Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ние излагаме наборанови [re: [desi]]  
Автор mama Desi (непознат )
Публикувано11.05.05 08:57



Хей,Деси не излагате набора,та той е почти в следващия.
Мойта смехоранка на 8-и август ще стане на 3 и чак сега се оттърваваме от някои бебешки навици.Чак преди месец махнахме категорично дневния памперс,а още спи с пама.Иначе от 1г.и 2 м. ходи на ясли и изненадващо за мен много бързо се адаптира и не ми е боледувала,да не чуе дявола.След 2 години ясли наесен вече ще е 1-а група в детската градина.
Вече съм забравилакога пиеше с шишето,ама тя никога не е харесвала особено бибероните.Никога не пожела да смуче биберон залъгалка,а сума време не искаше да пие вода,защото трябваше да лапне биберона.Тя си харесваше цицито и това е
Има огромен репертоар от песнички,благодарение на госпожите от яслата,друг е вапросът,че доста думички не и се разбират и ако знаеш текста на песничката се досещаш. Брои до 12!не знам защо си е харесала да е дотук.
Висока е 98 см. и е около 15 кг.,ама нашият татко е 190см.и има на кой да е височка.
Не знам как е при вас,но усещам,че винаги я възприемам като бебката в сравнение с брат и.Разликата им е 2г. и 6м.-не е толкова голяма,но той винаги ми е изглеждал голям и разумен в сравнение с нея С него всичко се случваше по-рано-махнахме пама на 1.9 г.,броеше и на Бг и на английски,научи страшно рано азбуките пак на 2-та езика,говореше абсолютно разбираемо от съвсем малък и т.н.-ама това май е тема за родените 2000 г.
Ами,хайде стига засега,че трябва да се боря с учебниците



Тема Re: Майки на родени през 2002нови [re: Almira]  
Автор snezha ()
Публикувано11.05.05 09:41



Дъщеря ми Николинка или както всички я знаят Ники е родена на 21.08.2002 г.
Висока е 97 см., за килограмите не знам точно, но са около 12.
От време на време ходи на ясла. Яде сама, но в малки количества.
Големият ни проблем за сега е, че още е с памперс когато излизаме навън и когато спи, защото не иска да си казва, иначе като я слагам вкъщи на гърне си върши каквото трябва. И все обещава, че ще ми казва, но да видидим кога ща стане това.
Знае доста песнички и стихчета. От близо година знае азбуката, започнахме да я учим много малка, като на игра и като видяхме, че бързо възприема продължихме и така тя научи буквите много малка. Брои до 10 и познава цифрите от 0 до 9.
Говори правилно, не по бебешки. Има много книжки и много се радва на всякакви книги, все обяснява, че като порасне ще чете и пише дебели книги. Сега сме и записали тези изявления с камерата, че като порасне да и напомняме какво е казвала:-).
Все иска да работела на компютър :-). Компютърните й умения се изразяват в писане на думичките мама, тати, баба на някакъв текстов редактор.
Много е жизнена и енергична, напоследък все протестира и не иска да спи следобед.
Много обича да гледа детски анимационни филмчета, но сме й ограничили гледането.



Тема Re: Майки на родени през 2002нови [re: Almira]  
Автор edna_mama ()
Публикувано13.05.05 02:02



Мартин е роден през септември 2002.

Брои до 10, не познава нито една буква, от цветовете познава безпогрешно само жълто. Може да яде сам, но предпочита аз да го храня. Изобщо не може да се облича, от скоро може да си събува панталоните и гащите. Много отдавна е без памперс, ползвам само за през нощта, защото пие по 1 л сок нощем - от шише с биберон . Последния месец се буди нощем и казва "Пишка ми се". В такива случаи памперса му е сух сутрин. В яслата с 1 памперс кара по цяла седмица. Знае страшно много песнички и стихотворения - всичко, което научава в яслата + това, което кака му научава в градината + това, което научава вкъщи от дискове, касети и от компютъра.
За определени изрази използва ж.р. - напр. винаги казва "аз съм обидена" (точен цитат на сестра си), а наскоро ми каза, че като порасне ще стане "добра шофьорка" (защото мама е такава)
Страст са му колите и камионите. А най са му любими "бълка-бълка" - т.е. бърка-бърка или иначе казано бетоновоз. Вкъщи е пълно с всякакъв вид превозни средства и от всякакъв калибър. Има килимче с пътища и паркинг, може 1 час да си подрежда всички коли върху него. Постоянно ги ремонтира, като принася половината инструменти на баща си. Има предпочитание към точно определени клещи и конкретни отверки. Разказва измислени приказки, като си променя гласа и интонацията за различните герои. Също така играе и на кукли Ама така е, който си има 7-годишна кака. Интересува се само от кукли - бебета - храни ги, пее им, вози в количка, приспива ги и ги успокоява - абе много е грижовен. Обича да гледа детски филмчета, но само на компютъра, ресуването му се състои в драскане върху лист. Но най-любима игра е да се бори с баща си - настава невероятно боричкане на спалнята - той и кака му срещу баща им. Те със сестра си взаимно се спасяват Също така много обича да се гонят, бутат, крещят и др. подобни със сестра му - понякога като ги гледам и се чудя как още не са се натрошили и двамата. С кака си са точно както е описала мамма - един без друг не могат, ама вечно се разправят и плачат един от друг, като в повечето случаи той е виновен (хапе я и я удря - тя до скоро не му отвръщаше, ама вече почна, защото неговото направо става нетърпимо).
Като дете на моторизирани родители, връх на удоволствието за него е да се качи на автобус - миналата седмица беше разхождал баба си от Младост 4 до гарата, а се качили само за 1-2 спирки, колкото да му мине мерака.
Тръгна за кратко на ясла в края на май 2004, от септември 2004 ходи постоянно. Много е гальовен, много е хитър - прави какви ли не бели, ама все с усмивка, командери ни всички вкъщи , а за здравето си се грижи като някоя бабичка.



