Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:28 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема занималнята - да се радвам или да се ядосвам?!нови  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано15.04.05 19:39



Днес заведох госпожицата за първи ден на частната занималня, за която пусках тема преди няколко дена. От 13:30 до 18. Мислех си, че това е много като за първи път, но като се обаждах по телефона ме успокояваха, че всичко е наред и, че тя се чувства добре. Отивам аз в 17:30 и си представям как ми се хвърля на врата и ми казва хленчейки "искаааамммм в къъъъъщиииииии..." . Веднага приготвям 2-3 варианта на отговор в стил "Ама, защо виж колко е хубаво тук с децата" и други такива.

Обаче какво става в действителност:

Отивам, влизам и Таня (едната от възпитателките) казва на Моника "Виж Мони, мама е дошла да те вземе". Поглеждам Моника, която в момента играеше с едно момченце, което обикновено взимат последно, а тя надава вой от стаята "Неееееееееее, не ща да си ходя, искам тукааааааааа!, Няма, няма!"

Брех! Да не повярва човек!:) Браво, викам си, чудесно харесало и е....
Обаче следва неприятната част, в която аз половин час не мога да я накарам да си тръгнем. То като подивя туй дребното, ще кажеш, че е било вързано и никога с деца не е играло, бяга, не дава да я облека. А аз я дебна в коридора (нали съм с обувки, не мога да вляза в стаята), прилъгвам я с какво ли не само и само да дойде да я хвана да я облека. Но не! Успях да я хвана за малко докато Таня ми показваше какаво са творили децата днес и колко звездички има тя, но уви не успях да я облека, защото тя взе да маха с ръце в опит да ме натупа здраво, дори взе да ме ПЛЮЕ!!!!!!...Зяпнах направо! Тя дори не може да плюе, слюнката и се стича по брадичката, беше толкова смешна в опита си да се защитава, само и само да не я взимам, че се чудех да се смея ли или да се ядосам яко, на такъв тип поведение?! Оставих я да си поиграе още малко докато платя до края на месеца, но после пак опитите ми бяха обречени на неуспех. То не бяха удряне, хапане, плюене......Все едно е хванато от гората!. Няма да споменавам елемента на сринатия родителски авторитет тука, защото той беше засенчен от изумлението ми. И добре, че дойде майката на момченцето да си го прибере, че чак тогава Моника се съгласи да я облека и да тръгват заедно. Междувременно Таня също се опитваше да и обясни, че когато родителите дойдат децата трябва да си тръгват с тях, но и на нея не и провървя с опита да я облече. Моника просто беше със запушени уши, а устата и беше зациклила на думата "Не, няма" и "Не искам". Накрая ми препоръчаха да я взимам последна, защото явно това е начина да си тръгне (с последното дете).

Та...такива ми ти работи с първия ден. Сега сигурно 2 дена ще ми изяде ушите кога ше я водя пак. Мислих да я давам за 4 дена в седмицата, но май ще я давам 5 дена. Надявам се да се поуспокои, не знам на какво се дължи тази и реакция, дано да е от превъзбуда, от това, че много и е харесало. Уж обеща, че няма да прави така, но това вече 100 пъти го е забравила...

Иначе занесе една чанта с играчки за децата, и отиде с ГОЛЯМ мерак!

Следобед е изяла цял (!) кроасан и по-късно цяла ябълка. Била е много послушна, изпълнявала всички задачки, но все пак са забелязали, че е "своенравна". Надявам се да не стане пък сега "проблемното" дете. Ох.....Та така - хем ми е хубаво, че и харесва толкова много, хем се притеснявам да не излезе "хулиганката на групата"....


Monika 11.12.2001


Тема Re: занималнята - да се радвам или да се ядосвам?!нови [re: bejb]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано15.04.05 22:37



Не бой се няма да е хулиганката,пък и какво като е малко свонравна защо да тъпчат днес обяснявах на мъжа ми,че ми е писнало да възпитавам Вики в добродетели които вече никой не цени,оставям я да се оправя сама ,е разбира се ако не се стига до крайности.Мисля,че мони е бла много впечатлена от занималнята,от децата била е погълната от заниманието си и виждаш ли ти си си"натресла"по някое време,което според нея изобщо не е подходящо вики също ми е правила тези номера,седя и чакам пред вратата 20 минути да рисува понеже госпожата ги е наградила за усърдието ,с което са събирали играчките.Смятам ,че мони ще си изгради режим,ще свикне да я взимаш по едно и също време.Много се радвам,че така леко приема промяната като се сетя за яслата....,сега направо ти е съкровище.Бейб а в тази занималня на една възраст ли са всички деца?



