Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Еднонови [re: annivo]  
Автор Xoли (мама)
Публикувано23.04.05 23:09



Ами честита тогава проходила вече 11-месечна госпожица, Ани Да е жива и здрава, много уверени крачки и много детски лудории й желая
Радвам се, че и ти се оправяш, хайде нека оттук нататък всички болки и притеснения останат далеч зад теб
Това за зъбите, toutou, и аз съм се чудила... Стигнах до заключението, че през деня като се разсейва и дъвче каквото му попадне, понася всичко по-леко, но нощем болката прекъсва съня му и естествено се буди с плач.... Като прибавим и трудното повторно заспиване и става ясно защо нощем е по-трудно. Поне аз така си го обяснявам



Тема Re: Еднонови [re: annivo]  
Автор bobolinaaa (обичаща)
Публикувано24.04.05 07:35



Честито на малката пешеходка! Митачко и пожелава безаварийно ходене и вече само усмивки!





Тема Re: Еднонови [re: bobolinaaa]  
Автор toutou (и Янчето)
Публикувано24.04.05 11:54



честито и от мен и Яничка на малката ни голяма Дилянка и и пожелаваме лек път, много да тича и по-малко да пада и много много здраве на нея, батко и мама!

Момичета този мой тъп въпрос за зъбките бе породен всъщност от разговора с едни французойки и чуденките които той породи в мен относно разликите които има при различните народи за бебешките проблеми. Значи тези две жени имат деца на 2 годинки и си говорехме за спането. Тук във франция спането е издигнато в култ и това да не спи бебето през нощта се счита за голям проблем и голяма аномалия общо вчето. Това, което мен най ме жегва е, че навсякъде пишат , че ако детето не спи причината е в отношенията майка-бебе където нещо куцало и ако майката вземе мерки да подобри условията за сън и коригира грешките проблема изчезвал...Подобренията се изразяват в слагането на бебето в отделна стая най-късно на 6 месеца, намаляване на шумовото дразнене в стаята и други подобни... Та общо взето тая история със съня е много смущаваща за мен защото всички ме гледат много съжалително като извънземно и мен ме удря на чест... та казвам аз плахо:"Ами може и от зъбките да не спи..." При което твърдо ми казват че ЗЪБКИТЕ НЯМАТ НИЩО ОБЩО!Много се чудя... Същото беше и за коликите-знаете, че в БГ коликите са "институция" и всяко бебе трябва задължително да мине през тях... да ама нашето педи каза, КОЛИКИТЕ НЕ СЪЩЕСТВУВАТ! Което за Яна се оказа вярно за щастие... И много други примери има... ама да не ви отегчавам.Просто исках да споделя, че много ми е странно на френските деца как им никнат зъбитеСигурна съм, че е като на българските, ама от къде все пак тези различия???

Редактирано от toutou на 24.04.05 11:56.



Тема Re: Еднонови [re: toutou]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано24.04.05 14:04



Здравейте мили майчета......ето ме и мен на линя....."терминаторчето" ми сега спинка и мога да драсна някой ред че много ни липсвате

Чета от тук от там но бързам да пиша и аз и да се отчетем че се загубихме съвсем......Никол е вече 9500кг. и е висока 75 см. Още не ходим самички но имаме огромно желание и по тоя повод сме все със синини на главатаИмаме вече и два горни зъба и сме вече с 4 броя "резачки".
Иначе нон стоп е в нарушения и няма да ви обяснявам как няма вече шкафчета на нейното ниво и мен кръст не ми остана да търча след нея....
Уча я усилено да ходи на гърнето.....нямам много успех но не се предавам, че тук до третата година са със памперси и мен косата ми настръхва от това......аз и викам "айде мамо пиш" а тя "ишшш" сяда на гърнето и си играем докато имам нерви или докато тя не реши да свърши нещо!!
Туту и моята хич не спи през ноща ама не вярвам да е от зъби.....може и аз да съм виновна знам ли.....нали таткото ни все работи и го няма и аз си спя с нея на спалнята и идея си нямам да я слагам в нейното креватче.....знам че е много погрешно но нали така и двечките сме щастливи.....а и тя през ноща продължава да суче- за голям ужас на акушерката тук......та скоро ще трябва да я спирам макар че опитах две нощи и рузултата беше яко рев и дране и накрая в 3 часа и двете абсолютно събудени.......а тя пак си цица и заспа

