Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:42 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Maternaнови [re: milamia]  
Автор Awrora (минаващ)
Публикувано26.04.05 22:44



И аз чух същото от една лекарка, не тази при която ходя! ... Мойта ми каза да ги пия дори без прекъсване което ми се стори меко казано странно, все пак да се подсили организма 1-2 месеца - ОК, но през цялата бременност?... , пих ги един месец, след което като чух за това "напомпване" ги спрях ...! Не знам дали съм си внушила или какво ... но през времето когато ги пих, качвах двойно повече ... а и не мога да кажа че съм се чуствала по-различно от преди, или сега когато не ги пия .. не ми липсва нито сила, нито се чуствам отпаднала, проблеми с венци и т.н. също нямам ... просто сега гледам да си ги набавям по естествен начин, от колкото с хапчета, ям повечко плодове, зеленчуци ...



Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано26.04.05 22:57



Моят гинеколог е от групата на отричащите матерната. Не ми я предписа, дори нещо повече - каза изрично да не я пия.
Не зная какво действие има спрямо плода, напомпва или не, но и без нея родих Коко 4,650кг.



Тема Re: Maternaнови [re: coccinella]  
Автор els ()
Публикувано27.04.05 08:17



А аз месец преди да забременея пиех Центрум (пия ги всяка година от февруари заради пролетна умора) и и досега продължавам да си ги пия докато свърша опаковката. Все пак са витамини, как може да навредят, а и не мисля че се храня достатъчно пълноценно...



Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор pathy (непознат)
Публикувано27.04.05 15:12



Мисля, че и Матерната е като останалите комбинирани витамини, но съобразена с нуждите на бременните. И за Матерна както за другите витамини има положителни и отрицателни мнения, а и на всеки организъм се отразяват различно.
Аз лично първата бременност съм изпила 1 оп. в пети месец и после несъм взимала абсолютно нищо - бебето ми се роди 4,300кг. И аз се чувствах много добре. Сега пия Матерна, но горе-долу на 3 дни - едно. Но не се чувствам много добре, постоянно ми се спи и съм уморена, много лесно се задъхвам. А всички изследвания са ми супер.
Така, че всичко е индивидуално.




Тема Re: Maternaнови [re: kukki]  
Автор cveti_3 (минаващ)
Публикувано27.04.05 18:39



Ами понеже всичките са против и аз не пия. Все пак те израждат дето се вика всеки ден, аз не мога д преценя, те по-скоро би следвало да знаят по-добре...



Тема Re: Maternaнови [re: els]  
Автор cveti_3 (минаващ)
Публикувано27.04.05 18:42



Да аз пия мултивитамини, като специално центрум знам даже , че имат и за бременни . Ами моите лекари ( и 3 мата) са на мнение , че това е по-добре от Матерната.



Тема Re: Maternaнови [re: pathy]  
Автор cveti_3 (минаващ)
Публикувано27.04.05 18:44



Ами обърнете внимание на статистиката , всички пили матерна бебе над 4 кила. Това не е малко бебе!!
Аз съм на мутивитамини и за сега по всички показатели съм в нормата. Да видим до края какво ще стане.
Пък на който му е писано едро бебе с или без матерна пак ще е големичко, майка ми без да пие матерна ме е родила 4500кг.



Тема Re: Maternaнови [re: Blondi]  
Автор cveti_3 (минаващ)
Публикувано27.04.05 18:54



Blondi, доколкото си спомням от друга тема ти не пиеш Матерна , а нещо друго. Лекарите не са против мултивитамините за бременни, а конкретно против Матрената!! Не знам какво е станало, но в МД всички са против Матерната, а имам и приятелки, които са в Шейново и там нещо не им я изписват също. Явно има нещо. Аз честно не бих рискувала ако не ми я предпише следящият премеността ми, защото имам и познати , които я пият защото приятелката им преди 2 години я била пила. Според мен за 2 години все са променили добавили и изменили витамините.

Редактирано от cveti_3 на 27.04.05 18:59.



Тема Re: Maternaнови [re: cveti_3]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано27.04.05 19:20



Еееее, ама недейте така с тия обобщения!!! Лекарите това, лекарите онова - кои са тези лекари, дето са против Матерната?!? 2-ма, 3-ма, 5-ма, 1000 ако ще да са, не представляват кой знае какво на фона на всички лекари по света! Освен това, има лекари, които са против секциото, други - против това, бременната да ходи на плаж, да не говорим за една позната акушерка, дето пък заяви, че е вредно бременна жена да носи дънкови материи...
Колкото до връзката Матерна - едро бебе, такава не съществува. Наистина предозирането и може да доведе до прекомерно калциране на костите на бебето. Точно поради това въпросните таблетки се изписват от лекаря, който следи бременността - дозата се съобразява с начина на живот на бременната, също и с показателите от изследванията. Аз пих Матерна от 16г.с. до 8-ми месец, но през ден и с периоди на почивка, защото имах прекрасна физическа кондиция. По време на кърменето отново ги започнах. Очарована съм от тях, детето ми не е боледувало нито веднъж за 1г.и 4м. , а се роди 3.460кг., 51см. Сега, при втората си бременност, категорично ще ги пия пак.

Прави ми впечатление, че нито една майка, която е пила Матерна, не се е изказала отрицателно - мненията "против" са предимно на жени, които не са ги използвали. Не изглежда логично.





Тема Re: Maternaнови [re: des79]  
Автор _sv_ (непознат )
Публикувано27.04.05 21:41



Не съм пила Матерна през бремеността си и не съм имала никакви проблеми. Най-добре е лекар да прецени имаш ли наистина нужда от Матерна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.