Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Какво направих ?нови  
Автор KATl_Z (дете инатче)
Публикувано05.04.05 17:34



Имам бебе на 2 месеца и половина......дохранвам го и тази сутрин като му приготвях млякото го ....изпуснах. Беше ми на лакътя и изведнъж се обърна цялото и го изпуснах. Падна по лице но доста силно го чух че се удари. Знаете ли.....незнам дали ви се е случвало и как сте реагирали, но на мен сърцето ми спря...не помня как изпуснах шишето с млякото и водата и се наведох да го гушна. Веднага го заведохме в детска хирургия да го прегледат. Там му гледаха коремчето, зениците, ръчичките и краченцата и главичката. Казаха че няма смисъл да оставаме и че всичко му е наред. Изплака веднаха след като падна и от 8.30 сутринта до сега не е повръщало. Казаха ми и да го следя да не е много лениво.....незнам дали си внушавам, но ми се струва че дебне всеки удобен момент да заспи. Яде си хубаво и се смее и гука но.....ми се струва че...незнам. Не съм спряла да плача от сутринта, знам че аз сум виновна и моля ви да не ме упреквате и вие.....незнам какво може да стане и ако ви се случвало разкажете ми моля ви.
Не търся успокоение, явно съм наи-глупавото същество на света у само се моля да не плащам за тази грешка.
Помогнете ми !

Не се закачай със лъва, когато спи!!!


Тема Re: Какво направих ?нови [re: KATl_Z]  
Автор Devina (мама на Зори)
Публикувано05.04.05 17:43



Първо се успокой! Не се упреквай! Не си най-глупавото същество на света! Ти си най-добрата майка за своето дете! На всеки може да се случи. Станалото-станало. Следи за това което са ти казали лекарите, но щом тогава не са усетили нещо, предполагам, че всичко е наред.
Колко още ще има да падат и да стават...



Зорница - 21.Ноември.2004


Тема Re: Какво направих ?нови [re: KATl_Z]  
Автор GoldenEyeful (just mom)
Публикувано05.04.05 17:43



Понеже знаеш, че бебенцето е паднало, може би излишно си внушаваш, че е лениво и му се спи. Все пак е на два месеца, нормално е да се унася. Още повече казваш, че има апетити и не повръща. Спокойно, щом са ти казали и от болницата, значи за момента всичко е наред. Просто го следи и не си мъти мозъка излишно.



Тема Re: Какво направих ?нови [re: KATl_Z]  
Автор aliemo (непознат )
Публикувано05.04.05 17:45



Не се упреквай. Дори не подозираш още колко пъти ще пада. Колкото и да внимаваш винаги може да се случи. Няма да ти казвам колко пъти съм изтръпвала с голямата ни кака, а в повечето случаи тя дори не се разплаква и след 2 минути пак лудува. Важното е да не се паникьосваш и да го следиш как реагира след падането. А между другото и Емо е на вашата възраст така че ни предстоят още много падания. Целувки на бебето и малко успокоение за майка му.



Тема :(нови [re: aliemo]  
Автор KATl_Z (дете инатче)
Публикувано05.04.05 17:51



Не мисля че си внушавам че е лениво...а и има разлика от падане дето да си ожулиш коляното и бузката и от такова падане... Кажете ми честно какви могат да бъдат последиците.

Не се закачай със лъва, когато спи!!!


Тема Re: :(нови [re: KATl_Z]  
Автор Almira ()
Публикувано05.04.05 17:57



Не ти трябва да знаеш последиците.Наистина такова падане не е охлузване на коляното, но не е и повод за паника.
На повечето от нас се е случвало
Важното е че е изревало веднага и че нищо лекарите не са видяли.

Сьрдцето ще те свива още дьлго време (мен ме дьржа седмици) обаче не трябва да се опрекваш че си глупава или лоша майка.

На мен лекаря ми каза следното: Ако бебетата бяха толкова крехки и се повреждаха толкова лесно при падане, досега човешкия род да не е оцелял.

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: :(нови [re: Almira]  
Автор KATl_Z (дете инатче)
Публикувано05.04.05 18:01



Немога да спра да плача. Страх ме е .

Не се закачай със лъва, когато спи!!!


Тема Re: Какво направих ?нови [re: KATl_Z]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано05.04.05 18:02



Успокой се, миличка. Аз не познавам бебе, което в първите си 5 месеца не се е изтърсвало поне веднъж . Моят падна от масата на паркета, тогава и аз се бях шашнала. Но нищо си му няма. Щом са ви прегледали, няма страшно. Дечицата са гумени на тая възраст.

Пинципно евентуалната последица може да е мозъчно сътресение, но щом не повръща, няма страшно. Иначе първият признак е ако зениците не са еднакви, но със сигурност докторите първо това са проверили. Щом сте наред, по-лошо няма да стане. Ако беше толкова лесно, ехеее...

И не си лоша майка, изобщо. Ако всяка майка, чието бебе е падало е лоша, тоя форум е за разстрел .



Тема а как ...нови [re: lady Marian]  
Автор KATl_Z (дете инатче)
Публикувано05.04.05 18:49



Извинявам се за глупавият въпрос но.......това евентуално мозъчно сътресение как ......се лекува? И какво може да му стане?
Боже как искам аз да бях паднала от терасата 10 пъти вместо неговият един път в кухнята.
Вчера си изкарахме снимките му...бях го нащтракала много яко....толкова е сладък и днеска седя и гледам едната в рамка...един такъв щастлив, а днес все едно вече не е същия. Много ме е страх и немога да спра даплача и да се упреквам...как можах да го изпусна:((((((((((((((((( Как не помислих и не го предвидих, толкова бързо стана:( Боже дано само всичко да е наред ! Иначе незнам какво бих правила. Неискам и да знам!

Не се закачай със лъва, когато спи!!!


Тема Re: Какво направих ?нови [re: KATl_Z]  
Автор vivita (новак)
Публикувано05.04.05 18:58



по-спокойно ,
мъжът ми разправя че като бил бебе баща му го оставил за малко на масата и в следващия момент бебето както си било увито в пеленките се оказало на пода на кухнята паднало на главата си ... ами и те го водили по доктори и нищо му нямало ... и наистина нищо му няма слава богу напротив, много си е хубав и умен и здрав да чукнем на дърво




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.