващо, та нямах много време за действие, защото работех до последно.

Абе в края на краищата всяка майка си решава сама. Аз съм си виновна за всичко и това ми е за урок следващия път как да действам


Анна 8.12.2004

Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаниенови [re: SilverElf]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано03.05.05 14:22



И аз съм ЗА правото на избор на майката! Ако сега трябва да раждам, без да се замисля бих избрала секциото. Възстановяването е индивидуално и не може да се изтъква като предимство на нормалното раждане. Аз си ходех на следващия ден, а след 8-ия не усещах нищо. А това за коликите ми звучи несериозно, дъщеря ми нямаше никакви



Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаниенови [re: nezy]  
Автор vivita (минаващ)
Публикувано03.05.05 14:26



ти си с повече опит от мен, аз нямам никакъв, затова само си мисля дано всичко мине добре.
май всички се нуждаем от късмет, но каквото и да правим нали все е за децата
изпитвам ужас от разкази в които два живота са били на косъм
много ми е мъчно за родилки които не са имали добра помощ, добър лекар и все се надявам с напредването на мед. наука нещата да се подобрят и жените да страдат по-малко и да няма риск за децата




Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаниенови [re: vivita]  
Автор nezy (шашардисаната)
Публикувано03.05.05 14:37



Знам, знам за какво говориш, ами просто трябва да си избереш мястото, където лекарите са добри и не толкова корумпирани. Аз изпитвах панически страх с второто, от високо, кръвното ми стана ниско, краката ми трепереха, нищо че сега ти изглеждам смела. Но не знаех къде се намирам, сред колко добри лекари попаднах и колко мило се държаха с мен. Уговорка не съм имала, е, имах една позната педиатърка в родилно, но гинеколог, не. Първото ми раждане беше уговорено, затова сега си умирах от страх, но всико се разви толкова добре, че няма и накъде повече. Наложи се и кюртаж, поради остатъци от плацентата, така, че изтърпях и един аборт без никакви обезболяващи. Единственото, което ми сложиха, беше лидокаин за шевовете. Ако искам да раждам трети път вече няма да ме е страх, но с тати сме решили, че вече сме се отчели пред обществото и държавата. Пък знае ли човек!
Леко и безпроблемно раждане ти желая, какъвто и начин за родоразрешение да избертеш!

[img]
Цвета - 09.05.2000 г.

Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаниенови [re: nikol78]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано03.05.05 15:52



и аз мисля че коликите нямат нищо общо с метода на раждане. И двамата са родени нормално - големия страдаше от зверски колики почти 2 месеца. Още ми настръхва косата. Малкия не е имал чак такива преживявания. Много са индивидуални тези неща.



Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаниенови [re: SilverElf]  
Автор GoldenEyeful (just mom)
Публикувано03.05.05 16:16



Отговор на първи въпрос: Нормално раждане с минимална лекарска намеса -"Природно" раждане.
Отговор на втори въпрос: Нормално раждане.
Това са оптималните варианти за мен, освен ако нямам медицинска индикация за секцио.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.