Тема Re: занималнята - да се радвам или да се ядосвам?!нови [re: bejb]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано15.04.05 22:42



Аз от София следя сагата с варненската частна занималня и ми е много приятно да прочета, че на Мони много й е харесало днес!
А да не говорим как се забавлявах, докато четях днешните ви приключения.
И пред мен стои въпросът къде да давам сина си и ви завиждам, че имате толкова достъпни частни заведения във Варна. А като знам, че и всичките ни баби ни чакат там... много ми се иска да съм си до морето...
Вярно, че е пострадал родителският ти авторитет, но, сигурно, защото е за пръв път и всичко е много различно, в следващите дни нещата вероятно ще се канализират и няма да е така "своенравна". Обаче, ако бях аз, сигурно щях да се радвам и да се успокоя, че все пак детето ми се е чувствало добре и не съм му липсвала (мисля си, че като го гледам сама, като се наложи да го оставя някъде, ще ми е мъчно и ще се притеснявам...)
Стискаме палци за възхода на родителския авторитет и за все по-приятни мигове на Моника с децата в занималнята.



Тема Re: занималнята - да се радвам или да се ядосвам?!нови [re: bejb]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано15.04.05 22:42



Бейб,много ти благодаря за разказа!Очаквах го с нетърпение!
И много се смях да си призная.Може би защото още ми е малко рано да съм на твойта.Ама и това ще стане,щото като го гледам,че от сега(почти на 7 месеца е) е бих казала проблемно бебе,какво ли трябва да очквам за в бъдеще не знам.....
Обаче това говори добре за самата занималня,нали?

Тая тема ще трябва да не я пускаме да заминава назад,за да казваш своевременно как се развиват нещата.
Обаче все пак мисля,че новините като цяло са добри
А за тези неудачи,дето разправяш,трябва някоя опитна мама да даде съвет



Тема Re: занималнята - да се радвам или да се ядосвам?!нови [re: bejb]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано15.04.05 23:19



Браво на Мони! Голямо момиче е. Аз на твое място не бих се притеснявала от днешната случка. Радвай се, че й харесва там, защото обратния вариант не е за предпочитане.
И аз съм имала случаи, когато моите отказват категорично да си тръгнат от градината. Ако имам възможност ги оставям и идвам след примерно 20-30минути. Ако трябва да тръгнем веднага, казвам, че заминавам сама и не мога да се върна да ги взема, пък който иска да спи довечера сам в градината - ефекта беше моментален. Или пък обещавам да ги заведа на някое супер интересно място (разбира се, спазвам обещанието) и така..т.е. действам според ситуацията.

И не се притеснявай, че ще я нарочат за "проблемно дете". Това си е твоето дете - неповторимо, уникално и много много чаровно. Сякаш останалите деца си приличат като две капки вода. Ако възпитателките са на място (а май са такива), няма да им се опре една Моника.



Тема Re: занималнята - да се радвам или да се ядосвам?!нови [re: bejb]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано18.04.05 11:41



Rадвай се разбира се!
аз като мама на едно магаре дето рева за мене докато направи 5 годинки, всяка сутрин като заклан как мислиш че се чувствам? Мнооооооого по гадно отколкова като мама на 2 годишния ми хулиган който не реве за мене :)
имам предив големия и малкия си син :)

големия толкова беше тъжен сутрин, плачеше, чак на мен ми се дореваваше...
малкия днеска примерно го водя на нова "голяма" градина.
сутринта рева, че не иска да излезе без да е закусил, аз се приеснявах да не закъснее батко му за училище, та го исипах по пижама в колата с един сандвич, и отидох да карам баткото на училище..после връщане в нас, обличане, сресване, миене, чантата и хайде на нова градина. той беше кисела краставица през цялото време(предполагам не си е доспал).
и така поехме към детската градина, където той влезе вътре(аз очаквах писъци и рев естествено), а той видя едно детенце да кара колело-моторче от тея дето се бутат с крака, веднага детенцето получи едно яко блъскане, падна от мотора за да се настани там моя син и да поеме бръм бръм из цялата градина... на опитите да го извикам да дойде да му "представя" учителката той ми каза "ГОу мама Гоу мама, Си ю лета!"(отиваммамо отивай мамо, ще се видим по късно) и ме изблъска грубо....

