Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Да се отчетем и ние с Хананови [re: kopche]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано11.04.05 11:45



Копче, Лори вече е от напредналите, браво, много се радвам! Зъби, изправяне, опити за ходене, Мамо, пълзене са основна част от нашите мечти /все още/. Моето дете не бърза, а аз не съм особено притеснена. Никаква следа от зъб все още, обаче свекърва ми ми разказа, че и трите й деца са се сдобили с тях сравнително късно, повод за притеснение няма. Аз като бебе изобщо не съм пълзяла, направо съм проходила - е, значи има и нещо от мен. А иначе флиртува неуморно, раздава благи усмивки и влажни погледи. Търкаля се като вретено и прави - макар и плахи - опити да се изправи на колене. Глупчето ми - като й избяга играчката, докато седи, започва да се сърди, обаче не се сеща да изпълзи до нея. Седи и попържа, докато не отида и я подбутна малко.
Яде всичко, което й поднеса, понякога по бурканче и половина. Веднъж по погрешка й дадох едно пюре, в което имаше кисело мляко, но не показа реакция и сега то е част от менюто. Гледам обаче на основните яденета да има или пълнозърнести продукти, или овесени ядки.
Снощи спах отделно от нея цялата нощ. Чух я, че промрънка два-три пъти, но явно съм била твърде изморена, за да стана. Спа чак до 8 часа и после беше в супер настроение, хитрушата явно усеща когато в стаята й има друг човек и започва да се глези, манипулаторката тя. Определено не е от глад, защото преди сън цръцва 250 г каша, с това количество и аз бих спала непробудно. Все още я кърмя два-три пъти на ден, но забелязвам, че дори да пропусна, не й липсва, засега няма да я отбивам, но и не мисля, че ще е много трудно.
Научи се да пие вода и сега надига чашата с такъв профи-рефлекс, сякаш от години го прави.
Има и нещо, което ми се иска да разбера от вас като "колежки" по възраст - децата ви вече седят ли в количките? Аз пуснах и отделна тема по този въпрос, обаче не получих много отговори. Тук много-много не ни насърчават да слагаме децата да седят или дори да спят на възглавница, така че аз съвсем доскоро возих Хана почти хоризонтално полегнала в количката. Обаче на 9 месеца любопитството е по-силно от лекарските предписания и ако ми кажете, че и вие си возите безпроблемно децата седнали, съвестта ми ще е чиста
Рапорт даден

Редактирано от Mi6ka на 11.04.05 11:57.



Тема Re: Ха честито ти 8-месечно бебе!!!нови [re: desykv]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано11.04.05 12:24



Деска, София също протяга ръце към нашата храна, но след няколко опита, в които й давах нещо безопасно, се оказа, че тя я приема като игра, а не че й се яде Явно чиниите пълни с шарении привличат бебешките погледи



Тема Re: Да се отчетем и ние с Хананови [re: Mi6ka]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано11.04.05 13:39



Мишка, привет и поздравления за пиещата вода от чаша Хана!! Аз периодично давам бебешка чаша на Ели, но тя я възприема като играчка и дъвчи упорито човката... и общо взето само се улива и смее... така че, по-скоро й я давам празна, иначе се налага цялостно преобличане.
Ели седи в количката си, да, вече ползваме лятната и се вози или седнала, или под 45 градуса, когато е по-изморена или легнала, когато й се спи и спи..
Мисля, че можеш да й позволяваш седнала, защото наистина любопитството им става огромно и защо да ограничаваме детенце - имай предвид че Ели днес става на 8, а от средата на 7ми месец се вози седнала . Щом седи стабилно Хана, не виждам причина да не седи и навън - то каква е разликата вън или вътре?

Копче, постиженията на Лора са невероятни и звучат прекрасно! Честито за Мама-та и пълзенето и опитите за ходене!
Сигурно е доста забавно ... Моето човече минава през различни периоди на приказване ... в 4-5 месец беше на баба, после мина на мама, после лала, доскоро беше на дада.... през повечето 7ми месец на тата.... и сега още е на тата.... Мама ми казваше някъдев 6ти месец, но мисля че си беше просто дърдорене, нецеленасочено... Когато плачка ме гледа и вика ммммааамммааа.... обаче аз все още се чудя дали е случайно или нарочно.... Така че не знам как да разбера кога за пръв път е казала мама.... вероятно се брои това в 6ти месец... но аз докато не се убедя че го казва съзнателно... все едно не го е казала.... та така... Чакам да се убедя....

Ели прави бегли опити за пълзене, но по-скоро назад и настрани... а като види зор, почва да се търкаля и преобръща и така достига желаните цели... това вече го владее много добре.
Напоследък много се изправя и иска да стои на крачета. Леглото ни е с ниска оградка.... стига й до кръста, та сега се чудя, как да я надставим, щото да не се изхлупи оттам...

