Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: За празненствата около рд-татанови [re: toutou]  
Автор Mишeнцe 13 (непознат )
Публикувано09.05.05 14:52



Дир-а пак ми прави номера , не можах да си пусна мнението преди малко, затова го пускам пак с този ник....

Ами в това 4 кратно хранене трябва да влиза и вечерното кърмене, което трябва да изместя в 19 вместо в 22 часа, и в 20 часа бебо да си е в леглото. Да, ама да дойде тя да го направи това...А за нощното кърмене изобщо не ми се коментира - така повдигна вежди, все едно съм престъпник. Как да и обяснявам, че ако не е това нощно кърмене, бебо изобщо няма да суче, освен малко вечер ?
Иначе за сега храненията са си по моя си схема, която от четене тук и там съм сметнала за най-удачна. Френската схема на хранене хич не ми харесва. Педито днес ми обяснява точно това, което и ти казваш за вида на храната, но аз и казах че си знам и приключихме въпроса. Тя с мен го дава малко по-ларж, защото знае че следвам основно австрйската школа по отношение на храненето, и затова не ми се меси много-много.
Ето така се храним :
Закуска (към 8) - каша, или попара, или каша с плод
Обяд (около 12) - зеленчуково или месно пюре и малко бебешко кисело млекце или кремче.
Следобедна закуска ( 16 часа) - Плодово пюре и бебешко млекце или кремче.
Похапване около 19 часа - бисквитки или кремче или разбито бебешко млекце или нещо дребно...
Вечеря (около 21-22 часа)- кърмене.
На мен не ми се вижда много. Освен да махнем това малкото похапване към 19 часа и да увелича интервалите между другите хранения.

Мисля вече да въведа и киселото мляко - с твоята закваска става супер млекце.
Вие как давате киселото мляко ? Натурално, или разбито с вода, или подсладено, или с бисквити ? Как точно ?



Тема Re: За празненствата около рд-татанови [re: Mишeнцe 13]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано09.05.05 20:11



Ехааа, още един педиатър оптимист - 20 часов сън
Значи Софи е на 4 кратно хранене, като режима е следния:
около 9 часа - мляко 180-210 мл с 2 бисквитки
13 часа - основното ядене от детската кухня или каквото аз съм готвила манджа
17 часа - плодово пюре с каша, кисел, кисел с бисквитки или кисел с плод, кроасан , козунак с мляко или каквото се сетите подходящо за следобедна закуска, но сладко
21 часа - Мляко с 6 бисквитки и 1 с.л. безмлечна каша
Заспиване към 22 часа. Будене - към 8,30-9 часа.
Дневен сън - обикновено от 14 до 15 часа
Всичко това е вярно при идеални условия - тоест сме в София, времето е хубаво (не вали) и сме се извели в градинката.
Колкото до киселото мляко - Мише не мога да помогна. На нас тепърва ще ни предстои захранване с обикновена бебешка формула (още сме на хипоалергенно мляко) или с някакво друго мляко (идея си нямам какви идеи има педиатърката) та собствен опит не мога да дам.
При мамите в градинката - децата го обичат от кофичката. Без захар.
Тук се препоръчва 0,5 % или 2 % Здравец или Елена или Родопея - 2%.
Това съм чувала на темата.
Колкото до домашно квасено - в нашата градинка няма мама успяла да постигне саморъчно заквасено мляко
Много целувки на Бобче и Яничка от нас със Софи.



Тема Re: За празненствата около рд-татанови [re: Slanchezara]  
Автор bobolinaaa (обичаща)
Публикувано10.05.05 07:19



От всичко прочетено пак стигам до извода всяко дете за себе си. Митачко заспива в 20 вечер, максимум 21, но едвам издържа като изяжда 270мл мляко с две бишкоти, към 5 - 6 сутринта обаче се буди и изяжда 100мл мляо, в седем се събужда окончателно и си изяжда още 160мл. Обикновено заспива пак към 9 спи различно, но окло два часа, яде като се събуди попара и пие сок, после вече, когато огладнее обикновено към 14 си яде каквото съм му приготвила, следобяд спи пак различно - часа, два. Като стане му давам нещо за закуска - кисел, крем, каша, козунак, задължително, защото не му стига пие сок. После мляо и всичко отначало. Опитах вечер за да му стига да му давам супа, обаче категорично ми отказа. Миналата седмица мъжа ми имаше рожден ден и имхме гости и той ми изяде задушените картофи, после не пи мляко и познайте в 5 сутринта се събуди гладен.
За рожденните дни имам въпрос - с малки деца ще правите ли или само с родата и приятели, че ние още не можем да решим.
Митачко ви поздравява, подпрял се е на мен и вика с пълно гърло.





Тема Re: За празненствата около рд-татанови [re: Slanchezara]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано10.05.05 10:07



Слънце, благодаря че сподели режима ви. Аз за такива количества изядена храна мога само да мечтая...Да ти е жива и здрава щерката.

А квасеното домашно мляко се прави много лесно. Аз досега провал не съм имала. Моgа да споделя как го правя, ако някой се интересува. Важна е закваската да е хубава, другото е лесно.



