Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: стига с това делене!!!нови [re: bejb]  
Автор gugu (ентусиаст)
Публикувано08.04.05 19:42



Един много далеч от темата пример за възникнала невроза при мен. Цяло детство съм живяла сред животни. После бях от тези дето наливаха ум, че не трябва да се страхуваш защото животните усещат страха ти и избиват на агресия.
И какво ... един ден отивам на кафе и една овчарка идва да ме подуши. Виждам, че не е агресивна, но краката ми бягат. И като му станах още по-интересна на кучето и то идва към мен, а аз само дето не пищя /поне това се въздържах/. И днес дори булонка да имам насреща спирам или я заобикалям от далеч. И знам собствениците какво си мисля - глей я пък тая какво се прави /и аз така реагирах на времето/, но не мога да се спра. А и коте откога не съм погалвала.
Просто има неща които те застигат. Гледам се отстрани и се мая откъде ми дойде.



Тема Re: Деси,нови [re: Duci]  
Автор maka ()
Публикувано08.04.05 20:35



Моля за извинение на когото не му харесва, но аз също съм на мнение, че темата не е подходяща за заковаване. Постнаталната депресия е едно негативно явление, което за щастие не засяга всички майки. Никой разбира се не е застрахован, че няма да му се случи. Затова една предредварителна информация няма да е и във вреда. Сайта на БГмама е доста подходящо място и съм сигурна, че там е публикувано нещичко за следродилната депресия..Аз смятам, че темата за възстановяването след раждане е много по-важна и полезна и да бъде заковавана, отколкото Моето психическо състояние...Защото всяка всяка майка иска и трябва да се възстанови..Вероятно там е мястото и за психическото състояние.
Може би авторката на темата, Деси желае да напише дисертацията си по тема Постнатална депресия въз основа на разказите на майките в клуба. Хубава идея, но съмнявам се, че броят на осмелилите се да разголят душите си пред ще бъде голям. Както постингите от тази тук тема показват, повечето момичета се притесняват да споделят в подробности какво точно са изживели след раждането.
Пак повтарям, не искам да засегна никого, просто споделям разсъждения.



Тема Re: Деси,нови [re: maka]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано08.04.05 21:19



Не пиша дисертация...
Наистина го преживях с пълна сила, нищо че съм психолог по образование...
Боли много и реших да го споделя с вас...
Жалко, че ме мислите за такава...
Аз имам дипломна работа на тема "Интимните двойки и степен на удовлетвореност от връзката", която защитих през 2001 година и оттогава не се занимавам с наука, а работех в социални грижи...




Тема Re: За Деси - важно е!!!нови [re: SilverElf]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано08.04.05 21:26



Не, аз съм пристрастна... И някои се съмняват в достоверността на преживяното от мен... Мислят си, че ще пиша дисертация на тема "Постнаталната депресия", в което не би имало нищо лошо, освен че бих поискала информирано съгласие от мамите тук, просто НЕ ПИША ТАКАВА!!!
Както и да е... Напоследък говоря с много мами в парковете и за съжаление чувам, че съвсем не съм единствена с този проблем! Второ, всяка бременна жена скоро ще е мама и ще я връхлети океан от чувства - дай Боже положителни! Трето, нека в темата ми за психичното състояние след раждането пишат и майките, които не са преживели тъга или депресия - такива също има много за щастие!, подобно на мама, леля и баба...



Тема Знам, че ще е трудно, но не им се връзвай!!!нови [re: ruja72]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано08.04.05 21:31



Та ти си още прясна родилка, миличка, и ще отслабнеш, когато му дойде времето... Ето, аз пак съм 49 кг, а влязох да раждам Алекс преди почти 8 месеца цели 65 кг, което за моя 150 см ръст си е бая... Търкалях се по улиците, а не вървях... Така че споко, хапвай си, кърми, бъди щастлива и нещата ще се оправят с идването на летните салатки...



