Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:44 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Не са!нови [re: Maka_]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано06.05.05 17:36



Ако има наистина така посока в еволюцията не би ли трябвало да става успоредно с увеличението на ширината на тазовата кост. Например: Увеличението на ръста и телесната маса при еволюцията респективно води до увеличаване здравината на костите.
Иначе гласувах категорично ЗА секциото. Като му дойде времето


Редактирано от Cygnus на 06.05.05 17:38.



Тема Re: Не са!нови [re: Cygnus]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано06.05.05 18:15



Според законите на Еволюцията, доколкото си спомням от шести клас, се развиват органите, които се използват интензивно, а тези които не се използват постепенно закърняват.
Съвременният човек е затворен в офиса, сложен и обездвижен на бюрото или пред компютъра. Костната и мускулната система му е нужна само да се премести от кревата на масата, оттам в колата, до бюрото и обратно. Движенията са оскъдни. Докато главата и съдържанието и работят много по-интензивно дори отколкото преди 100 г.
Е, това не се отнася за всички хора и нации де. Хайде да не генерализираме. но белият свят върви наисина в тази посока на еволюцията.



Тема Re: Не са!нови [re: Maka_]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано06.05.05 18:20



От колко време според теб човек води такъв начин на живот? Правец 80 (едни от първите компютри в БГ) някои от нас са го виждали? Става въпрос за 25 години - това е само 1 поколение. За еволюция говорим, когато става въпрос за хиляди години. Ама да не разводяваме темата де


Редактирано от Cygnus на 06.05.05 18:26.



Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаниенови [re: lsa27]  
Автор Evechka (срамежлива)
Публикувано07.05.05 11:33



Също родих със секцио по медицински показания - детето ми беше най-спокойното бебе на света - мисля, чи защото не беше "мъчено" и то Проблеми с приспиване, колики, никнене на зъбки - просто не знаех какво е това. Изключително съм "за" секцио по желание.



Тема По тази тема...нови [re: SilverElf]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано07.05.05 15:51



...винаги ще има спорове и противоречия. Всъщност не по темата за избора, а па темата която виждам, че се е развила в последствие - "за и против секциото".

Относно избора, аз мисля, че всяка майка трябва да има право на избор как да роди. Но има няколко твърде субективни фактора. Как именно жената може да бъде истински уверена в своя избор? Дали няма да е подведена било случайно или не толкова? Естественият страх от болката, който понякога бива силно преекспониран. И в крайна сметка - факта, че никой (дори и лекарите) не могат да предвидят със сигурност как ще протече раждането. Всяка жена е различна, и всяко нейно раждане също е различно. Свободата да решиш сам е голяма отговорност, която поемаш както към детето си така и към себе си. В такъв случай всяка интелигентна жена би искала да научи повече за плюсовете, минусите, рисковете свързани с вида раждане в нейния конкретен случай. Дотук добре, но практиката показва, че лекарите имат различни становища относно това кога е добре и кога не да биде прилагано секциото. Отиваш при един - той ти казва "секцио на всяка цена", отиваш при друг, той пък казва "спокойно можеш да родиш нормално". Така, че как може една жена да бъде напълно сигурна? Да вземе преди за забременее да поучи малко акушерсво и гинекология ли? Не може. Риск има при всеки вид раждане. И ние винаги разчитаме на лекарите да ни насочат в най-правилната посока. Така, че в крайна сметка личния избор е много често силно повлиян, било от страх, било от различни мнения като се почне от мненията на лекарите та се стигне до съвсем некомпетентни мнения на роднини и приятелки.

Тук веднага се сещам за разните нищени случаи по медиите за фатални случай след като не е било направено секцио когато е билонужно, или пък за ужасяващи последствия от ненужно направено секцио. Но това е друга тема...


