Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:16 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Maternaнови  
Автор des79 (непознат )
Публикувано26.04.05 11:23



Здравейте, искам да попитам нещичко. Колко време трябва да се пие Марена и как-всеки ден, през ден? Знаете ли нещо по въпроса?



Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор LadyO1 (и малкия Адриан)
Публикувано26.04.05 11:42



Аз от 5-ия месец пих NEOXID, всеки ден по 1 таблетка. Това е същото като Мaterna, но не го произвежда една фирма мисля.



Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор sandyO5 (непознат)
Публикувано26.04.05 11:56



Не мога да твърдя със сигурност, че това е най-правилното, но моят доктор ми препоръча да я пия 1 месец от понеделник до четвъртък вкл., после един да почивам, абе общо взето 2 опаковки стигат за цялата бременност. Ако пиеш непрекъснато Матерна, костите на бебето може да се калцират прекалено и това не било хубаво. Моят съвет е да се посъветваш с доктор, защото да искаш съвет от форума е нож с две остриета, аз ти казвам едно, друга ще ти каже не е вярно аз я пих непрекъснато и т.н.
Успех

[imagе]
http://lilypie.com/days/050714/4/25/1/+2/.png[/image]


Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор anidimova (munka)
Публикувано26.04.05 12:01



Аз пиех Матерна от третия месец на бременността и до края,дори един месец след това,докато кърмех.Пиех ги всеки ден,сутрин по 1 таблетка.
Страшно съм доволна,това за мен са най-добрите витамини за бременни,не съм имала никакви проблеми с показателите при изследванията.
Препоръчвам ги на всички!



Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор Billy_wolf ()
Публикувано26.04.05 12:21



Здравей,
препоръчвам ти матерна горещо. Много съм доволна от тез витамини. Пиех ги от първия месец на бремеността, всеки ден без прекъсване, или с малко прекъсване, когато забравя да си ги купя, та и до днес 8 месеца след раждането. Благодарение на тях не съм изпитвала никаква умора и не съм имала никакви проблеми с венци, зъби и всякакви други, породени от липсата на витамини. Бебето ми е съвсем нормално, няма никакви отклонение по отношение на кости или пък да е станало огромно. Роди се 50см. 3450гр., което си е съвсем нормално и въобще не може да се смята за голямо бебе. Матерната ми беше предписана от лекуващия ме гинеколог и по негова препоръка съм ги пия всеки ден без прекъсване и почивки.
Само внимавай да не пиеш и други витамини заедно с тях, защото концентрацията им е силна и не е добре да ползваш успоредно и други витамини.



Тема Re: Maternaнови [re: Billy_wolf]  
Автор milamia ()
Публикувано26.04.05 13:51



Ако се храниш правилно, получаваш от всички полезните ти вещества вдостатъчно количество и Матерната ще ти идва в повече. За мен въобще не е необходима, ако нямаш някаква липса на някои вещества в организма. Иначе само помпа изкуствено плода от което и ти и то нямате нужда.



Тема Re: Maternaнови [re: milamia]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано26.04.05 14:33



Мда, съгласна съм. Ако се храниш здравословно, повечко салати и плодове, мисля че Матерната определено е излишна....



Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор cveti_3 (минаващ)
Публикувано26.04.05 19:03



Здравей, наистина говори с лекар , защото моите и двамата (а съм чувала и трето мнение) са против матерната. Тези витамини на времето били създадени за изоставащи в развитието си бебенца и , когато се пие без особена причина просто защото си бременна , цитирам "напомпвало " бебето и се раждалио много големи деца..



Тема Re: Materna [re: cveti_3]  
Автор kukki (непознат )
Публикувано26.04.05 19:24



Здравей,
аз пия Матерна от края на 4 месец. Сега съм в осми. Всичко ми е ОК и на бебо също. Размерите и теглото му напълно отговарят на седмицата, в която съм. Пия всеки ден по една таблетка без прекъсване. Аз лично ги предпочитам пред нитратните салати. Не, че не ям салати, но мисля, че не можеш да си набавиш всичко необходимо с храната. Но както те съветват, говори с доктора на който имаш доверие, защото и без това самите лекари са на различно мнение



Тема Re: Maternaнови [re: kukki]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано26.04.05 19:40



Не мисля,че бебето се помпа изкуствено от витамините,просто поддържаш собствения си организъм ,да не черпи бебето от твоите запаси.А то черпи наистина много и е мноого трудно в днешно време да си набавяш само с храната всичко необходимо ЗА ДВАМА ВИ.Първо,че е трудно финансово,и второ,че почти нищо на пазара не е истинско-особено зеленчуците.Хубаво е да ги взимаш,но ако те притесняват-пий ги през ден или споддели оапсенията си с доктор.Тук ги изписват от 2-ия месец на бременността,всеки ден,та чак докато спреш да кърмиш.Но може и да е вярно,че помпат бебето,не твърдя със сигурност,но мисля,че излишното се изхвърля,ако ти идват в повече.Аз лично ги пия всеки ден и засега всичко с показателите на бебо върви ок и нормално,а и аз карам доста лека бременност,но не знам дали е от витамините.Една бременност не е леко изпитание за организма и мисля,че само може да ти помагат тези витамини.Иначе,ако всеки ден ядеш ИСТИНСКИ плодове и зеленчуци,които ги няма в магазина,риба и месо,но пак не от магазина, ядки и какво ли още не,можеш сигурно да минеш и без тях.Ти си решаваш,а тук мнения различни ще срещнеш и само ще се объркаш накрая.Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.