Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:28 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: амниоцентезанови [re: Meli]  
Автор kak Cийka (маминка)
Публикувано01.04.05 00:10



Миличко, какино,

Чудно ми е как успя да чуеш крясъците на написаното от мен... Ласкаеш ме! Не знаеш че съумявам да накарам буквите за крещят.

Нека само да ти поясня, че основната мисъл в постинга ми беше, че съм против медицинските лица в България (май единствено) да се отнасят с пациентите си като с безправни същества. .. да ги изкарват безотговорни и прочие, макар, че бременната например може да е готова да си гледа детето каквото и да се роди. Извинявай, но аз лично (а и доста мои познати и роднини) средно от медицински услиги сме патили и са ни помагали успешно около 50/50. И това, което пишеш за някакво успешно лечение на бебето в България преди да се роди е не повече от 0,0... %. (Оставям те да допишеш липсващата цифра). Да не говорим че за много от леченията на неродени бебета, тук няма нито нужната техника, нито условия, нито персонал с подходящи знания и опит.
Определено рискът от аборт вседствие амниоцентеза е много по-голям.
Нали знаеш: загиналите в боя може да са сам0 1 от 100, но ако този 1 съм аз, за мен това си е 100 на 100...
Така, че през погледа на една 43-годишна бременна за първи ( и вероятно единствен) път, решението хич не е толкова леко. Какво остава и да я нападат с обвинения за безотговорност и прочие.

Е, сега вече можеш да ми теглиш една (оная дето се спря зад зъбите ти при писане на постинга към tangeo)




Тема Re: амниоцентезанови [re: tangeo]  
Автор kak Cийka (маминка)
Публикувано01.04.05 00:20



Слава Богу, аз имах късмета да попадна на свестен доктор, който съвсем ясно ми обясни, че амниоцентезата е добре да се направи, само ако поне две от другите изледвания дават индикация за проблеми с плода. Тогава бях на 36+ и след прегледа на видеозон, ми каза да забравя за амниоцентезата.
Дори ми каза са случай с негова пациентка, на която й правили амниоцентеза и вследствие абортирала. Била на 40 и това била първата и и единствена бременност. Отгоре на това резултатите от нея и от загубеното бебе били напълно в нормите. Горката жена!



Тема Re: амниоцентезанови [re: Meli]  
Автор миз (шест...)
Публикувано01.04.05 03:32



и да добавя - дори решението на една майка е да си задържи детето с даун(като най-често срещана аномалия), по-добре е да научи, че очаква такова дете и да използва времето до раждането му да свикне с тази мисъл и да се подготви за специалните грижи, които едно такова дете ще изисква.
и ако може да задам един въпрос - има ли и каква е връзката между отрицателния rh и амниото? за пръв път в тази тема чувам за такава.



Тема Re: амниоцентезанови [re: kak Cийka]  
Автор миз (шест...)
Публикувано01.04.05 03:35



според интернет етикета с главни букви се пише когато искаш да демонстрираш викане...



Тема Re: амниоцентезанови [re: миз]  
Автор Чepнokoca (понякога)
Публикувано01.04.05 10:28



Не знам да има. Просто Буболечо май предложи нещо, което няма връзка със случая.



Тема Re: амниоцентезанови [re: Meli]  
Автор tangeo (mama na Emily)
Публикувано01.04.05 18:44



Не мисля, че някой на някого трябва да тегли нещо.Достатъчно теглило има на този свят. Нали този форум е всеки да си изказва мнението - ако не защо съществува? Не мисля, че подвеждам някого. Всеки може да се информира и да реши сам за себе си. В това беше смисъла на постинга.
За всички синдроми и болести, които си написала си права - но не забравяй, че това са генетично обусловени болести. След като се роди сина ми, си направихме генетични изследвания с моя съпруг и се оказа, че нямаме никакви отклонения. Защо тогава той се роди с малформация?
Вярно е, че има 4000, може и повече известни на науката аномалии, но амниоцентезата нямаше да открие дефекта, с който се роди сина ми!!!!!
Има още поне 10 пъти по толкова болести, които не могат да бъдат установени (за справка - всяко детско отделение на болниците). И какво правим с тези деца????
Въпрос на личен избор е как ще се постъпи - но не мисля, че жена на 43 години ще разсъждава като хлапачка, която изоставя детето си в дом, щом има някакъв проблем.
Смисълът на дискусията беше как се представят нещата и как лекарите те правят на маймуна - повярвай ми не ти пожелавам да преживееш това през което съм преминала.
Лека вечер!


