Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:09 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Materna  
Автор des79 (непознат )
Публикувано26.04.05 11:23



Здравейте, искам да попитам нещичко. Колко време трябва да се пие Марена и как-всеки ден, през ден? Знаете ли нещо по въпроса?



Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор LadyO1 (и малкия Адриан)
Публикувано26.04.05 11:42



Аз от 5-ия месец пих NEOXID, всеки ден по 1 таблетка. Това е същото като Мaterna, но не го произвежда една фирма мисля.



Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор sandyO5 (непознат)
Публикувано26.04.05 11:56



Не мога да твърдя със сигурност, че това е най-правилното, но моят доктор ми препоръча да я пия 1 месец от понеделник до четвъртък вкл., после един да почивам, абе общо взето 2 опаковки стигат за цялата бременност. Ако пиеш непрекъснато Матерна, костите на бебето може да се калцират прекалено и това не било хубаво. Моят съвет е да се посъветваш с доктор, защото да искаш съвет от форума е нож с две остриета, аз ти казвам едно, друга ще ти каже не е вярно аз я пих непрекъснато и т.н.
Успех

[imagе]
http://lilypie.com/days/050714/4/25/1/+2/.png[/image]


Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор anidimova (munka)
Публикувано26.04.05 12:01



Аз пиех Матерна от третия месец на бременността и до края,дори един месец след това,докато кърмех.Пиех ги всеки ден,сутрин по 1 таблетка.
Страшно съм доволна,това за мен са най-добрите витамини за бременни,не съм имала никакви проблеми с показателите при изследванията.
Препоръчвам ги на всички!



Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор Billy_wolf ()
Публикувано26.04.05 12:21



Здравей,
препоръчвам ти матерна горещо. Много съм доволна от тез витамини. Пиех ги от първия месец на бремеността, всеки ден без прекъсване, или с малко прекъсване, когато забравя да си ги купя, та и до днес 8 месеца след раждането. Благодарение на тях не съм изпитвала никаква умора и не съм имала никакви проблеми с венци, зъби и всякакви други, породени от липсата на витамини. Бебето ми е съвсем нормално, няма никакви отклонение по отношение на кости или пък да е станало огромно. Роди се 50см. 3450гр., което си е съвсем нормално и въобще не може да се смята за голямо бебе. Матерната ми беше предписана от лекуващия ме гинеколог и по негова препоръка съм ги пия всеки ден без прекъсване и почивки.
Само внимавай да не пиеш и други витамини заедно с тях, защото концентрацията им е силна и не е добре да ползваш успоредно и други витамини.



Тема Re: Maternaнови [re: Billy_wolf]  
Автор milamia ()
Публикувано26.04.05 13:51



Ако се храниш правилно, получаваш от всички полезните ти вещества вдостатъчно количество и Матерната ще ти идва в повече. За мен въобще не е необходима, ако нямаш някаква липса на някои вещества в организма. Иначе само помпа изкуствено плода от което и ти и то нямате нужда.



Тема Re: Maternaнови [re: milamia]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано26.04.05 14:33



Мда, съгласна съм. Ако се храниш здравословно, повечко салати и плодове, мисля че Матерната определено е излишна....



Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор cveti_3 (минаващ)
Публикувано26.04.05 19:03



Здравей, наистина говори с лекар , защото моите и двамата (а съм чувала и трето мнение) са против матерната. Тези витамини на времето били създадени за изоставащи в развитието си бебенца и , когато се пие без особена причина просто защото си бременна , цитирам "напомпвало " бебето и се раждалио много големи деца..