Тема Мерси за разбирането!!!нови [re: bejb]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано09.04.05 01:26



Точно така се усещам - осъзнавам, че съм ирационална, но не мога да стана логична въпреки силното ми желание...
Много хубава ти е Моника, пу-пу, но е големичка за моето синче...
Ей, не пуснах постинга, за да спорим, а ако можем да помогнем на други мами да не изпадат в подобни състояния и най-вече да им внушим, че не са сами и че депресията е лечима! /макар и трудно понякога.../
Да, депресията е едно, а обичайната потиснатост - съвсем друго...
Клиничната депресия не я пожелавам никому...
Дойде пролетта и оттам зеленината и ведрото настроение - дай, Боже!!!




Тема Не е задължително да минеш през...нови [re: mam4e_mia]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано09.04.05 02:13



следродилна депресия, тя не се случва толкова често, колкото следродилната тъга... Но и тя не е задължителна!!! Така че ти желая ЩАСТЛИВО МАЙЧИНСТВО!!! Както и на всички тук!!! Аз не написах постинга, за да плаша гаргите... Съвсем не... Просто исках да дам малко гласност на един съществуващ проблем... И да покажа, че изход има!!!
Четвърти април беше денят на психолога и психологическата помощ в световен мащаб - дано психолозите помагат повече и навреме на хората!!!
Темата ще я оставим незакотвена - явно малко жени имат нужда от нея, и така е по-добре, наистина!!!
Сега един въпрос: смятате ли, че един ден, когато оздравея напълно, бих могла да работя като психолог, и то качествено, и да помагам на хората на свой ред, или това е изключено, тъй като аз самата съм имала психичен проблем? Мерси за честните ви отговори предварително!!!



Тема Вече съм по-добре, но...нови [re: desykv]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано09.04.05 02:48



Каква бях през декември 2004...
Мили майчета от клуба ни,
надявам се да не сте ме забравили...
Аз вас не съм...
Само че:
1/ Толкова ме беше срам от себе си, че не исках да пиша в клуба;
2/ Наложи ми се да работя по цял ден, така че нямах и време...
Накратко ще разкажа какво ми се случи, а за повече /и по-лични/ подробности ще пиша бележки... О`кей? И да няма сърдити...

Така-а-а, в началото на месец декември 2004 година изпаднах в тежка депресия - с мисли за самоубийство, уви!!!, ... Без близките си /мама, татко, сестра, съпруг, баба, братовчедка и т.н./ просто не можех и нямаше да се справя, честно!!! Въпреки болката реших да споделя с вас... Разстройство, рев, тревожност, паника, отслабване, липса на апетит и на сексуално желание, нервност, повръщане, потене, безсъние... Наложи се да посетя психиатър - и от 18-ти декември съм на антидепресант - Сероксат - който ми понася добре... От няколко дена се чувствам доста по-добре... Но парадоксът е, че сега пък Алекс се разболя - вчера имаше 39.7 градуса, така че сега е на Панадол Бейби и Проспан, педиатърката му го видя - не е грип, нито шарка, ще му мине... Така че сега се лекуваме - но важното за мен е, че СЕ СПРАВЯМ!!!
Признах си... Олекна ми... Дано не ме зачеркнете от списъка на мамите, с които желаете да общувате...
А работих цял един месец - февруари 2005 - защото мъжът ми си направи очна лазерна операция във Варна за коригиране на късогледство /слава на Бога - успешна!/ и се наложи аз да продавам на щанда ни за детски играчки и велосипеди... От 9.30 до 19.30 часа всеки Божи ден... А имаме и куче, и бебе... Добре, че е бабата на мъжа ми!!! Тя е много свястна, оправна и сърдечна жена - гледаше Алекс през деня, и то наистина качествено!!!
Така че това е около мен... А-а, не само!
На 3-ти март баба ми от Варна почина от рак на дебелото черво - тя ми беше любимата баба - откакто съм се родила всяко лято прекарвах при нея ваканциите си - мир на праха й...
Свекърва ми пък я ухапа жестоко куче - та се наложи и в Пирогов да ходи...
Абе въобще-е-е...
Иначе Алекс расте и хубавее, още няма зъбчета, но е много силен и жилав! Яде всичко - попарки, кисело мляко с бисквитки, пюрета, супи, сокове, изкуствено мляко, каши... За съжаление от 18-ти декември не кърмя - заради хапчетата, а и тя рязко ми намаля... Ящен е, обича да се къпе, да го разхождам навън, общува и с кучето ни Меги, общителен и любвеобилен е, гука, седи, играе си с играчките си... Все по-интересен ми става и по-лесен за гледане...
Хайде чао засега...
Чакам отзиви... Ако желаете де!!!
С обич - Деси.




