Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:11 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Майки на родени през 2002  
Автор Almira ()
Публикувано29.04.05 22:36



Какво правят вашите дечица родени през тази година?
Моят най - обича да строи с лего и да тича след котето.
Пишка в тоалетната (ака в гащ.....)
Казва азбуката, брои до 20 и пее разни песни...
Обича да се облича както той иска и проявява голям инат.
Един ден е на татко момче, на другия ден на мама (хитрец)

А ваште сльнца?


Моят е роден през март 2002.

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: Майки на родени през 2002нови [re: Almira]  
Автор strandwasser (птиченце)
Публикувано30.04.05 03:08



Здравей Алмира,
Ето тука и още един малчо роден през ноември 2002. Брои до 6 повече не иска. Най обича да тича след топката и да играе на чичо доктор. Легото вообще не му е страст явно няма да стане строител.
Но иначе рисува снежни човеци и много обича да работи с разноцветни теста и да изрязва с формички. Понякога по цял час се задържа над тази си работа. Много е смешен говори по бебешки и сам си се смее като каже нещо грешно.
В момента е болен че за това съм се задържала на компютъра за да му дам в 2 часа антибиотика.
А вие ходите ли на градина вече?
Поздрави



Тема Re: Майки на родени през 2002нови [re: Almira]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано30.04.05 08:18



Вики-родена април 2002 обича да играе с кукли,строителите също са и страст,"рисува",брои до 20 знае 10-тина букви от азбуката,познава в текст нейната букваи още няколко на мама ,тате и роднинитеходи на гърне,облича се почти самостоятелно,пее песнички и казва стихотворения,това е заслуга на яслата,за 1 юни ще участва в театър играе Меца
Алмирче,браво за темата и аз си мислех да пускам подобна,че да си сверим часовниците

Редактирано от bimba на 30.04.05 08:20.



Тема Re: Майки на родени през 2002нови [re: Almira]  
Автор Roo (мама)
Публикувано30.04.05 09:45



Ние сме февруари 2002.
Любими занимания, да тича след брат си и да се борят, това е номер 1 :)
Иначе строи кули, паркинги, паркира колите вътре, обожава играчки животни, като динозаврите са му най-любими, на второ място са кравите :) после .следват всички останали.
Обича да гледа детски филмчета, да беснее на вън, разиграва си приказките, които му разказвам, през по-голямата част от времето е в някаква роля: ту е динозавър, ту е вълк и аз като не знам ми се сърди.
Ходим на гърне/тоалетна, нощно време сме 50 на 50, затова още си му слагам памперс за през ноща.
Познава няколко букви, брои когато му е кеф до 10, запомя всякакви странни думи и изрази и ги използва. На пример дядо му скоро го питаше: Ти Сашко или Александър се казваш и отговора беше"Я не се прави на умник" :) това е цитат от филма Динозавър, но се учудих как уцели точното място да го каже.
Когато не е в настроение е просто ужасяващ, има периоди на не/не искам/махни се и нищо не помага.




Тема Re: Майки на родени през 2002нови [re: Almira]  
Автор roshalche (любопитна)
Публикувано01.05.05 17:25



Ние сме края на декември 2002
Пеем песнички и казваме стихчета - заедно В момента периода ни е такъв - хайде заедно разпознаваме нашата си буквичка, както на тати и родата Броим до 5 и след това отиваме на 8
Няма никакво желание да се храни сама



Тема Re: Майки на родени през 2002нови [re: Almira]  
Автор sweetkids_mama (мислеща)
Публикувано01.05.05 21:17



Зори е родена през септември 2002. Пишка и ака в тоалетната, спи все още с памперс. Последният голям подвиг беше, че отказахме бибата преди няколко седмици. Стана съвсем спокойно и без сътресения: просто бибата най-накрая се скъса и вече не й харесваше да я смуче. Не сме й я взимали насила, давахме й я вечер, но тя само си я държеше в ръчичката. Междувременно тайно изхвърлихме всички останали резервни биби и накрая тя съвсем я забрави.

Може да брои до 10, пее песнички, знае едно стихотворение за "кучето Боби",говори вече доста изречения, макар и някои думи все още са й бебешки.

Много обича: да драска с химикалка на листа, да разглежда списания с бебета, да гледа детско видео (най-вече филмчетата за Мики Маус и Мечо Пух", да бута детска количка с някоя играчка вътре, да играе на пясъка, да подрежда кубчета. Има предпочитания относно дрехите, особено й е любима една пола, но общо взето дава да й облека каквото съм приготвила. Харесва й да ни командва и е голяма бъбривка. Много е нежна, любвеобилна и обича да изразява чувствата си.

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема Re: Майки на родени през 2002нови [re: Almira]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано02.05.05 00:24



Симеон е от родените през февруари 2002 г.
От лятото миналата година е без памперси, а от септември махнахме и нощния.
Много е див, много буен, но като че ли преминахме най-тежката фаза с тръшкането. Става все по-контролируем.
Със сестра си хем се обичат, хем се бият, хем не могат един без друг, хем като са заедно все един от двамата реве от другия.
Знае страшно много песнички и стихчета (не съм ги броила) и почти всеки ден "донася" нещо новозаучено от детската градина. Покрай кака си също научава доста неща (като броенето, азбуката). Има затруднения с цветовете.
Говори много, всъщност - не млъква, като говори много правилно, прави големи смислени и правилни изречения (колкото и да не ми се иска да го призная, говори по-добре, отколкото кака му, която е на 7 г.).