Тема Re: Maternaнови [re: cveti_3]  
Автор kukki (непознат )
Публикувано26.04.05 19:24



Здравей,
аз пия Матерна от края на 4 месец. Сега съм в осми. Всичко ми е ОК и на бебо също. Размерите и теглото му напълно отговарят на седмицата, в която съм. Пия всеки ден по една таблетка без прекъсване. Аз лично ги предпочитам пред нитратните салати. Не, че не ям салати, но мисля, че не можеш да си набавиш всичко необходимо с храната. Но както те съветват, говори с доктора на който имаш доверие, защото и без това самите лекари са на различно мнение



Тема Re: Maternaнови [re: kukki]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано26.04.05 19:40



Не мисля,че бебето се помпа изкуствено от витамините,просто поддържаш собствения си организъм ,да не черпи бебето от твоите запаси.А то черпи наистина много и е мноого трудно в днешно време да си набавяш само с храната всичко необходимо ЗА ДВАМА ВИ.Първо,че е трудно финансово,и второ,че почти нищо на пазара не е истинско-особено зеленчуците.Хубаво е да ги взимаш,но ако те притесняват-пий ги през ден или споддели оапсенията си с доктор.Тук ги изписват от 2-ия месец на бременността,всеки ден,та чак докато спреш да кърмиш.Но може и да е вярно,че помпат бебето,не твърдя със сигурност,но мисля,че излишното се изхвърля,ако ти идват в повече.Аз лично ги пия всеки ден и засега всичко с показателите на бебо върви ок и нормално,а и аз карам доста лека бременност,но не знам дали е от витамините.Една бременност не е леко изпитание за организма и мисля,че само може да ти помагат тези витамини.Иначе,ако всеки ден ядеш ИСТИНСКИ плодове и зеленчуци,които ги няма в магазина,риба и месо,но пак не от магазина, ядки и какво ли още не,можеш сигурно да минеш и без тях.Ти си решаваш,а тук мнения различни ще срещнеш и само ще се объркаш накрая.Успех!



Тема Re: Maternaнови [re: milamia]  
Автор Awrora (минаващ)
Публикувано26.04.05 22:44



И аз чух същото от една лекарка, не тази при която ходя! ... Мойта ми каза да ги пия дори без прекъсване което ми се стори меко казано странно, все пак да се подсили организма 1-2 месеца - ОК, но през цялата бременност?... , пих ги един месец, след което като чух за това "напомпване" ги спрях ...! Не знам дали съм си внушила или какво ... но през времето когато ги пих, качвах двойно повече ... а и не мога да кажа че съм се чуствала по-различно от преди, или сега когато не ги пия .. не ми липсва нито сила, нито се чуствам отпаднала, проблеми с венци и т.н. също нямам ... просто сега гледам да си ги набавям по естествен начин, от колкото с хапчета, ям повечко плодове, зеленчуци ...



Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано26.04.05 22:57



Моят гинеколог е от групата на отричащите матерната. Не ми я предписа, дори нещо повече - каза изрично да не я пия.
Не зная какво действие има спрямо плода, напомпва или не, но и без нея родих Коко 4,650кг.



Тема Re: Maternaнови [re: coccinella]  
Автор els ()
Публикувано27.04.05 08:17



А аз месец преди да забременея пиех Центрум (пия ги всяка година от февруари заради пролетна умора) и и досега продължавам да си ги пия докато свърша опаковката. Все пак са витамини, как може да навредят, а и не мисля че се храня достатъчно пълноценно...



Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор pathy (непознат)
Публикувано27.04.05 15:12



Мисля, че и Матерната е като останалите комбинирани витамини, но съобразена с нуждите на бременните. И за Матерна както за другите витамини има положителни и отрицателни мнения, а и на всеки организъм се отразяват различно.
Аз лично първата бременност съм изпила 1 оп. в пети месец и после несъм взимала абсолютно нищо - бебето ми се роди 4,300кг. И аз се чувствах много добре. Сега пия Матерна, но горе-долу на 3 дни - едно. Но не се чувствам много добре, постоянно ми се спи и съм уморена, много лесно се задъхвам. А всички изследвания са ми супер.
Така, че всичко е индивидуално.




Тема Re: Maternaнови [re: kukki]  
Автор cveti_3 (минаващ)
Публикувано27.04.05 18:39



Ами понеже всичките са против и аз не пия. Все пак те израждат дето се вика всеки ден, аз не мога д преценя, те по-скоро би следвало да знаят по-добре...