Това за таза на жените и еволюцията не съм го чувала, но със сигурност ако секциото продължи да се практикува като заместител на нормалното раждене, нищо чудно жените да евоюлират в теснодупести създания. Което не е лошо, но тежко ни ако се наложи да раждаме нормално:) Когато една жена с твърде тесен таз има възможност да остане жива след раждането (както и бебето й) тя предава своите гени (включително и тесния таз) на потомството си. Ако беше раждала преди 1000 години тя нямаше да оцелее както и бебето й и така гена "тесен таз" се елиминира от естествения отбор:)

Абе какво сте се притеснили, хората вече се чудят как да направят изкуствена утроба и жените да не бременеят 9 месеца, та на тоя фон секциото е съвсем "нормално" раждане:)


Monika 11.12.2001<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от bejb на 07.05.05 15:54.</EM></FONT></P>

Редактирано от bejb на 07.05.05 15:57.



Тема Re: Дошло ли е времето на Sectio Caesarea по желаниенови [re: SilverElf]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано07.05.05 16:08



Родих секцио, планово. Не беше по желание, но лекарят ми настоя. До края си мрънках за естествено раждане, но когато той каза, че според него има голям риск се вслушах в съвета му.
Аз лично съм за естественото раждане, с възможност за обезболяване, но не на всяка цена. Така че отговорих на първия въпрос с "Нормално раждане с обезболяване " и на втория с "Нормално раждане". Това обаче се отнася лично до мен. Въпреки това подкрепям правото на информиран избор на бъдещите майчета. За съжаление няма такъв въпрос. Според мен трябва да се дава безпристрастна и точна информация. Да има курсове за бъдещи майки и те да бъдат подготвени за предстоящото раждане.
Смятам, че човек по никакъв начин не може да се конкурира с природата и щом тя е решила, че ще се раждаме по този начин, значи това е правилното. От друга страна, ако една жена е убедена, че ИСКА да роди секцио и, че естественото раждане ще бъде болезнено и трудно, то е почти сигурно, че естесвеното раждане при нея ще е дълго и мъчително. Значи всичко е в главата. Т.е. на предварителните курсове за бременни да е изтъкнат всички предимства на естественото раждане, но ако жената настоява за секцио, то да ражда така.

П.П. Въпрос към [desi] или който може да ми отговори, ако тя не прочете това:
Отдавна чета откъслечни случки от твоето второ раждане. Има ли някъде описана цялата история. Много искам да я прочета. Добави я в закованата тема горе.



Тема Re: Не са!нови [re: Maka_]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано07.05.05 23:23



Е аз щото родих второто без болка и без шев в черна държава затова смятам така

Ок, де не споря, може и да има такава еволюция, ама на слона мозъка му е много повече от на човека, и определено не е по умен. А и нали казват, че използваме само няколко процента от мозъка си, що ще расте като обем?
Мале много ме караш да се замислям в този късен час

Според мен проблема не е в размера на таза, а в това, че раждането е "насилено" - ако главичката преминава бавно през тази, и майката няма болки и може да се контролира и да "помага" на бебето определено проблема таз отпада.
казвам го защото и аз имам "главчовци" :) малкия беше с обиколка 38см на главата(според мен беше голяма, а може и да е нормално - така да ми се е сторило), но нямах проблеми с раждането(въпреки,ч е съм 40 кила с напикани гащи и определено външно много тесен таз). Мъжа ми каза, че главата му изглеждала като краставица като излизала - затова си и мисля, че голко е голяма няма значение, нали все пак се "сплесква". Минути след раждането си беше станала отново кръгла.
Опредлено смятам, че ако я няма налгасата за подобно раждане(натурално и без болка), няма начин майката да не е стресирана, което ще води и до индуциранана раждането, напъване като не трябва, викащи доктори напъвай, да не говорим за натискане по корема. После що дори и бебетата с малки главички имат хематоми се чудим....
Тука масово си раждат по къщите и имат по 2-3-4 деца. Има и такива които раждат с епидурална, има и секциота по желание. По вторите 2 са единици. Самия факт , че оставят по големите си деца да присъстват на НЕОБЕЗБОЛЕНО, ПРИРОДНО РАЖДАНЕ ме кара да мисля, че всичко е от нагласата...просто българките(и не само) приемаме раждането като БОЛКА през която трябва да се мине, която води до създаване на нов живот. Тук не го приемат точно по този начин.... Мисля, че и тази наша нагласа идва и от това, че години наред се смяташе. че бебетата се раждат в болницата. сякаш родилките са болни. Да не говорим за реплики от рода, че раждащата била с 1 крак в гроба, че докторята били еди какви си, че те отделят от най близките ти в този момент, че отивайки да раждаш в Бг знаеш че дори и нормално, ще си отидеш у дима с шевове(е кое му е на това нормалното?) и т.н. и т.н...

