Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:32 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Дриска леко в зелено ?нови  
Автор krastavichka (любопитен)
Публикувано21.04.05 08:39



Здравей,

Бебчето ни е на 3 седмици, дриска леко в зелено. Според вас на какво се дължи това ? Може ли да е от чайчето и капките за колики или и настинала ?



Тема Re: Дриска леко в зелено ?нови [re: krastavichka]  
Автор Joy2OO3 (непознат)
Публикувано21.04.05 09:05



Здравей,

мисля, че няма за какво да се тревожиш!
Моята дъщеря когато беше още съвсем малка също имаше ако в зелено. Спомням си, че педиатърката ни каза тогава, че това е от коликите!
Щом няма други признаци на неразположение - споко!
Нацелувай бебчо!



Тема Re: Дриска леко в зелено ?нови [re: krastavichka]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано21.04.05 09:30



Може да има милион причини бебчето да ака в зелено. Моята Анна е така от 1-2 месеца. Ето някои причини:

1. Колики
2. Окисляване на акото
3. Прекалено бързо пременаване на храната през червата
4. Настинка
5. Претопляне
6. Непоносимост към млякото (ако сте на адаптирано)
7. Запек

Може да има и още, но аз з таво се сещам. Мисля, че не е повод за притеснение, ако иначе бебето се чувства добре. Все пак се консултирай с лекар и му следи състоянието.


Анна 8.12.2004

Тема Re: Дриска леко в зелено ?нови [re: aлбeнaди]  
Автор krastavichka (любопитен)
Публикувано21.04.05 10:13



И нашата бебка е Анна, надявам се да е от коликите. Иначе бебето мисля, че се чуства добре , а и това се появи почти веднага след коликите.
Мерси



Тема Re: Дриска леко в зелено ?нови [re: krastavichka]  
Автор bim_bam (камбанка)
Публикувано21.04.05 10:36



Да, от коликите е, не се шашкай! Просто млякото преминава по - бързо "пътя" от устичката до памперса и затова се оцветява. Същото става, ако стои известно време на въздух, т.нар.окисляване. Няма страшно! Ние дрискахме така почти до 4-я месец.



Тема Re: Дриска леко в зелено ? [re: krastavichka]  
Автор tania74 (мама)
Публикувано21.04.05 14:48



Да ти споделя и аз нещо: моя бебо когато на 2 ден след изписването започна да ака в зелено се бях шашнала - оказа се, че е от марулите, които ядох и през кърмата е получил и той. Спрях зеленото и той спря да ака в зелено. Помисли може и при теб да е така



Тема Re: Дриска леко в зелено ?нови [re: krastavichka]  
Автор dete_viara (непознат )
Публикувано21.04.05 15:08



Подкрепям мнението на Албенади!

Да сте почнали някое ново ястие?
Знам, че жлъчката отделя повече сок (той е зелен на цвят), ако храната не е поносима още.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.