Тема Re: Мерси за разбирането!!!нови [re: desykv]  
Автор lskrica Nadejda (тримата братя)
Публикувано09.04.05 03:07



Здравей,мила Деси!
Разбирам те напълно как се чувстваш и през какъв Ад си минала.Пожелавам ти от цялото си сърце съвсем скоро всичко това да е само едно минало,една вече преминала част от твоя живот.
Повечето мами тук знаят моята история.Изкарах цялата си бременност в клуба-щастлива мама с две големи деца,очакваща третото си детенце с трепетна радост.След раждането обаче ,животът ми се преобърна тотално,всички планове,които бях градила дотогава се сринаха.Моментът на раждането,който чаках девет месеца се превърна в най-ужасния период от живота ми.Само за няколко часа успях да съм радостна за детенцето ми-часовете,през които още не знаех за това,че е тежко болен.Минах през всички възможни нюанси на отрицателните чувства,огромното отчаяние от последвалата диагноза и невъзможността да приема думите на лекарите за безнадеждността на детето ми и липсата на шанс.
Когато ми казаха за първи път какво му е,ми се доповръща,избягах в коридора,крещейки и удряйки стената,плакала съм неуморно един час-аз това дори не го помня,просто изгубваш представа за това кой си и къде си.Никой не ме подкрепи-бях съвсем сама и неразбрана.Докторите ме убеждаваха,че трябва да оставя детето в дом,че няма никакъв шанс и най-вероятно ще умре до втория месец.Мъжът ми потъна в самосъжаление защо на него му се е родило такова дете и какво щели да кажат хората-докато бях са бебо един месец в болницата,той дори не искаше да идва,все едно,като загърбиш проблема и той ще престане да съществува.Свекърва ми дойде у нас,точно когато най-силно се нуждаех от подкрепа и незнаех на кой свят съм...крещя ми да оставям "това "дете и че нямам акъл да го взимам в къщи.Обвини ме,че съм натресла болно дете на сина и.Оттогава тази жена умря за мен.Майка ми живее в Англия.Дойде си за един месец,когато трябваше да раждам.Тя също не ми помогна особено,дори бих казала,че задълбочаваше състоянието ми на депресия.Вместо да ме утеши,да ми помогне,да ме откъсне от вцепененото ми състояние,тя се тръшкаше повече от мен и се налагаше едва ли не аз нея да успокоявамСутрин рано отивах в болницата и се връщах през нощта.Там се чувствах пълноценна ,че помагам на детенцето си,а връщайки се у дома,имах чувството,че го предавам и оставям сред чужди хора.Бях изпаднала наистина в някакво безвремие...не забелязвах другите си деца,не можех нищо да правя в къщи...лежах на леглото и гушках една кукла,която бях облякла с дрехи на бебчо.Не спирах да плача,незнаех кой ден е,мразех слънцето,което грееше ярко навън.След всяко посещение по лекари,заради детенцето,аз се връщах още по-обезнадеждена.След едно такова посещение,аз тотално се сринах...ревяла съм с всичка сила,скубала съм си косите,удряла съм се,драла съм се,мъжът ми каза,че много се уплашил,едвам ме е успокоил.Исках да се нараня,да се накажа за това,че родих детето си болно.Обвинявах се,че аз съм виновна за всичко и исках да умра.Да,аз също си мислех за смъртта.Започнах малко по малко да излизам от това състояние,когато си взех бебчо в къщи и когато мъжът ми прие ситуацията,макар и в началото с резерви.А и споделих мъката си с мамите в този клуб.Получих неимоверна подкрепа и винаги съм го казвала,че само благодарение на всички вас,аз наистина успях да се справя и да не потъна в собствената си мъка.Много пъти след това изпадах в крайни настроения,особено,когато малчо ми правеше по стотина гърча на ден,когато не заспиваше с дни,когато хъркаше с пяна на уста...