Тема Re: За празненствата около рд-татанови [re: bobolinaaa]  
Автор Di2 (мама на двечки)
Публикувано10.05.05 10:28



И ние днес бяхме на консултация, че нали другата седмица пътуваме и трябваше да и бият и ваксината против шарка по-рано, че сме отивали в район където върлувала много шарката(като че ли пък тук няма). Имаше големи противоречия, да я бият ли или не тази ваксина, първо доктора дето бяхме днес при него, че за нашата нямаше свободни часове скоро, каза няма да има ваксини, след като се върнете, трябва да стане на 12 месеца, после видя записките на нашата лекарка от миналия път и там пишеше че трябва да се бие преди да тръгнем, ходи говори с нея, върна се и каза че трябва, аз вече се бях настроила че няма да и слагат тази за шарката, а и знам че е доста опасна, той почна да ни убеждава че страничните ефекти от нея са много по-молко, отколкото ако изкара шарка. Остави ни да си прочетем брошурите за ваксините и да решим, моя мъж обаче голямо доверие има на лекарите и държеше да ги послушаме, та в крайна сметка и ги сложиха двете ваксини.
Крисунка е пораснала, вече е 75см и 8400г. През цялото време докато я преглеждаха само се хилеше на доктора, ама като я поцнаха така се разпищя милата.
Миналата седмица много я мъчиха зъбите в резултат на което вече има 3 зъба, един отдолу и два отгоре. Беше вдигнала леко температура, през ноща се будише през поровин час със силен рев, ама вече май по-спокойно спи, а иначе през деня си беше все същата веселушка.
Ето го на Криси хпанителния режим
Към 10.30 закусва каша с плодове пюре, около 120мл
към 3.30 и е обяда, яде някакво местно или зеленчуково пюри или някоя манджа приготвена от мен около 120мл, и някакъв плодов десрт пюре 120мл или банан, ябълка, манго.
към 7ч яде бисквитки, или кисело млекце, или кекс, козунак, нещо такова
към 8-9ч когато ляга пие 240мл формуля
през ноща се буди към 2-3ч и 4-5ч и пие по 150мл формула.
През деня като сме на разходка пак си хапва по някоя бисквитка.
Само да види че сестра и яде нещо и протяга ръце и си иска, ако сме на гости и на маса, тя дори и да е яла, вечно гледа гладно и си иска от всички хора около нея, няма срам това дете.
За киселото мляко - купувам и едни готови бебешки млекца, те са подсладени и овкусени, отгоре имат малко сметана, давам и и мое, купувам органик мляко и го квася, става много вкусно и гъсто, почти като на баба
Днес на прегледа ни казаха че като направи годинка вече можем да спрем формулата и да минем на пълномаслено прясно мляко.
Хайде целувки от нас, другата седмица по това време, живот и здраве трябва да сме вече в БГ.



Тема Re: За празненствата около рд-татанови [re: Mишeнцe]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано10.05.05 10:28



Ами щом лекарката каже - "Захранвай с кисело мляко" ще искам технологията, макар че нещо на мен такиви работи трудно ми идват отръки
Целувки за Бобче



Тема Re: За празненствата около рд-татанови [re: Mишeнцe]  
Автор toutou (и Янчето)
Публикувано10.05.05 10:30



Какви са тези добри деца!!! Сигурно българския въздух и хубаво време ги прави такива спящи!
Всъщност, като се замисля, Яничка и тя спи доста повече от както беше болна. заспива към 20,30 часа и въпреки събуждането единчас след това, баща и доста бързо пак я приспива и така си спи до към 3 часа, когато се събужда и ако не я взема при мен реве с пълна сила. Ако обаче веднага я взема, може и да си заспи веднага до 8-9 сутринта. Слабото звено е вземането в мойто легло, за което писах... тази нощ опитах на нощна лампа, мислех, че я е страх от тъмното, ама пак не...

За киселото мляко- и аз послучай 11 месец реших да преминем вече на него. Беше ми отказано Натюр, трябваше да добавя една чаена лъжица захар. Навика си е навик. Мисля постепенно да намалявам захарта или да направя с по-малко закваска , както правеше свеки-става по-блудкаво, но бебоците може пък така да го харесват-по-некисело...
Яна от два дни отказва твърдо попарата..; А така я обичаше, даже можеше да изяде и две порции. Сега като нямам вече и каша, съвсем я загазих-какво да и давам?



Тема Re: За празненствата около рд-татанови [re: bobolinaaa]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано10.05.05 10:32



Ами аз съм го измислила - на рд-то (на 5-ти) струпване на баби и дядовци вкъщи. На 6-ти празненство в градинката с нейните приятелчета. За мамите - каквото искат от кафето; за бебоците - по 1 сок на Хип бебешки (тя е най-голяма от там и няма да мога да взема торта за бебоците)
Целувки за Митачето



Тема Re: За празненствата около рд-татанови [re: Di2]  
Автор toutou (и Янчето)
Публикувано10.05.05 10:35



Леле Ди, много пораснала малката! Пу-пу! За ваксините не се притеснявай. Тези странични ефекти са много преувеличени, пък и вече отречени. наистина не си даваме сметка колко тежки може да са последствията от морбили напримр, така че по-добре че сте направили ваксината.Ама се ядосвам като вземат да ни обявяват за епидеиологично опасен район. Тук правят по-малко ваксини от Бг и имаше миналата година епидемии от морбили, ама никой няма да кже , че Франция е опасен район, нали... Ах...
Ние пътуваме за Бг след един месец и ще останем може би три месеца! Може и да спретнем най-накрая среща в София.



Тема Re: За празненствата около рд-татанови [re: toutou]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано10.05.05 10:37



Пробвай следните гадости:
Плодово пюре с бисквитки (ако нямате проблеми с маргарин и набухватели) + 1 м.л. адаптирано мляко
Козунак с адаптирано мляко (при Софи дава голям успех)
Нишестен крем с плодово пюре или настърган плод;
Нишестен крем с бисквитки (нишестен крем е т.нар. от педитата кисел)

За това се сещам в момента, ама ако ми хрумне още някоя простотия...
А в градинката децата са полудели по мини кроасанчета с млечен крем, аз лично бих и дала един натурален френски кроасан с млекце... Ах тия френски кроасани, чак ми се прияде като се сетих

Много целувки за Яничка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.