Тема Re: Майки на родени през 2002нови [re: Almira]  
Автор SveGab (мама на Габче)
Публикувано13.05.05 10:39



Айде и аз да се включа.

Габи - 2г. 6м.

-пишка и ака сама в гърнето, вика ме само за оправяне на дупето и гащичките после. Без памперс сме от доста време...

-бибата я махнахме на 2г.

-казва 5-6 стихчета /не всички думи се разбират, ама.../, опитва се да пее, но мелодията не може много да я хване.

-брои до 10, без 6.

-рисува дървета и си пише буквичката, в текстове познава моята буква и някои други.

-с цветовете или сме много зле, или понякога нацелва наслуки. Иначе знае, че синьото е като небето, зеленото като тревата, ама редовно на червен балон казва, че е зелен и т.н. Не знам глези ли се или има още много да учи...

-яде сама само твърда храна, със супи и манджи още се цапа.

-пие от чаша, само в леглото си има неразливаема за през нощта.

-играе си максимум по 10-15 мин. с едно нещо сама, после търси друго занимание.

-в лош период е - иска все да бие другите деца и често ги напада. Дано наистина е само период, че вече почвам да ставам лоша при такива изблици.

-облича си сама панталонки, гащички и блузки до главата /за ръцете й помагам/, обува си по-лесните обувки /с лепки напр./

-умее да води кратък, но смислен разговор по телефона.


Габи - 21.10.2002г.

Тема Re: Майки на родени през 2002нови [re: Almira]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано13.05.05 11:43



Ето я и Ралица
Родена е на 20.10.2002г.
Брои така: 1, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Ако започнем заедно, си брои нормално. Цветовете понякога ги нацелва, но ми се струва, че през повечето време нарочно не ги познава, за да й ги обяснявам отново и отново Познава няколко букви, включително и своята.
Много отдавна се храни сама с лъжица и вилица, вече и лигавник почти не използва. Пие от чаша, а през нощта си има в леглото от неразливащите се.
Понякога се облича и сама, нооо... друго си е мама да я облича:)))
Посред зима махнахме дневния памперс, но още си спи с нощния и като гледам скоро няма тенденция да го махаме... Дори когато е в къщи си иска и следобед памперс. По-лошото е, че ака само в памперса, изобщо не ще да погледне гърнето и обикновено става така, че като я сложа да спи точно след 5мин. ме вика да сменяме вече пълния памперс
Вечер си ляга към 20.00 - 20.30ч., но после иска да седя при нея доста време. Не иска да й чета приказки, а по-скоро да си говорим, пеем и играем. Понякога така откарваме до 22.00ч., но сутрин обикновено е свежарка. От ~ 2 седмици започна най-накрая да спи в яслата и това определено й оказа много положителен ефект - почти престана да се тръшка и да истерясва
Засега все още само драска, може да нарисува елипсоид, но си "остри" моливите. Много обича да лепи лепенки. Реже и с ножица, но все още много рядко й давам.
Предпочита плюшените играчки пред куклите.
Много обича да реди пъзели, а напоследък са й любими тези на Еduca от 3 и 5 части. Има и едни книжки от поредицата "Открий и подреди" - много се забавлява и с тях.
Също така обича анимационни филми - "Търсенето на Немо", "Книга за джунглата", Розовата пантера, Ну, погоди!, Road Runner...
Обича да се гледа на снимки или на видео - в началото беше много смешно, защото явно не се позна и помисли, че гушкам друго бебе Малеее, какъв рев беше..., ама иначе много иска сестричка
Когато звъни телефона, ми го носи.
Играчки има прекалено много, но! най-най-любими са й песните и изобщо музиката - с часове може да слуша и да танцува.

Ралица, 20.Х.02г.
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.