Тема Re: Maternaнови [re: els]  
Автор cveti_3 (минаващ)
Публикувано27.04.05 18:42



Да аз пия мултивитамини, като специално центрум знам даже , че имат и за бременни . Ами моите лекари ( и 3 мата) са на мнение , че това е по-добре от Матерната.



Тема Re: Maternaнови [re: pathy]  
Автор cveti_3 (минаващ)
Публикувано27.04.05 18:44



Ами обърнете внимание на статистиката , всички пили матерна бебе над 4 кила. Това не е малко бебе!!
Аз съм на мутивитамини и за сега по всички показатели съм в нормата. Да видим до края какво ще стане.
Пък на който му е писано едро бебе с или без матерна пак ще е големичко, майка ми без да пие матерна ме е родила 4500кг.



Тема Re: Maternaнови [re: Blondi]  
Автор cveti_3 (минаващ)
Публикувано27.04.05 18:54



Blondi, доколкото си спомням от друга тема ти не пиеш Матерна , а нещо друго. Лекарите не са против мултивитамините за бременни, а конкретно против Матрената!! Не знам какво е станало, но в МД всички са против Матерната, а имам и приятелки, които са в Шейново и там нещо не им я изписват също. Явно има нещо. Аз честно не бих рискувала ако не ми я предпише следящият премеността ми, защото имам и познати , които я пият защото приятелката им преди 2 години я била пила. Според мен за 2 години все са променили добавили и изменили витамините.

Редактирано от cveti_3 на 27.04.05 18:59.



Тема Re: Maternaнови [re: cveti_3]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано27.04.05 19:20



Еееее, ама недейте така с тия обобщения!!! Лекарите това, лекарите онова - кои са тези лекари, дето са против Матерната?!? 2-ма, 3-ма, 5-ма, 1000 ако ще да са, не представляват кой знае какво на фона на всички лекари по света! Освен това, има лекари, които са против секциото, други - против това, бременната да ходи на плаж, да не говорим за една позната акушерка, дето пък заяви, че е вредно бременна жена да носи дънкови материи...
Колкото до връзката Матерна - едро бебе, такава не съществува. Наистина предозирането и може да доведе до прекомерно калциране на костите на бебето. Точно поради това въпросните таблетки се изписват от лекаря, който следи бременността - дозата се съобразява с начина на живот на бременната, също и с показателите от изследванията. Аз пих Матерна от 16г.с. до 8-ми месец, но през ден и с периоди на почивка, защото имах прекрасна физическа кондиция. По време на кърменето отново ги започнах. Очарована съм от тях, детето ми не е боледувало нито веднъж за 1г.и 4м. , а се роди 3.460кг., 51см. Сега, при втората си бременност, категорично ще ги пия пак.

Прави ми впечатление, че нито една майка, която е пила Матерна, не се е изказала отрицателно - мненията "против" са предимно на жени, които не са ги използвали. Не изглежда логично.





Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор _sv_ (непознат )
Публикувано27.04.05 21:41



Не съм пила Матерна през бремеността си и не съм имала никакви проблеми. Най-добре е лекар да прецени имаш ли наистина нужда от Матерна.



Тема Re: Maternaнови [re: _sv_]  
Автор milamia ()
Публикувано27.04.05 23:06



Ами ако нямаш косопад, зъбобол, не чувстваш умора и други съпътстващи бременността проблеми, ядеш си качествена храна, пиеш фрешове, движиш се достатъчно и показателите на бебе са ти нормални , за какво ти е пустата "Матерна". Не знам за докторите, но аз съм логичен човек и не виждам логика да се тъпча ежедневно с нещо, което имам достатъчно в организма. То и нормален човек ако е добре, не пие всеки ден мултивитамини.



Тема Re: Maternaнови [re: cveti_3]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано28.04.05 00:55



А,Цвети,сигурно имаш право.Аз мислех,че Матерната си е БГ вариант на витамините за бременни.Тук пия витамини за бременни,подсилени с желязо,калций,фолиева киселина и не знам си какво.Матерната не е ли същото?Не знаех,че има различни.Е,тогава оттеглям съвета си.А в Бг има ли други витамини за бременни,освен Матерната?