(това е детенце което е "болезнено пръвързано за мама", зашото спи нощем с нас )

обърканата учителка дето в това време успокояваше падналото от мотора заради моя син детенце се усмихна и ми каза да не се тревожа, и да си отивам.

сега се чудя дали ще се разреве като разбере, че ме няма? дали въобще разбра че съм си тръгнала? и дали утре няма да започне одисеята на баткото му с годините рев сутрин ....

но по скоро не. малкия е много по джаста-праста и аз определено отидох с настроение на работа. Въпреки, че оставих един хулиган там :)
не така се чувствах обаче като оставях баткото с тези големи тъжни очи.....



Тема Re: занималнята - да се радвам или да се ядосвам?!нови [re: bejb]  
Автор dara (osobena)
Публикувано18.04.05 12:15



Радвай се Бейб. Няма какво да се чудиш.

Чудесно е, че Моника се чувства добре там и й харесва. По-добре от това - здраве. Не се притеснявай, че е своенравна. Важното е да се разбира с децата и да се адаптира безболезнено, което явно се е получило. Предполагам, с времето ще свикне, че вечер се прибира така, както и всички останали деца и възпитателки.

И аз много се смях, докато те четох.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: занималнята - да се радвам или да се ядосвам?!нови [re: dara]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано19.04.05 12:22



Бейб,как се развиват нещата?Вземаш ли я без проблем вече?Какво правят там децата?И има ли някакви новинки около занималнята?
Дано видиш,че съм извадила темата,че ми е интересно и на мен



Тема Re: занималнята - да се радвам или да се ядосвам?!нови [re: bejb]  
Автор nezy (шашардисаната)
Публикувано19.04.05 13:59



Много се радвам!
По-добри новини не можеше да има! Виж сега, може да ти е своенравна госпожицата, но най важното е, че е й харесало. Всичко ще си дойде на мястото, скоро нещата ще си влязат в релси. Не забравяй, това е само първия ден, ще има дни, когато ще ти вика :' Мамо, искам да ме взимаш първа", които ще се редуват "Искам последна", всеки път е различно. Мони ще си намери приятели, които ще ви канят на барче, както нашата госпожица си има вече гадже от ДГ. И ние като си тръгваме от ДГ губим по 15 минути минимум, но сега като ходя с бебето и тя повечко се организира. Важното е, че си взела правилното решение, детето трябва да расте сред деца.
Чакаме отново новини от вас! Целувки на малката сладуранка!

[img]
Цвета - 09.05.2000 г.

Тема (....ще рева сега)нови [re: bejb]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано19.04.05 15:12



но не за нея , а за мен...

Моля ви, изтърпете ме, искам само да се нарева и накрещя някъде....

Почвам:
ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА..... (до + безкрайност мога)

Ще пукна вече, нервите ми не издържат, какво ми става не знам, явно имам нужда от доктор.
Моника се справя повече от чудесно с градината. Вчера също ходеше с голямо желание, пак не искаше да тръгва, но тръгна защото и бях обещала, че ще се срещнем с едно нейно приятелче.
Лошото е, че е станала ужасна. Мисли се за много самостоятелна, и се бори със всичкия магарешки инат който има (а той е убийствено много) да ми се противопостава за ВСИЧКО. Каквото и да я помоля, винаги отговаря с "НЯМА". Пробвам естествено с какви ли не залъгвания, измислени приказки, игрички, но не и не. По улиците се дърпа не иска да я държа, не иска да влиза в магазина с мен, после не иска да излиза с мен, КРЕЩИ като хулиганка, бяга като безпризорна, а аз трябва да я гоня. Нервничи за най-малката дреболия, не дава да я обличам и събличам. Днес например съм бясна (все още ми кипи), защото за пореден път ме прави на луда с това обличане. Не знам вие за колко време успявате да приготвите децата за излизане, но на мен ми отнема поне час.