Деси, ти най-добре си чувстваш какво да си даваш на бебчо... но... наистина Никол е права - децата по-скоро често посягат от любопитство и тикат всичко в устата си... а не че са гладни... Ели например, проявява същото любопитство и към обелките от портокали, чиниите, приборите..., хартиите, салфетките и какво ли още не... спокойно могат да минат за маслинки.... така че.... нали знаеш че маслините са киснати в разни саламури, с подправки и мноооооооооооооооого сол.....
А иначе родих на 11.

Днес бебка ми направи голям мърляв обяд....... направих й пюре от морков с царевична каша за обяд .... и като почна да мрънка, хем яде, хем реве.... маже всичко, бута ми купичката, лъжичката, бърка вътре... лелеееее - освини се до Ушите...... целите й дрехи, стола, пода, облегалките, ръцете и моите дрехи бяха в моркови....... , тъй или иначе се бяхме освинили и двете и реших да й позволя да прави каквото си иска - бъркане в купичката и т.н.... само и само да си изяде манждата... /забелязах че като беше болна сякаш заслабна... ядеше горе долу същото количество... но гривничките на крачетата и изчезнаха и коремчето стана едно слабичко.... та сега се опитвам да си навакса.... тамън следва да ходим да ни мерят на консултация.... пак ще ни се скарат че сме слабички......... ....
тамън бяхме заформили тлъстичък бедър и дебели бузи и сега......

Та когато я нахраних, тя продължава да реве... викам си, брей туй дете какво му стана /обикновено яде с голям апетит/... а то.... се оказа... наакана невероятно много... сополите и храчките в гърлото я давят и не може да преглъща, отгоре на всичко се сърди че и давам каши, а тя си иска цица... е, получи си я накрая... и заспа от раз... Помислих си, колко ли криво й е било... най-малко й е било до ядене на моркови.....
не винаги разбирам детенце.... надявам се с времето да се науча по-добре... - уж следя всичко да е наред... а понякога се случва като днес... виждам че нищо не е наред... но чак като вече се ядоса бебчо.....
Май доста още опит ми трябва.....



Тема Ау-у, магаричке!!!нови [re: Duci]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано11.04.05 16:02



И си трайкаш, а??? Хайде честито!!! И аз съм на сватбена вълна - сестра ми ще се жени за нейния на 11 юни т.г., откога я чакаме, преди 3 години се сгодиха... Кога ще е голямото събитие? Аз ти стискам палци да стане най-доброто за теб, защото ние никога не знаем кое е най-доброто за нас в широка перспектива... Аз съм благодарна /вече!/ на връхлетялата ме депресия, знаеш ли на колко неща ме научи??? Така че моля се да ти се случи най-хубавото за теб и твоето семейство!!! Разбира се, и аз мисля, че още ви е раничко за второ, така че дано не видиш 2 чертички сега, а когато си готова за това!!! Благодаря ти, че споделяш!!!



Тема Re: Ха честито ти 8-месечно бебе!!!нови [re: desykv]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано11.04.05 18:44



И Пепи иска да яде, когато ме види аз да ям. А аз си мислех, че не разбира още За това се крия, не върви да му дам сладолед примерно Давам му само неговите си храни за сега, рано му е още за другите

Колибри, честити ви 8 месеца! Да стане голяяяма и красива нашата принцеса Ели.


Деси, на 11ти роди Колибърката



Тема Re: Да се отчетем и ние с Хананови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf ()
Публикувано12.04.05 13:16



Е ние ще сме по-скромни днес в отчитането :)
Браво на Хана и Лора! Те момичетата винаги са по-напред от момчетата :)
Колибри, твоята малка хубавица си е много сладка и без гривни :) (Хана и Лора да не се обиждат, но не съм ги виждала, още не съм успяла да разгледам всички снимки ). Това е представата ми за идеалното бебе - финно и сладко. Аз не обичам дундьовци (за беда моя шишко стана точно такъв), макар че не отричам че пухкавите бебенца също са много сладки. Много ми се ще второто ми дете да е момиченце и да такова финничко и чаровно като твоята Елена. Не се коси, че не пълнее. Аз този месец най-накрая останах доволна от моя малък мъж. Беше наддам само стотина грама, но беше подложен на "диета" този месец. Най-накрая ми харесва вида му. През последните два месеца не ми харесваше толкова много, приличаше на булдог в лицето, с едни огромни увиснали бузи .
Относно говореното, аз пък съм чела че от шестия месец почват да казват мама, баба, тата и др., но не съзнателно. Просто от този месец (средно) почват да казват срички. Съзнателно очаквай да ти каже мама май към годинка, та и по-късно . Моята майка е адски щастлива, щото нашия младеж по цял ден вика бабабаба, и тя се радва, че най-много обичал нея
Айде стига толкова от мен. Сега се поосвободих от ангажименти, така че отново ще пиша и чета по-честичко.
Поздрави на всички сладки бебенца :)