Тема Re: Maternaнови [re: crazy_chick]  
Автор SveGab (мама на Габче)
Публикувано28.04.05 10:27



Много съм съгласна с теб. Всеки организъм си е различен, начина на живот също.

Аз и с Габи, и сега редовно пия Матерна /всеки ден по 1 от 4 мес. нататък/ и си се чувствам добре. Първия път качих 10 кг., сега съм +6, но има още време. Габи се роди 2,700 кг. - за какво напомпване да говорим, незнам... Нито аз, нито първото бебе сме били напомпени. Да не говорим, че аз лично далеч не се храня здравословно, колкото и да се опитвам... Едва ли 1-2 ябълки или круши, или 1-2 чаши мляко, или две големи зеленчукови салати ще ми набавят всичко необходимо за деня. Някои елементи да, но не и всичко, което съдържа Матерната /или другите мултивитамини/... Даже ме е яд, че не продължих пиенето на Матерна и докато кърмех, ама сега ще го направя.


Габи - 21.10.2002г.

Тема Re: Maternaнови [re: milamia]  
Автор Billy_wolf ()
Публикувано28.04.05 14:56



това с помпането на плода е най-великата глупост, която съм чувала!!!
Не знам кой тъпанар го е измислил, но сумати оВци почнаха да я повтарят като папагали!
Не се засягай лично, но чета вече за стотен път постинги от този сорт и направо вече почнах да се вбесявам!
Само малко инфо за непросветените - бебето расте в организма на майката по програмирана схема и си взима необходимите му вещества. Не можеш изкуствено да го помпаш, защото не определя твоя организъм какво и колко да получи бебето, а то само си взима. Проблем за бебето има тогава, когато иска определен витамин и майката го няма. Иначе, ако тя не яде пълноценно рискува да се разболее тя, не бебето!
Дали ще вземате витамини си е личен избор на майката, която си преценява дали има нужда или не. Но спрете с тия глупости за помпане на бебето. Такова нещо няма!

Редактирано от Billy_wolf на 28.04.05 14:58.



Тема Re: Maternaнови [re: cveti_3]  
Автор Billy_wolf ()
Публикувано28.04.05 15:07



Наистина има лекари, които са против Матерната. Не знам какво имаш предвид под МД, и не зная за Шейново, но моя лекар е от МАйчин Дом София и ми предписа Матерна, като изрично ми каза да си я пия всеки ден без прекъсване, докато спра да кърмя. Така и направих и нито бебето ми беше напомпано, нито аз се бях напомпала, нито организма ми отслабна и въобще съм адски доволна от матерната!
И малко доп. инфо - на една приятелка съпругът останал възхитен от въздействието на Матерна върху жена му (която я пиеше докато беше бременна), че и той започна да я пие и резултата беше много положителен!! Въпросният човек не пие, не пуши, спортува и се храни правилно!



Тема Re: Maternaнови [re: cveti_3]  
Автор Billy_wolf ()
Публикувано28.04.05 15:12



Без значение дали ще пиеш матерна или не, ако ти е писано да имаш голямо бебе - ще ти бъде голямо.
И това със статистиката направо ме разби. От къде я взе тая статистика?!!! Че аз такава статистика не намерих. Търсих, дори в Националния статистически и не намерих.
Но ако искаш малко статистика от тук присъстващите майки, прочети някои постинги по-нагоре!!!
Моето бебе е яко помпано с матерна затова се роди великите над четири кила - общо 3450 гр. !!! Та не я знам тая твоя статистика, но аз и моето бебе май не влизаме в нея!



Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор mamma.verry (непознат )
Публикувано01.05.05 22:19



Здравей, Матерна пиех от 3 месец до края на бременноста, всеки ден по едно хапче. Като свърши опаковката- 10 дена почивка. Доволна съм.



Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор evpraksia (тя е)
Публикувано02.05.05 23:26



Не съм пила Матерна




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.