Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Спешно! Нужда от съвети ... отновонови  
Автор gugu (ентусиаст)
Публикувано14.04.05 09:40



Минаха 2те седмици под надслов застравяване на изгоряло и ето пак сме с проблем
От вчера ранна сутрин малката повръща. Едвам към 12 го спряхме. Независимо от инжекциите на докторите цял ден беше рев без сълзи /а ни бяха казали, че ще спим много/ и искане на вода. Борба беше докато малко по малко се захранвахме с ментов чай и после някаква специална вода.
Да речем отчасти си стъпихме на краката. Но то 8 вечерта се почна вдигане на температура. Вече в 2 през нощта е към 39-40 /не ми се изчислява/. Дадох и от специалната вода около 5 глъдки и тя малко върна. Изкъпах я за 5 мин , т.к. заспиваше във ваничката си. Температурата поспадна, но сега се главоблъскам здраво:
1. дали е удачно да и дам температуропонижаващо с този нестабилизиран стомах? Нямам никакви свещички и докторите не са споменавали за такива.
2. Дали температурата е от вируса или все пак има някакво обезводняване /то, че има -има, но според мен не е критично - устата и има още слюнка. А може аз така да си мисля само/
3. Какво да правя ако пак вдигне много висока отново? Май ще се тича до болницата колкото и да не ми се иска
4. Гърдите вече ми се напълниха до спукване. Надявам се да не си отворя проблем

Редактирано от gugu на 14.04.05 09:43.



Тема Re: Спешно! Нужда от съвети ... отновонови [re: gugu]  
Автор Fighty (член)
Публикувано14.04.05 10:45



Ужас.
Пробва ли да сваляш температурата с кърпи с оцет?Мама като бяхме малки само така ни я смъкваше -без лекарства.Напояваш кърпи (ако е много висока температурата направо чаршаф) с оцет и увиваш детенцето .Ако са само кърпи-около китките , глезените и стъпалата, на челото.Много е неприятно , но страшно помага. А пък доколкото разбирам още кърмиш? Изцеждай по малко , че да не стане някой мастит, само това ти трябва сега
А защо не пробваш за детенцето с хомеопатия?Има лекове и за повръщането и за температурата.И да не помогне, със сигурност няма да навреди.
Успех ти желая

Редактирано от Fighty на 14.04.05 10:47.



Тема Re: Спешно! Нужда от съвети ... отновонови [re: gugu]  
Автор tinta (мама)
Публикувано14.04.05 11:02



миналата пролет моя си изкара такъв вирус
повръщане, температура и разстройство-много е неприятно и ужасно
аз му давах панадол, водичка се дава на малки количества, по начесто
например по 4-5 лъжички през 10 минути иначе повръща,
когато беше от вируса горе долу сепреборихме без чаршафи с оцет
но венднъж при едно боледуване вдигаше почти 40 градуса и го увивахме в пелени със оцет, спомням си че 3 пъти я сменяме - направо изсъхваше, голям ужас преживях тогава,
за свещичи можеш да слагаш но само ако няма разстройство,
ако има разстройство не слагай свещички
има срещу повръщане мисля че бяха ампули с натриев цитрат се казваха,
знам че е трудно, но това е ужасно, при нас мина вируса от 5-7 дни



Тема Re: Спешно! Нужда от съвети ... отновонови [re: Fighty]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано14.04.05 11:05



Оцетът действително е решение, но не чист. Смесваш 1:1 вода и оцет и с тази смес напояваш курките, защото иначе е много силен. Освен това внимаваш като слагаш кърпа на челото да не й потече в очите. Но това определено смъква температурата, аз като бременна се бях разболала и за да не пия лекарства - само с оцет
Успех!

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Свършихме и добри деланови [re: gugu]  
Автор gugu (ентусиаст)
Публикувано14.04.05 11:05



Измъкнах най-накрая старата бойна машина наречена помпа. Че само това ми липсва - да.
Сестрата от нощния сервиз на детската клиника ни каза свещички и взехме от денонощната аптека.
И най-важното - намокрихме дайпера и май оттам понамалихме температурата до допустимите нива.
Мерси за съветите! Ние с оцета сме майстори, т.к. минахме през не е ясно каква инфекция и после 2 ушни и това само тази година. Направо се отчайвам вече. И затова се страхувам да не ни приберат в болница /ох, дано не се наложи/, защото психически няма да го понеса мисля.



Тема Пак питанканови [re: tinta]  
Автор gugu (ентусиаст)
Публикувано14.04.05 11:09



Ами и на мен ми хрумна, че диарията не се връзва със свещички. При нас за сега си е по-рядко ако ама колко лошо мерише ... Тя докторката вчера сутринта пита за меришещи лошо дайпери ама ние почнахме няколко часа по-късно. Да имаш представа какво значи това? защото под диария аз си представям да акаш водичка.



