Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Който се интересува...нови [re: desykv]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано06.05.05 01:56



аз все повече съм си аз отпреди депресията...
Въпреки че бабата и дядото тръгнаха за село, и аз съм по цял ден съвсем сама с бебо /мъжът ми тръгва за работа в 9 и се връща в 20 часа, без почивен ден е/, се справям много добре и с дома /пазаруване, готвене, чистене, подреждане, цветя, пране и т.н./, и с Алекс /хранене, къпане, разходки, игра/, даже ми е и приятно вече!!!
Много ми е хубаво и на всички ще кажа, че наистина "И след най-тъмната нощ идва утрото!" и "Няма вечно да вали!" -
Ако желаете, споделете с мен как сте се чувствали първите дни, седмици и месеци след раждането на детето / децата си!
Доскоро...



Тема Re: Който се интересува...нови [re: desykv]  
Автор Emichka (непознат)
Публикувано07.05.05 10:02



Много се радвам че нещата при теб се нареждат, защото това което си преживяла звучи много притеснително, наистина си герой, че си го преодоляла. Искам да те попитам дали си била склонна към депресивни състояния по време на бременността? Защото аз понякога изпадам в ужасни кризи с рев по цяла нощ без конкретна причина, страх ме е ужасно, че няма да се справя с ученето, че с бебето нещо няма да е наред, че съм дебела и грозна въпреки че досега съм качила само 6 килца, че мъжът ми няма да ме харесва повече, освен това и сексът умря тотално, на теория ми се прави, но сякаш нещо ми е прекъснало необходимите нервни окончания. Въобще се чувствам тромава, мързелива и безполезна, нищо не правя и от това се чувствам още по виновна. От лудване ме спасява само мъжът ми и помръдването на малкотот човече, което ме успокоява, че засега поне си е наред. Страх ме е това да не продължи и след раждането и се чудя дали има връзка между "предродилната" и "следродилната" депресия. При теб как беше?



Тема Мила Емичка!!!нови [re: Emichka]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано08.05.05 14:24



Първо, не се притеснявай излишно за следродилната депресия - само 1 от 10 жени развива такава!!! Второ, аз нямах предродилна депресия, напротив - въпреки безбройните проблемчета и грижи около бременността ми /имах от самото начало болезнени контракции, а в началото и припадъци и виене на свят, подути крака накрая и общо 16 кила отгоре/ аз се чувствах в повечето време подчертано весела и щастлива, дори в еуфория понякога... Така че при мен поне такава връзка нямаше... Трето, в миналото съм имала една също доста тежка депресия /когато бях на 18 години/, вкл. и с мисли за самоубийство, която продължи 2 месеца, отмина от само себе си /е, и с малко моя помощ - но е тайна каква, освен ако не ми пишеш лична бележка!/, тогава никой не разбра за нея и се оправих без лекарства - с това исках да ти кажа, че аз явно съм склонна към изпадане в малко крайни емоционални състояния... Четвърто, имам едно книжле, казва се "Депресия при жени" и е безкрайно полезно четиво - там пише за депресиите, свързани с особени женски състояния - като ПМС, бременност, следродилен период, менопауза... Много е интересно и е писано от психолог и психиатър... В чужбина подобни книжки се разпространяват в поликлиниките и задължително се дават на бременни и родилки! А не като тук...
Ако някоя от вас прояви интерес, може да препиша тук важни моменти от книжката ми /но в момента съм на гости в Люлин, а тя е в Надежда/... Там пише, че съществуват жени, склонни към депресивни състояния - било по-леки, било по-тежки - в някой или във всеки от изброените по-особени периоди в живота на жената!
Доскоро! На бъдещите мами леко и спокойно бременеене, на майките - щастливо майчинство, на всички ни - много здраве и щастие, и нека депресиите намаляват, а взаимната подкрепа и сътрудничество растат!!!



Тема Благодаря ти за подкрепата!!!нови [re: Duci]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано15.05.05 18:36



Дуцка мила, с мака вече се разбрахме по въпроса - оказа се, че ми има доверие и всичко вече е наред!!!



Тема Благодарение на Ню, да е жива и здрава!!!нови [re: desykv]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано19.05.05 16:12



Най-накрая намерих поле за изява... Благодаря ви, че ме изтърпяхте досега... Може темата да се заключи от модераторките вече, ако не представлява интерес тук... Аз отивам във форума на Мама - там има постинг за следродилната депресия - чао от мен засега и бъдете психично и физически здрави!!!



Тема Малко нова инфо за интересуващите се...нови [re: desykv]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано03.11.06 15:45



ако има такива изобщо...
Ето че вече детето ми не е бебе, а е момченце на 2 години и 2 месеца. Да ми е живо и здраво миличкото!


От депресия и помен няма. Напълно здрава съм от много отдавна - от месец май 2005 година та досега нямам никакви симптоми, слава Богу!
Преживяното обаче остави СЛЕДА в сърцето и ума ми, която мисля, че никога няма да изчезне - сигурна съм, че е за добро обаче.
На всички, които се отзовахте по темата ми - БЛАГОДАРЯ!
Честито на новите модераторки!
Ако има въпроси към мен - питайте! С радост ще отговоря!