Е след всичко това иди кажи на някоя жена раждай без упойка! Всяка ще изчете поне 100 теории как секциото е за предпочитане. И аз няма да ги съдя. Защото и аз не вярвах преди да го изживея, че можем да ставаме майки не палчейки от болка, а смеейки се и нямащи търпение кога най сетне ще дойдат тези силни контракции дето ще искарат бебето....

Затова може би секцио по избор е добро решение, ако майката е стресирана. Иначе....
въобще има ли мама в БГ родила дето да ми каже, че е родила без шевове нормално? И ако пак ще те шият, що да не е по лесния начин? рязаното си е рязано, дали на корема или на дупето.....

дай Боже да раждам и 3то...пак тука ще си го раждам - както природата си го е отредила, ако даде Господ, без усложнения.



Тема ако влезем в ЕС??нови [re: Keнra]  
Автор ruja72 (минаващ)
Публикувано08.05.05 09:04



Питам се след като навсякьде в ЕС масово се ражда нормално, дали и Бьлгария ще бьде принудена да спазва общата схема.
Ако погледнем по сериозно на вьпроса май излиза че да и секциото по желание ще си остане мечта.
Тук всичко е определено от това че има здравна каса и частни здравни застрахователни фирми които никога няма да заплатят едно секцио пожелание.
Това се води операция и автоматично се оскьпява, второ не е ясно кой носи отговорност ако стане фал. Та това е единствената причина да не се практикува и единици рискуват да го правят. Докато при нормално раждане никой обикновено не носи отговорност и каквото и да стане майката си страда после.
Ако някога у нас заработи на този принцип здравната система ще настьпи края на масовото секцио.
Но тогава става и по-лошо за децата. Няма да забравя случая с една прителка родила в Женева седалищно, детето едва оживяло и после си има проблеми с ходенето- единия крак не се развива така както другия вследствие на раждането. В Женева докторите отказват да се занимават с него и да дават направление (тук не обичат много да дават направление при специалист защото после ги е страх от застрахователите частни или дьржавни) за специална физиотерапия защото е адски скьпа, та предпочитат да пишат че детето е ок(при все че единия лекар честно и казва че не енаред но го е страх от застрахователите), а то на 9 месеца вьобще не може да седи
Та добре че майката има шанс да е от Русия и в родния и град има специализирана клиника за деца с подобни увреждания. Като отива там се оказва че е пьлно с чужденци от Западна Европа и даже от Канада, които сьщо имат такива проблеми. Детето след няколко терапии започва да сяда , а сега ходи и бяга по добре от врьстниците си, макар че все още едното краче е по-кьсо.
Та ето кьде опира проблема- в здравното осигуряване. Излиза че когато всичко е толкова регламентирано, не се гледа вече здравето на хората, а как здравната фирма да не изгуби пари. Е има и още много случаи тук от този сорт но този най-фрапиращия.



Тема Re: ако влезем в ЕС??нови [re: ruja72]  
Автор wild (lady) ()
Публикувано08.05.05 11:35



Е, ай сиктир, и такова условие остава да ни наложат . Все едно не стигат другите...

Отново ще се завъртим в порочен кръг тогава, според мен - пак ще се дават пари под масата, в тоя случай за предписание 'секцио по медицински причини'. Дали ако майката не е сигурна в изхода от раждането и в последствията за живота и здравето на детето си, а и за своя собствен живот и здраве няма да намери начин да се подсигури? Ще намери, от 9 кладенеца вода ще донесе...

С две ръце подкрепям мнението на Mamma!

When dream turns to a nightmare the only way is to wake up…


Тема Re: ако влезем в ЕС??нови [re: wild (lady)]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано08.05.05 12:26



Ами ако бебето е много много дълго чакано или е използване много скъпа технология за забременяване (ин витро, ИКСИ и т. н.)? Абсолютно съм за майката да има право на избор. Иначе наистина ще се стигне до "плащане под масата", защото сме готови на всичко да не се издъним на финалната права.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.