Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Препълване на гърдите през нощанови  
Автор galia_mi (мама на Мартина)
Публикувано21.04.05 11:22



Цедите ли се през ноща след като бебето спре да яде нощем?



Тема Re: Препълване на гърдите през нощанови [re: galia_mi]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано21.04.05 11:27



спри да се цедиш съвсем (денем и нощем) и за 2 дена всичко ще премине. млякото би трябвало да се образува докато бебето суче, а не да "пълни" гърдите след 2рия месец.
а какво значи бебе на 2 месеца да не яде нощем ?лелеееееееее, има ли такива деца?



Тема Re: Препълване на гърдите през нощанови [re: [desi]]  
Автор galia_mi (мама на Мартина)
Публикувано21.04.05 11:31



тя ядеще на 3 часа нощем а сега от 1 часа се събужда в 6



Тема Re: Препълване на гърдите през нощанови [re: galia_mi]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано21.04.05 11:39



Честито маме! ЦЕЛИ 5 часа сън за мама без прекъсване!

няма да се цедиш разбира се. заражи го това цедене съвсем, на тази възраст кърмата се е урегулирала, ще се произвежда само докато бебето суче. през другото време гърдите ще изглеждат "празни", а няколко седмици след това дори няма да можеш да изцедиш и капка. но пък като суче бебо ще успява да произведе и изпе по 150-200мл :)
ей тогава идва удоволствието от кърменето...а и иде лято - ще можеш по цял ден да си навънка и да си носиш млекоцентралата с тебе, без да се притесняваш за цедене, шишета и т.н.



Тема Re: Препълване на гърдите през нощанови [re: galia_mi]  
Автор dss_ ()
Публикувано21.04.05 14:41



не съм съгласна с Деси...........
аз например в момента, в които спрях да се цедя млякото ми спря.
а това, че докато тя суче и щяло да слезе 200 мл. мляко ми звучи абсурдно
според мен опитай да не се цедиш през нощта, но през останалото време е добре да се цедиш след както бебо е ял....... някои наистина препоръчват след 1-вия месец да не се цедят гърдите, защото кърмата се била регулирала, но аз си мисля, че всичко е индивидуално, опитай и по единия и по другия начин и ти най-добре ще прецениш дали ти намалява кърмата........ ако бебо плаче 1-2 часа след кърмене, значи просто не му стига кърмата и си остава гладен.............
пусни постиснг и във www.bg-mamma.com, във форума за кърмене и захранване на бебетата, там има майки с доста по-голям опит в кърменето / аз кърмих само 9 месеца/ , сигурна съм че те ще ти дадат ценни съвети :-)
успех



Тема Re: Препълване на гърдите през нощанови [re: dss_]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано21.04.05 15:12



Е все пак моя бебок така абсурдно си наддаваше по килограм на месец ....
а ти как разбра, че кърмата ти спря? по това, че не пускаш нищо ли?
Докато бебето се слага на гърда кърмата неможе да спре. ако се храни с изцедена кърма, тогава естествено, че ако не цедиш няма има мляко....
Но суче ли..млякото не слиза тогава- то се ПРОИЗВЕЖДА в момента на сукането. Затова и на кърмачките които хранят на поискване и не се цедят, гърдите никога не се препълват, изглеждат празни и меки постоянно, а децата им наддават без да им се дава нищо друго.



Тема Re: Препълване на гърдите през нощанови [re: [desi]]  
Автор dss_ ()
Публикувано21.04.05 16:51



като казвам спря/кърмата/, наистина спря.....е, не за 1 ден, но в рамките на около 2 седмици спря почти напълно. Аз още слагам малката по 1 път на ден на гърдите, но те пускат не повече от 10 гр, защото после изпива по 120-140 мл адаптирано мляко............



Тема Re: Препълване на гърдите през ноща [re: dss_]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано21.04.05 17:12



аз спрях да се цедя щом Ники направи 2 месеца и направо се родих!!! живнах, ей...това с помпането е голяма наказия! нямаше вече препълнени гърди, нямаше мокри блузи...един рай:) но докато се цедях гърдите ми се пълнеха нон-стоп и чувствах ужасен дискомфорт. сега Ники е на 5 месеца и кърмата ми е регулирана. тъй че мисля си да не би при теб да е спряла кърмата по други причини, а не защото си спряла да се цедиш?

Ники 24.11.04 г.

Тема Re: Препълване на гърдите през нощанови [re: galia_mi]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано21.04.05 17:16



Никога не съм се цедила - безсмислено е, освен ако не искаш да натрупаш запаси от кърма. Във всички случаи организмът се нагажда според нуждите на бебето. Ако гърдите ти нощем стават прекалено напрегнати и болезнени, може да изцеждаш по малко, колкото да спре дискомфорта и да можеш да спиш. За няколко дни лактацията ще се регулира и препълването нощем ще изчезне.

Искам да отбележа нещо важно - ако бебето не суче достатъчно често, спирането на цеденето може да доведе до намаляване и дори спиране на кърмата. На вашата възраст бебетата трябва да сучат минимум 8 пъти в денощието, за да се поддържа нормална лактация без цедене. Кърменето при поискване гарантира наличие на достатъчно кърма според нуждите на бебето без да се налага допълнително цедене.



Тема Re: Препълване на гърдите през нощанови [re: [desi]]  
Автор klemy (mama na Nikol)
Публикувано21.04.05 17:29



Е,как да няма,нашата мома спи по 6-7-8 часа,снощи спа от 12 до 8:20 сутринта!кеф,кеф.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.