и докторите само клатеха глави,а аз се чувствах безпомощна до премала.Но в крайна сметка успявах да се съвзема и да продължа напред.Много мами са ми казвали колко ми се възхищават и колко съм силна.Но аз изобщо не мисля,че съм такава,просто се опитвам да се боря със скапания живот.И много се надявам един ден да излезна победител.Вече две години откак съм родила не съм спала повече от 2-3 часа на денонощие,малчо е непрекъснато на ръцете ми-в мен яде,в мен спи...Не излизам никъде с месеци,особено зимата,за да не се зарази с нещо.Няма на кой да го оставя,за да излезна сама.Мъжът ми излиза с децата,ходят на гости,на ресторанти тримата,а аз научавам какво се случва извън дома от техните разкази.Но вече свикнах с това положение и не ми тежи,напротив,чувствам го,като призвание и знам,че няма да е завинаги.Намерих и прекрасна докторка-хомеопат.Тази жена ми вдъхна толкова увереност в добрия изход, върна надеждата ми и аз вече бях сигурна, че няма невъзможни неща и ще се справим с всичко.Слава Богу,успях да преодолея тежкия период без лекарства...и дори бих казала, че по-щастлива от сега не съм била никога преди.Разбрах, че човек се нуждае от съвсем малко за да се чувства добре, радвам се на най-малкото, което бебчо успява да направи, щастлива съм че е тук, до сърцето ми и прогнозите за неговото бъдеще и живот не се сбъдват. А всъщност... Майчината любов е велика сила...Заредена съм с много сили и оптимизъм и нищо не може да ме накара да се огъна...Имам много Вяра, Надежда и Любов и вече почти не се съмнявам, че ще преодолеем всичко и ще станем още по-силни...Мили майчици, силата на майчината любов е безгранична и нищо не може да и попречи!!! Много, много ми се иска да вдъхна вяра и на други майки...винаги има надежда... човек никога не трябва да се предава. И винаги да се вслушва в сърцето си, защото то не лъже! Животът ни поднася понякога доста неприятни изпитания. Много е важно в такъв момент да намериш хора, които те подкрепят безрезервно и да не падаш духом. Дори и след най-черната нощ, винаги изгрява слънце. За човешкия дух няма невъзможни неща, няма непреодолими прегради. Никога, за нищо на света не трябва да се предаваме. Винаги от всяка ситуация има изход ….има и верен път…само трябва да успеем да го видим.Това, което наистина ме подкрепяше, бе самият Живот, а неговите измерения са необозрими и проявите му – безкрайни. Аз само трябваше да поискам да ги забележа и да вдъхна живот на Искрицата Надежда в мен, която да се разгори, като буен пламък.
Деси,сигурна съм,че ти също ще успееш да преодолееш себе си,да се пребориш с всички страхове и съмнения и да излезнеш от цялото това преживяване победител,да станеш още по-силна и да бъдеш една прекрасна майка за детенцето си,каквато си и сега.
Извинявам се,че стана толкова дълго,но мислех,мислех и реших да не го съкращавам
Прегръщам те силно
Дани






Тема След твоето писмо...нови [re: lskrica Nadejda]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано09.04.05 03:22



имам чувството, че нямам право да се чувствам така както се чувствам, макар че ти не ме обвиняваш, напротив, вдъхваш ми кураж...
Мила Искрице, и аз ти се възхищавам, че си останала до детенцето си, дори когато си нямала подкрепа ОТНИКЪДЕ!!! Как намери сили да останеш??? Само ти си знаеш!!! Радвам се за теб и силата ти!!! Господ бави, но не забравя...
Не знам какво друго да ти пиша, освен едно огромно БЛАГОДАРЯ!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.