Първо:
15 минути молене да седне да се изпиша на гърнето, да я измия и обуя. Отнема ми толкова, защото тя не се съгласява доброволно, а едва след като съм умолявала, заигравала, крещяла и най-накрая наказвала в другата стая. След наказването става, но докато стигнем до него минава доста време (загубено) в упражняване на принципите на позитивното възпиртание (ох къде са тез дето са я писали тая книга, да дойдат те да се справят позитивно)
След това докато и обувам гащите всичко изглежда сякаш ще успея да я облека....Ха, каква илюзия. След като обуя гащите и се заема с чорапогащника следва кълбо назад, шут в брадичката (моята), изправяне и започване на упражнението "колко добре мога да скачам на леглото и да не давам да ми обуят каквото и да е повече от гащите".

Част 2: още 15 минути.

Тук вече съм леко изнервена, и малко трудно се справям с добрия тон. За щастие или нещастие, тя не се трогва ни най-малко от изнервения ми тон и обещанията за втора серия усамотяване в другата стая и продължава да се хили и да не дада да я обуя. Тъкмо съм успяла да нахлузя едната част на чорапогащника и почти другата.... тя вече е събула първата. Същото е и с блузите - единия ръкав, започвам другия, тя изхлузва първия. Просто се кефи да ме дразни и това е!

Днес пак така - след като достигнахме етапа на 2рото наказване, и току що ми обеща, че ще слуша...докато се обърна да отдъхна, че най-после май я облякох.....обръщам се и я виждам цялата разпасана и разпльокана на земята, хили се и ме гледа провокативно изпод вежди.

От очите ми започнаха да прехвърчат изкри, а от носа ми сигурно и дим е излизал вече!!
Върнах се, стискайки зъби, (за да не излезе нещо дето не искам от устата ми), тъъъъъкмо я загащих пак......и тя (с неизменната усмивка) си изхлузи якето на земята.

В тоя момент не знам какво стана, но ръката ми взе превес над мозъка и без да кажа дума я пернах по главата. Честно и аз не разбрах как стана. Без да искам!. Не бях аз!.... Скочих и изфучах в другата стая като тряснах и вратата..

Пльоснах се на леглото и забучих празен поглед в тавана. Тя крещеше от другата стая "мамо, ела тука", а аз бях 100% убеденя, че няма да мръдна от тая поза цял ден. По едно време нещо в мозъка ми се пробуди и взе да цъка "13:30 минава, Моника трябваше вече да е в занималнята".
Станах, гледайки мнннного лошо и отидох в дугата стая където имаше едно агънце. Започнах безмълвно да я обличам, а тя беше по-послушна и от най-послушното дете на света. По едно време усетих една малка ръчичка да ме милва по лицето и едно личице да се опитва да се мушне м/у косата ми за да ми види погледа (който въобще не беше за гледане. Нещо в мен протягаше ръце да гушне това дребосъче, а друго нещо пък не помръдваше ръцете ми и не искаше да свали сериозния и лош поглед от лицето ми. Облякох я набързо, сресах я също толкова бързо (иначе става по гореописания начин), заведох я до градината, без да кажа нито една дума и не отговорих на нито един въпрос. Заведох я, звъннах и когато се показа Таня се опитах да залепя някаква усмивка на лицето си, но после като си тръгнах отново бях кисела като лимон. Отидох в магазина, натоварих се с покупки като кон, върнах се, отключих вратата и хвърлих чантите на земята. И счупих яйцата естествено.

После влязох в клуба да се нарева малко.....

Докато писах, писах...взе, че ми поотмина малко, взе да ми просветва. Сега пък съм обзета от угризения, че мълчах като пукал..., че не я гушнах и целунах, когато тя ми се гушкаше. Сега пак ми се реве...

Но ...всъщност какво исках да питам...Май нищо конкретно. Въпроса на който още не съм намерила отговор няма смисъл да го задавам пак, защото явно това е въпрос на който няма отговор. "Как да се държа така, че да избегна тези конфликти". Така, че не го питам това. Просто ви благодаря, че ме прочетохте, пък и да не сте, важното е, че пишейки взе, че ми мина:)


Monika 11.12.2001



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.