През септември със специално разрешение го приеха в детската градина на 2 г. и половина, изкара около 2 седмици в първа група и го преместиха при големите - не могъл да се разбере с малките и все бягал във втора група при батковците и каките. Та сега барабар Петко с мъжете във втора група с 4-5 годишните.

Много силно емоционален е, гушкав и любвеобвилен, учтив и любезен... но само когато е в добро настроение
Преминава за секунди от истеричен рев в див кикот и обратното, понякога направо ме изумява с тази рязка смяна на настроенията.

За игрите и забавленията - устройват си ралита вкъщи с едно колело и една кола-такси, строят с конструкторите, играят със сестра си на майка и татко, играят на компютъра (взела съм им буквенка и играчки-закачки - така хем се забавляват, хем учат нещо), обожава музиката и непрекъснато слуша, свири или пее нещо... или и трите едновременно, обича да гледа animal planet, а ако има филм за/с динозаври - не мога да го отлепя от екрана, но най-любимото естествено е тичането в парка, катеренето по катерушките, пързалките, пясъчниците и т.н.

Поздрави и най-добри пожелания на всички наборчета!



Тема Re: Майки на родени през 2002нови [re: Almira]  
Автор princessin (Maka)
Публикувано02.05.05 10:32



Здравейте!
Антон е роден в края на октомври 2002.
Неговата стихия са колите и таркторите. В къщи на всяка крачка се търкаля някакво превозно средство всякакъв калибър. На улицата е в състояни с часове да съзерцава как багера копае дупка или как разтоварват бирата от големия шарен камион. Детската му мечта е да върти кормилото и да натиска педалите.
С голямо удоволствие слуша песнички и си припява в такт с мелодията. Любимите ТВ предавания са Телетабис и Пчеличката Майа. Говори със сложносъставни изречения. Брои до 10 на български и немски. На детската площадка съобразява, че трябва да се говори на немски. В немския речник вече има двайсетина думи.
На детска градина тръгва от първи ноември. Миналата седмица го записах..Той има по-голямо желание да ходи на училище като Бати. И днес заяви, че иска и голяма чанта като на Бати. Изобщо примерът за подражание "Бати"е много важен.
Яде сам с прибори, пие още от бебешката чаша. Бибката я давам само ако е много болен, за да премерим температурата.
Още е с памперс, но тренираме по малко на гърнето. Вече имаме и успехи. Чакаме да дойде истинското лято.



Тема Re: Майки на родени през 2002нови [re: Almira]  
Автор Despina (мамана Детелина)
Публикувано02.05.05 17:10



Детелина е родена август 2002г.
За момента може да се храни сама с вилица и лъжица, пие от чаша и от шише от тези с ограничителя. Проблема е че е доста злояда и яденето е една серия от кандърми и заплахи.
Може сама да се съблича и облича, но го прави, когато тя иска, а иначе малката хитруша се възползва максимално от това, че нямам нерви да я чакам да се тутка.
Знае доста стихчета и даже ме изненадва понякога с това, което е запомнила, но трябва да и вадиш думите с чегел от устата. Изпитва някакъв срам ли и аз не знам и не иска да ги казва пред публика, само когато сме сами двете.
В последно време прави опити и да пее, като слуша касетките с детски песнички.
Изпитва неистов ужас от кукли и не иска да играе с тях, а само с плюшените играчки, топки, лопатки, колички. В последно време много и харесва да и чета и ми носи любимите си книжки да ги четем за н-ти път. Иначе е любителка на рекламите и тъй като у дома телевизора почти не се спира , е компетентна по всички предавания, сериали и програми на бтв и нова телевизия.
За мое огромно съжаление не се интересува от научаването на буквите, цифрите и рисуването. За сега само драска и брои до 10, но като пропуска 3 и 7. Не мога да я науча да разпознава цветовете и това започва да ме притеснява, да не би да има някакъв проблем. Знаете ли на каква възраст е нормално да се научи детето да разпознава цветовете.
Моята гордост е, че от 18.04 е вече без дневен памперс и сама си ходи в гърнето, събува се и се обува. Не иска да ходи в тоалетната все още, но се надявам скоро и това да стане. Слагам и памперс само когато спи. Можете ли да ми дадете съвет как да махна и памперса при дневния сън. За съжаление ако не е с него не се усеща и се събужда цялата мокра.
Ако я приемат, което ще разбера след 24.5, ще ходи на градина от началото на юни. Много се надявам да и хареса.



Тема Re: Памперс при дневен съннови [re: Despina]  
Автор sweetkids_mama (мислеща)
Публикувано02.05.05 17:34



След като все още се напишква в памперса, значи й е рано да го махаш. Доколкото знам, когато започне да се буди със сух или поне относително сух памперс, това означава, че вече се контролира по-добре по време на сън.

В яслата Зори почти винаги спи без памперс на обяд, но там леличките ги взимат от леглата веднага, щом се събудят, и ги изпишкват, а в къщи тя свършва работата, докато е още сънена в леглото.

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.