Тема Re: Свършихме и добри деланови [re: gugu]  
Автор tinta (мама)
Публикувано14.04.05 11:14



Гугу
успокой се моля те, разбирам те но трябва ти да се стегнеш за да помогнеш на детенце
моя син също кара ушни инфекции 2 пъти 1 ангина,
това със повръщането беше много кошмарно, дори тогава непрекъснато го водех на доктор и му казвах пратете ни в болница, защото детето вода не пие, повръща, и супергадно разстройство
тогава доктора ми вика
отивай вкъщи и изпълнявай какво съм ти казал и стига с тая болница, там е ужасно, вкъщи ще се чувствате по добре, и така премина, спомням си че нищо не му давах освен вода, като се пооправи започнах и оризова каша

при вас доколкото виждам не е същия вирус, но ти пак трябва да се бориш със всички сили и да не мислиш за болницата
ако още повръща не давай вода големи количества, а по малко през интервал време това е важно много когато детето повръща



Тема Re: Свършихме и добри дела [re: tinta]  
Автор aliemo (непознат )
Публикувано14.04.05 15:48



За температура мога да ти препоръчам глюкоза(5%)- пиех я докато бях бременна и давам и на децата. Давай по колкото поиска. Безвредна е. Освен това освен с оцет ,по-добре мий с хладка вода. Когато Алекс беше с много висока темп. и бяхме в болница, докторите ме караха да я мия с по- хладка вода. Няма да казвам колко време сме стояли под течаща вода, но имаше ефект. И сега когато има темп. я разсъбличам и я мия, даже ако има вузможност й пълня леген, корито или ваната и я оставям да си поиграе. Хем се освежава, хем смъква гадната температура. Успех и бързо оздравяване



Тема Re: Спешно! Нужда от съвети ... отновонови [re: gugu]  
Автор natby (ниа-катя)
Публикувано14.04.05 17:01



за растройстово и повръщане при нас действа най добре смекта, ако нямата там чай от шипки, не много силен и даваш по лъжичка на 10 мин. иначе свештичките са най ефикасни при толкова висока т. дано да сте по добре. и още една бабина рецепта. препечено брашно на тиган, малко токато порозовее и после слагаш малко водишка и даваш тази кашичка. много е неприятно, ниа повръщаше скоро от няква храна. а иначе като се зарепите задалжително направи тереапия с витимани и някакви имуностимулатори, хомеопитични.

най-важното, почивай когато можеш, много е важно ти да си във форма иначе ще ти грамнат бушоните в най наподходящия момент. стискам палци да сте по добре.



Тема Re: Спешно! Нужда от съвети ... отновонови [re: gugu]  
Автор rumche (усмихната)
Публикувано14.04.05 22:57



Gugu, ето малко информация за понижаване на температура, която съм си свалила от този форум (мисля, че беше дадена от MoniT) и която е потвърдена и от педиатъра на Андрейчо:

- При t до 38-38,5 - не се дават антипиретици - организмът сам трябва да се пребори;
- При t между 38 и 39 - по възможност Тиленол или Нурофен, Панадол и т.н., като стриктно се спазват указанията на опаковката - през 4 часа не повече от 4 пъти за 24 ч, а Нурофенът - още по-нарядко;
- При t над 39 - мокър чаршаф; по-горе са ти писали в какво съотношение трябва да са водата и оцетът. Върху мокрия чаршаф се увива детенцето и с одеало. Процедурата не се прави повече от 2 пъти един след друг. Ако температурата не спадне, се дава течен аналгин. До него се прибягва в краен случай заради риска от алергия.

Преди 2 месеца на Андрейчо му смъкнах около 40 градуса температура с мокри памучета, които поставях в гънките на мишничките и на слабините - нали оттам минават големи кръвоносни съдове. В момента, в който се стопляха памучетата, отново ги навлажнявах. Нашият педиатър беше отрекъл ефекта от такова средство, но при нас проработи. А освен това след като родих, в стаята ми лежеше едно момиче, което вдигна 41,5, докато докторите се сетят да дойдат. Тогава моментално й сложиха под мишниците банки със замръзнала вода. Така че аз лично преди да увивам със студен чаршаф, бих опитала по този начин.

И още нещо - защо не кърмиш Кати? Така тя ще си набавя все пак течности. При същата болест на Андрейчо от преди 2 месеца (имаше разстройство и много висока температура), дежурната лекарка ми каза да го слагам на гърда всеки час.

Бързо оздравяване ви пожелавам!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.