Емили 1.11.2004
Стефан 15.02.1991

Тема Re: амниоцентезанови [re: Чepнokoca]  
Автор pipi_67 (momagain)
Публикувано02.04.05 09:05



На 31. 03. 2005 г. посетих доц. Кременски във връзка с моят частен случай- да се консултирам за амниоцинтезата си и от него научих доста неща.Ето моята интерпретация на разговора ни:
ИЗСЛЕДВАНИЯТА – БХС И АМНИО НЕ СА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ И РЕШЕНИЕТО ЗА ТЯХ ЗАВИСИ САМО И ЕДИНСТВЕНО ОТ ВАС!
При извършване на БХС съществува известна вероятност за „ отклонени” от нормалните резултати, което не означава непременно, че плодът е увреден. При бременните под 36 години това отклонение е при 5-6 % от жените, а при бременни над 36 год.- при 40 %.Също така около 35 % от резултатите с благоприятна прогноза, е възможно да носят риск. Това изследване покрива около 60-70 % от риска за Даун и над 80% за дефекти на невралната тръба и коремната стена. НО НЕ 100%.
След това изследване следва оценка на риска- а той е сборен от резултатите от изследването ПЛЮС ФАКТОРА ВЪЗРАСТ . След тази оценка попадаме в една от групите- ПОВИШЕН РИСК съществува при оценка от 1:1 до 1:250,а МНОГО НИСЪК- при риск от 1:250 до 1:10000 .Така или иначе само заради възрастта попадаме в рискова група- на 35 г. е 1:250, а на 36- 1: 350. Т.е. за мен нещата стоят така- ако искам 100 % гаранция може направо да си направя амнио, без БХС и то в пълният й вариант- това са две изследвания- при първото резултата се получава след около 4 дни, а за второто- от 2 до 4 седмици. Този пълен вариант покрива 100% от риска за всички генетични и хромозомни аномалии. Изследването е най- добре да се направи в 17 седмица. Записването става два- три дни предварително на тел. 91 72 214 или в каб.1501 на 14 ет. В МД.
И стигаме до основния въпрос- заплащането. Историята е горе- долу следната- по закон всички здравни изследвания за здравно осигурени са безплатни. НО навсякъде взимат пари. В конкретния случай не здравната каса и не лабораторията по генетика, а ШЕФЪТ НА БОЛНИЦАТА – и в МД, и в Шейново и т.н.- е въвел такса, която в МД е от около 100 до около 160 лв.- според зависи. Отделно иглата, която е 20 лв.Доц. Кременски е изпратил мнение до шефа на болницата за редуциране или премахване на тази такса, но чака процедура- да се събере съвета и т.н. бюрокрации. Всъщност за мен ситуацията е неясна и без да съм подстрекател, смятам, че случаят е за медиите, но аз нямам необходимете контакти. Тук става дума за пари, които не са насочени пряко към развитие на лабораторията, ги вадят от нашия джоб и то в размер една МРЗ. Е, питам аз, така ли насърчават в Министерството на здравето / или както там се казва/ раждаемостта и така ли се грижат за генетичното здраве на нацията.
Статистиката сочи, че само около 5% от бременните си правят тези изследвания и то явно не обхваща най- рисковите групи- от ниската социална среда, при наистина възрастни родителина 50 г., с генетична обремененост и т.н.И това е обяснимо- те или не са информирани, или просто нямат 200 лв. за БХС и амнио...
Утре ще направя запитване и в сайта на Здравната каса и ще ви пиша за отговора.
Това е за сега, не знам дали бях много ясна ,но всяка от вас може да посети доцента НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО и без записване, човека е компетентен и много внимателен- а аз съм доста досадна- питам много и си вра носа навсякъде...
Питайте, ако има нещо- от мен успех!




Тема Re: амниоцентезанови [re: Чepнokoca]  
Автор pipi_67 (momagain)
Публикувано02.04.05 09:16



Отделно ако искаш много точно да ти определят с видеозон седмицата иденят- което е важно и трябва да се направи точно преди изследването- вече взимат в МД не 15, а 40 лв.... Наистина е фрапантно!
Предложете как да реагираме на тази ситуация, та ние сме сила!
Представяте ли си протест на бременните!
Сигрно ще ни излъчат във всички водещи новини... майтапя се , но дайте да се задействаме!
Знаете ли колко майчета треперят, защото не могат да си го позволят...



Тема Re: амниоцентезанови [re: pipi_67]  
Автор Lali (член)
Публикувано02.04.05 10:36



Моя приятелна на 36 години роди увредено бебе. На УЗИ при светила не се видя нищо. С амниоцентеза щеше да се види.
Адът, който преживя не се забравя...
Ново легълце, рози за пътя до него...
Път който тя никога не извървя...



Тема Re: амниоцентезанови [re: elegance_av]  
Автор Koтkaтa Mapтa (2+4=6)
Публикувано02.04.05 12:04



Чакай малко, уточнение.
Рискът за аборт при амниоцентеза е 0.5%!!! (ти го изкара десет пъти по толкова).

Присъствала съм, знам как се прави, безболезнено е.
Иначе е абсолютно лично решение.

Успех

млада, хубава, с големи цици и не пуши



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.