Тема Честит празник на космонавта!!!нови [re: Billy_wolf]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано12.04.05 13:39



Аз и мъжът ми имаме 8-годишнина днес от първото ни любене - беше на хижата "Белите брези" на Витоша, толкова романтично, секси и привлекателно не съм се чувствала никога преди или след това!!!
Подарихме си чудна и незабравима нощ, заради която сексът за мен вече не е това, което беше преди нея...


Дай Боже всекиму!!! Идейка за подаръче днес???
Били, споко, децата не ги моделираме ние - те са такива, каквито са... Е, средата оказва своето влияние, но и това, което им е заложено по природа, е също много важно... Така че нека правим каквото трябва, пък да става каквото ще!!!
Между другото, кое е правилно - космонавт или космонафт, бая се чудих, честно...

Редактирано от desykv на 12.04.05 13:47.



Тема Re: Честит празник на космонавта!!!нови [re: desykv]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано12.04.05 14:35



Честита годишнина

Подари му една също толкова незабравима вечер .... шампанско...... ей такива работи



Тема Re: Да се отчетем и ние с Хананови [re: Mi6ka]  
Автор kopche (добро)
Публикувано12.04.05 15:32



Да и Христи първо проходи, а после чак се научи и да пълзи.
Но при него 'пръст в това' имаше проходилката. Затова така.
Едно дете като свикне да се 'пързаля' лесно с проходилка, после не му се нрави много пълзенето. Така става...

Искам и аз така-да си спя така по цяла нощ. Браво на вас!
Аз Лора не я виждам в друга стая преди 2-те години....

Ето, виждаш ли?! Пиете вече от чаша!
Аз и давам от време на време вода от шишето, и тя пие по малко от него, ама по-скоро го прави на игра.
И аз съм и купила чашка с мек накрайник, ама смятам да я включа по-късно. Към годинката.

За седенето в количката, аз ти написах и в другата тема. Седим от близо две седмици някъде. Тя сама си се изправя в седнало положение и с никой не може да я накара да легне обратно.

В събота я водихме с баткото в зоологическата. Определено се впечатлява от големите животни- мечка, носорог, слон. Особено, когато и се струва, че вървят към нея... Ама тя си пада малко страхливичка, та реагира съвсем нормално за нея... С рев.




Тема Re: Честит празник на космонавта!!!нови [re: desykv]  
Автор Billy_wolf ()
Публикувано12.04.05 15:51



Деска, точно така е - всяко дете си е роден индивидуалист, не прилича на никого другиго, освен на себе си. Все пак доста неща от обкръжението и най-вече средата играят много важна роля, дори сега когато са бебенца (макар че природата го е измислила, не случайно не помнят - нали трябва да забравят всички грешки, които сме допуснали, когато са се появили за първи път и ние сме били неопитни родители)! Аз на моето малко пиленце вече няколко пъти му викам, а два-три пъти до сега без малко да го напляскам! Ама съм малко изнервена и явно още не съм се научила на търпение. Надявам се искрено да се науча, защото който е бил бит - бие, а който е расъл сред викове и скандали - става скандалжия!

Относно веселия ви празник!
Това е страхотно! Това,че не само помните, но и отбелязвате тази толкова романтична дата! Мога да ти дам някоя и друга идея, но все пак ти си знаеш кое е най-вървежно в случая. Предлагам ти два варианта - единя е в стила, предложен от Никол - облечи еротично бельо (по възможност ново, такова каквото не е виждал), направи вечеря (нещо стимулиращо, нали се сещаш), угаси осветлението и запали свещ. С много нежност и милувки трябва да премине вечерята, която е прелюдия, след което знаете пътя, но първо трябва да го съблазниш с новото бельо и малък стриптиз танц :) - Малко е трудно за изпълнение и се изисква подходящо настроение, пък и не знам дали това ще е нещо ново за вашия бурен сексуален живот .
Втория вариант - е подарък, който няма нищо общо със секса. Може да е нещо, свързано с хобито му или нещо, което знаеш че много иска. Пример: моя мъж е побъркан на тема чиста кола, вътре и вън. Непрекъснато я мие, търка, купува й аксесоари. Знаех, че се заглежда по тези малки преносими прахосмукачки, с батерии, които могат да си се возят в колата и когато нещо се нацапа или някой внесе мръсно - веднага можеш да почистиш! Той много й се зарадва :)
Но трябва да има слабост, ако няма, тогава не знам какво да му подариш!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.