Честито на Аниво за проходилата кака Дили, пожелаваме и безпрепятствено преодоляване на новите територий

Честит рожден ден и на Холи да е жива и здрава

чакам я да стане и излизаме че тук е супер време да не повярваш - от 4 дни не е валял дъжд

поздрави и целувки на всички бебчовци




Тема Re: Еднонови [re: annivo]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано24.04.05 19:16



Ха честито на проходилата мома!
Сега вече мама ще влезе във форма



Тема Re: Еднонови [re: toutou]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано24.04.05 19:22



Туту, на тия дето ти обясняват, че ти куца нещо в отношенията им тегли една наум и ги прати да си гледат работата
И отношението ти към детето е правилно, но например някой бебоци по-трудно изкарват зъби и явно при вас случая е такъв...
А на френските деца както искат да им избиват зъбките... важното е Яна да го понесе по-леко.
Поздрави и целувки от нас!



Тема Re: Еднонови [re: Slanchezara]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано24.04.05 23:34



Момичета благодаря ви,
ако знаете колко смешно ходи Дили,приди да тръгне си вдига ръцете на горе като наказана и така ходи докато стигне крайната си цел,явно така пази равновесие.Днес и направихме прощъпулник,търкулнахме питката и Дили след нея клатуш-клатуш до предметите,та първо хвана Панадола,който бях нарочила за фармацевт(или работа в фармацевтична компания) и другото беше една ролетка,която бях нарочила за архитект,което значи че ще сме с две висши образования
Туту,това което пишеш за начина ,по който гледат французите на бебешкото спане нощно време много ме учудва,винаги съм си мислила,че бебетата които спят непробудно всяка вечер са доста по-малко от терминаторчетата (като нашите).И друго,което съм чувала е,че във Франция от самото начало отделят бебоците да си спят сами в отделни стаи.И всичко това ме навежда на мисълта ,нашите бг бебета ле са по -ревливи и неспокойни
или френските мами са непукистки...




Тема Re: Едно [re: annivo]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано25.04.05 15:37



Браво на малката пешеходка Все уверено да върви в живота. А и сега като се затопли, градинките са ваши





Тема Re: Едно [re: toutou]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано25.04.05 15:45



Ех, тия французи бе
Те какво, бебета-роботчета ли раждат? Нито едно с колики, всички спят през нощта... Мария, надявам се да не им се връзваш, макар, че сигурно не е лесно. Между другото, когато на Нели й пробиваха горните зъбчета, плачеше само през нощта. През деня си беше спокойна и веселична, а вечер се будеше с писъци и се гушкаше. От както спи сама в стаята си, пак се е случвало да се събуди нощем-така че и това не е гаранция.
Поздрави на малката Яна





Тема Re: Едно [re: мeчo пyx]  
Автор toutou (и Янчето)
Публикувано26.04.05 09:09



Момичета, каква дискусия предизвиках, ама май неправилно съм се изразила...то по моите психиатрични книги пише за неспящите бебета и проблемите им с майките, горките французойки не ми разправят такива неща слава богу. Странно ми стана само , че според тях зъбките нямат нищо общо докато за нас те са причина за всеки плач и капризИ френските бебета плачат, но майките им намират друга причина за плача. Например през втория месец описват така наречения "вечерен плач" с който бебето освобождавало натрупаното напрежение...в БГ му викат "колики"
И така
Сега за съжаление нямам време да пиша само исках да ви помоля да стискте палци, че с Яничка ни чака пътешествие: хващаме влак и отиваме в Гренобъл!Очаквайте съвместно включване и снимков мат




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.