Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:36 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Каква кошаранови  
Автор nijia (непознат)
Публикувано13.04.05 12:21



Мами, дайте съвет каква кошара да изберем - дървена или от преносимите. Все още ни е рано да купуваме, но искам вашето мнение



Тема Re: Каква кошаранови [re: nijia]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано13.04.05 12:27



За кошара ли говориш или за креватче? Ако става дума за креватче аз бих те посъветвала да вземете дървено. Ние имахме преносимо, но се счупи, когато Вики стана на около 9-10м.



Тема Re: Каква кошаранови [re: nijia]  
Автор magi99 (мамадебелана)
Публикувано13.04.05 12:58



Дървено креватче. Кошарата е за игра.



Тема Re: Каква кошаранови [re: nijia]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано13.04.05 13:07



Имаме и двете...но не ги ползваме по предназначение, защото бебо спи при нас.
Ще ти напиша според мен предимствата и недостатъците на двата варианта, пък ти прецени какъв е ритъмът на живот на твоето семейство и кое ще ти свърши повече работа...
Преносимата кошара - хубаво е да има горно ниво - идеално легълце за малко бебче- до към 5-6 месеца. Почне ли обаче да сяда, става опасно и горното ниво трябва да се махне. На долното ниво обаче според мен не е удачно да се спи, или поне трябва допълнителен матрак. Иначе е идеална като кошара за игра, а при пътувания и гостувания при баби и роднини е незаменима вещ...лесно се сгъва и пренася...
Дървена кошарка - хубаво е да е модел при който да има няколко нива на закрепване на матрака, както и да има възможност да се сваля предната решетка. Има и такива модели, които могат да се трансформират в детско-юношеско легло и така се ползват доста години...Обаче е трудна за пренасяне и прочие... И е по-скъпия вариант от преносимата кошарка.
Ми това е, преценявай !



Тема Re: Каква кошаранови [re: nijia]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано13.04.05 13:20



Ако решиш да спиш с бебо, не ти трябва преносима - там бебо ще се събира някъде около годинка, и после ще му умалее(те са с размери 70х100 или 60х90)

ако купуваш креватче, не ти трябва малко а по-голямо - да спи детето там до около 3-4 годинки.

за мен варианта беше преносима, купена 6тия месец, ама аз почти не съм го слагала да спи там.
сега бебо си има голямо единично легло, ама пак спи с нас.

та мисълта ми е ако искаш да спите заедно може и да не купуваш изобщо- направо единично легло, като порасне.

иначе по големичко дървено креватче е за предпочитане, поне по дълго време се ползва.



Тема Re: Каква кошаранови [re: nijia]  
Автор bla_bla ()
Публикувано13.04.05 13:50



Ние имаме и дървено креватче с решетка и преносима кошара от тези, които се прибират в сак.
Кошарката купихме миналото лято, когато решихме да ходим на море - бебо беше вече голям - на година и три месеца. Креватчето си го ползвахме от началото /то е с две нива на матрака - голямо удобство!/ до към година и пет месеца, когато малкия се претърколи с главата надолу през решетката. От тогава до сега използваме и креватчето и кошарката едновременно - понеже нямаме място в стаята сме сложили кошарката вътре в креватчето, защото тя е много по-дълбока от креватчето и засега така е по-безопасно.
Моята препоръка е като купувате креватче, да гледате да е по-дълбоко. А преносимите кошарки са удобни, ако ви се налага и/или обичате често да пътувате.



Тема Re: Каква кошаранови [re: nijia]  
Автор Cpeбъpeн oблak (слънчев)
Публикувано13.04.05 14:15



За спане определено препоръчвам дървено креватче. С решетка, която може да се маха. Обикновено могат да се сглобява на няколко нива - в началоо бебето е по-високо (хем не се навеждаш много след раждането), след това се сваля. А нашата има и едно предимство, на което съм много благодарна - средните 2 пръчки от едната страна се свалят. В началото се чудихме защо, но вече сме наясно - като поотрасне детето, махаш 2те пръчки, и то може само да става и да ляга, без да се опитва да прескача. Нашата решетка още не сме я махнали окончателно (всъщност вчера обещах, май сега ще я разглобя:)))))), 1во, защото одеялото цялото се изсипва на земята, и второ, леглото е по-стабилно, като е и с двете решетки...

А другото е полезно да го имаш по-скоро ако пътуваш, или ако често ще оставяш детето при баба и дядо да преспива... (което, повявай, ми е мечта!:)))



Тема Re: Каква кошаранови [re: Cpeбъpeн oблak]  
Автор nijia (непознат)
Публикувано13.04.05 14:22



А дървените не са ли малко опасни в смисъл бебето като започне да се върти повече да не се удря в решетките? Не може ли кошарата да се използва докъм 1 година и след това детето да спи на нормално легло?



Тема Re: Каква кошара [re: nijia]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано13.04.05 15:43



Недостатъка на преносимата кошара е ,че второто ниво е много ниско долу, почти на земята. Това ме притесняваше и не съм я ползвала за спане,освен когато не сме си били в къщи.
Трудно е да спи в обикновено легло ,тъй като ще падне. Обикновено решетките се махат когато започне да се катери по тях и има вероятност да падне от високо.
За удрянето в решетките - удря се ,но не е страшно нищо няма да му стане.
даже на теб ще ти е по удобно да има решетки - няма опасност да падне,няма как да излиза от стаята като го сложиш да спи

Златко -16.03.03 г.



Тема Re: Каква кошаранови [re: nijia]  
Автор Awrora (новак)
Публикувано13.04.05 16:05



Няма проблем, нека си се върти, за това си има също цака, продават се обиколници, те са точно за това, даже ако не се лъжа те вече на повечето места продават леглата с тях ... но дори и да не е комплект, може да се вземе от всеки магазин




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.