Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:48 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема амниоцентеза  
Автор Чepнokoca (понякога)
Публикувано30.03.05 11:56



Моя приятелка току-що ми се обади от Майчин дом - настояват за амниоцентеза и ЦЕНАТА Е 125 ЛЕВА ( с иглата). Нали уж там бяха намалили таксите до 50 лева всичко?!!! И къде е тази здравна каса, по дяволите, какъв е смисъла от нея, когато трябва да вземаш заеми за жизненоважни изследвания?



Тема Re: амниоцентезанови [re: Чepнokoca]  
Автор Grami ()
Публикувано30.03.05 12:07



Не е вярно, струва 30 лв, обадете се на Кенански, да не плаща тази сума!



Тема Re: амниоцентезанови [re: Чepнokoca]  
Автор LlRA.. (новак)
Публикувано30.03.05 12:07



Извинявай, на колко години е жената, с какво - RH, има ли някакви генетични обременености в родовете....въобще защо искат това изследване?
Влезте и в сайта на НЗОК - www.nhif.bg-там има форум за въпроси и отговори и до няколко часа ще ви отговорят дали се плаща всичко или само процент...преди 4г. всичко беше безплатно, но аз не се осмелих да ми правят това изследване, въпреки че родих на 40 и всичко мина ОК)))
За това питам за конкретния случай, защото имам някаква представа от тази неприятна процедура...(((



Тема Re: амниоцентезанови [re: LlRA..]  
Автор Чepнokoca (понякога)
Публикувано30.03.05 12:33



На 43 е, първа бременност, 20 г. седмица, нормална, без обременености, отиде за скрининг, но там са я наплашили ужасно, че е едва ли не безотговорна, че не иска амнио.



Тема Re: амниоцентезанови [re: Чepнokoca]  
Автор LlRA.. (новак)
Публикувано30.03.05 12:42



Хм...за RH-to нищо май незнаеш, защото ако е отрицателно нещата са по различни, но в никакъв случай не опасни...то това е по-кофти при втора бременност...моето е (-), + годините и настояваха за тази манипулация, но аз се отказах , защото четох и питах много по въпроса...оказа се , че от стреса от манипулацията и недай си боже от кофти проведено изследване може и да абортира...но хайде да не мислим за това..
Дааа, те за това искат защото е на 43 и първа бременност...а питай жената , някакви генетични аномалии в родовете имало ли е?Ако е нямало...ако жената се чувства добре, ако изследванията са и Ок...моя скромен съвет е да не се подлага на това...но не се съобразявайте с мен...това си е мое мнение...
А ако се страхува за генетични увреждания...ами то нищо сигурно няма на тоя свят...)))



Тема Re: амниоцентезанови [re: Чepнokoca]  
Автор milamia ()
Публикувано30.03.05 12:43



За мен, особено ако е първа бременност, трябва да си направи. Рискът от заболяване на плода на тази възраст смятам, че е достатъчно голям, за да се налага да подлагат бременните на това изследване.
Аз си го направих, въпреки, че ми е втора бременност, през ноември в МД при Димитрова и действително цената е такава. Изследването не се поема от здравната каса



Тема Re: амниоцентезанови [re: LlRA..]  
Автор Чepнokoca (понякога)
Публикувано30.03.05 12:54



Извинявай, RH положителен, няма генетични аномалии в ничий род, чувства се повече от прекрасно (допреди да я подплашат), доколкото знам и изследванията й са в норма.
Извинявам се на всички, сигурно съм прозвучала истерично, но паниката й ми се предаде и на мен, такова решение е много трудно да се вземе бързо, а и ме вбесява цената, която са й казали преди около час на касата на "Майчин Дом" - за мен е грехота измислената ни здравна система да те принуждава да трепериш дали може да си позволиш жизненоважно изследване.



Тема Re: амниоцентезанови [re: Чepнokoca]  
Автор jana (силна)
Публикувано30.03.05 12:59



Нека се консултира с доц.Кременски от 3-тата закована тема, но според мен е наложително да се направи амнио на тази възраст. Незнам каква е сумата, но ако иска може да говори и с др.Димитрова от патологията на 10-ия етаж тя също е много добра и повечето амниоцинтези тя ги извършва
Успех

Редактирано от jana на 30.03.05 13:01.



Тема Re: амниоцентезанови [re: Чepнokoca]  
Автор LlRA.. (новак)
Публикувано30.03.05 13:02



Моето скромно мнение, което не трябва да обвързва никой с никакви решения е: Да си акра бременността, да и се наслаждава, да си почива обаче повечко))), да се храни добре...това е! Да си ходи на прегледите за проследяване на състоянието (да си следи албумина по нататък, холестерол(при мен се увеличи, защото прекалих със сладки неща и маслени))) после всичко се възстанови, анемиика да следи да не се появи като на мен по към края...сигурна съм , че всичко ще е ОК!



Тема Re: амниоцентеза [re: LlRA..]  
Автор Dafna ((((,))))
Публикувано30.03.05 13:52



Ей такива мненийца ми изпълват душичката!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.