Тема Re: Малко нова инфо за интересуващите се...нови [re: desykv]  
Автор Eлф (Indian)
Публикувано03.11.06 16:21



Имам въпроси и отдавна се каня да те питам. Как сте, що сте, Деси? Дай малко снимки на Алекс, сигурно вече е мъж за женене.


Аз също минах през дълбока депресия миналата зима. Бях стигнала апогей от 103 кг. Благодарение на многото и решителни промени в живота ми шест месеца след това тежа с 21 кг по-малко и се чувствам прекрасно и заредена с много сили да продължа напред! Не съм пила хапчета, но промяната изцяло на начина на хранене и живот си казаха думата и сега съм в страхотна форма!
Какво става с Колибри? Не съм я мяркала напоследък, как са другите момичета? Поддържате ли връзка. За съжаление много от познатите никове ги няма вече. Аз винаги се радвам, като видя някоя по-стара дружка!
Поздрави от мен и Мария!



Тема Елфче, здрасти!нови [re: Eлф]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано03.11.06 16:39



Първо - искрено и дълбоко съжалявам за това, че си минала през дълбока депресия и ти!

Трябваше да ми пишеш на лични... Поне да не се усещаше сама в това гадно черно състояние, което все едно няма край...

Второ - щастлива съм, че си излязла от дупката и че в момента си в кондиция! Само така, миличка! Ти заслужаваш! Стана ми интересно какви промени въведе в живота си? Какво правиш СЕГА по отношение на храненето например?

Трето - като видях, че си ми отговорила, и първо си помислих - сега ще ми се кара задето връщам толкова стара моя тема на първа страница, и ми трепна под лъжичката... А то - толкова мил постинг! Благодаря ти, трогна ме, наистина!

Алекс много порасна. Аз съм удовлетворена от това, че се върнах на работа и че на Алекс му харесва в яслата. Понякога ми е много натоварено и съм много уморена, но е за добро! Хапчета пия още, защото задължително трябва да минат 2 години, за да ги спра. От януари 2007 година обаче прекратявам с медикамента, така решихме заедно с психиатъра ми. Стискай ми палци, плийз!

Колибри бачка отдавна. Засичам я само в бг-мама, не тук. Така е и с Дуци.

А пропо, снимката със слоницата е страхотна!

Всичко хубаво от мен!!!



Тема Re: Елфче, здрасти!нови [re: desykv]  
Автор Eлф (Indian)
Публикувано03.11.06 16:50



Почвам отзад на пред:)
"Слоницата" е индийският бог Ганеша.



Стискам ти силно палци! Ще видиш, че всичко ще бъде наред. То отдавна си е наред и никога не съм се съмнявала в теб. Колкото и плахо и крехко да звучиш, крайното впечатление което оставяш е на силен, борбен и непобедим дух!

По отношение на храненето, ами промених го от корен. Започнах да се храня здравословно. Спрях всичко мазно. Изкл\чих за две седмици напълно мазнините и постепенно след това ги въвеждах, като все още се пазя като дявол от тамян от тях. Всяко нещо което хапвам съдържа не повече от 5% мазнина, като изкл\чение ми правят само 'глезотийките', но те не са повече от 100 калории на ден или ако съм ги отбягвала около седмица една голяма почерпка наведнъж. Не помня от кога не съм яла шоколад, и не ми и яде, а преди не можех без един на ден... не съм яла мазни салами, бонбони, торти и чипс от половин година, не изцяло, но като цяло не в огромно количества.
Пия много течности, разхождам се и спортувам по малко... мързелива съм си и това е, но в малки количества не се отегчавам.
Наблягам на Лоу Джи ай храните, сиреч на тези с нисък гликемичен индекс, които ме държат сита за дълго време. И се почна лека по лека.. първата седмица 3 кг, втората 2.. после по 1 сега вече по 0.500 на седмица, но е постоянно и това ми дава увереност. Онзи ден отбелязах 21-вото свалено кило. Вече нося дрехите си от преди да забременея. Имам още едни 15 кг да смъкна, но до 10 месеца съм си дала срок и това ще стане. Вярвам! Психиката ми е здрава, уверена съм, не се наранявам така лесно както преди. Изглеждам добре. От размер 22 тукашен, вече нося 14... Смятай!
Пожелавам на всеки в живота да намери пътеката си.
Пиши ми на лични от време на време, ще се радвам!

Поздрави!



Тема Re: Елфче, здрасти!нови [re: Eлф]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано10.11.06 20:25



Поздравления за свалените килограми!!!

Само така! Искрено се радвам за теб и ти се възхищавам за усилията, които полагаш за здравето си! Браво!

Мен много ме мързи да правя физически упражнения, а като че ли нямам и нужната воля да се самоограничавам с храненето... за съжаление имам завиден апетит, а доста позаседнал начин на живот... добре, че поне не пуша и не пия.

Благодаря ти от сърце за милите ти думи и благопожеланията!!!

Желая ти много здраве, щастие и любов!

И доскоро!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.