Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема малко OFF, но да се оплачанови  
Автор *margo* (magi_sveta)
Публикувано23.03.05 21:24



Вчера взех беба от ясли цялата изпохапана от бълхи - имаше поне 50 пъпки. Снощи я водих до една пенсионирана лекарка, която живее до нас и тя каза, че е сигурна, че е нахапано и да мажа с ментолов спирт. Поуспокоиха се пъпките и днес пак на ясла. Там обаче ми викат - О, не само с бележка от личен лекар ще вземем детето - ами ако е заразно...
Все пак взеха детето, а аз на работа. Вечерта я взимам - още 15-тина ухапвания... И вместо аз да вдигна скандал, те ми викат, веднага да я водя на лекар и без бележка утре не я щат. Преживях го. Тръгнах на лов за личен лекар. Тя обаче свършвала смяна в 14,00, а утре била от 11,00.Попитах я по телефона за бележка, а тя вика, ами щом не е спешен случай ела утре в 11,00, пък аз ще ти дам един ден болничен.Отказах този вариант. Препрати ме на колежка, която се оказа извън града. На регистратурата в поликлиниката ми отговориха, че имат още педиатри, но трябва да си платя прегледа - 10 лева. Накрая дори ми се измяха и ме коментираха доста време докато се въртях в безизходица в коридора. После ме посъветваха, че JP-та, които не са на разположение имат договор с частна бърза помощ. ами незнам как е с този договор, но и там ми поискаха 15 лева, за да дойдат или 10, ако отида там.
Отидохме в бърза помощ - педиатрия. там е спешно отделение. имаше две дечица на системи, докараха едно с гърч, а моето беше нахапано от бълха и аз заемах времето на дежурния лекар... Нямам думи как се почувствах. Но няма значение как се чувствах аз, а това че хората ме приеха нормално, изслушаха ми одисеята с нахапаното, изписаха ми кремче и ми дадоха скъпоценната бележка, че детето е контактно и може да посещава ясли... Само как съм и благодарна и колко ме възхитиха.
Малко стана дълго и сигурно ви отегчих с моите глупави патила от здравната ни система, но поне ми поолекна като споделих...



Тема Re: малко OFF, но да се оплачанови [re: *margo*]  
Автор new* (непозната)
Публикувано23.03.05 21:39



А сега остава и тази ясла да си обезпаразити сградата!!! Сигурно всички деца са нахапани от тези бълхи.



Тема Чакай малко...нови [re: *margo*]  
Автор sisislava (щастлива мама)
Публикувано23.03.05 22:26



.. аз май нещо не разбирам...
.. Събираш от детет дерета вода за да ги накараш да ти приемат детето в ЯСЛА ПЪЛНА С БЪЛХИ !?!?!?!!



Що не сигнализараш да хигиената им в ХЕИ? ... и между временно да държиш детенцето настрани...

Елица-28.04.2003

Тема Re: малко OFF, но да се оплачанови [re: *margo*]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано23.03.05 22:32



ама що се правят на луди,утре като я водиш малката на ясла кажи,че ако има и една пъпка в повече вечерта като я вземаш,викаш хеи веднага да мидим дали няма да се разтичат



Тема Re: малко OFF, но да се оплачанови [re: *margo*]  
Автор lavender (пристрастен)
Публикувано23.03.05 22:56



lele,v kakvo prikliuchenie si se vidiala?????

minaha li papkite,che az znam,che mnogo sarbiat



Тема Re: малко OFF, но да се оплачанови [re: *margo*]  
Автор asinka ()
Публикувано23.03.05 23:07



миличките!надявам се да не я сърби много!поне от бълхите не може да се заразите с нещо!и ние сме си страдали от хапане от бълхи, но след ден два ще отшумят!
пожелавам ви да нямате повече такива патила!целувки на дребосъчето!



Тема Re: малко OFF, но да се оплачанови [re: *margo*]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано23.03.05 23:20



Я по-добре като я заведеш утре им спретни едно скандалче на тия! От къде на къде ще те разиграват, при условие, че те са виновни за пъпките на детето.



Тема Re: малко OFF, но да се оплачанови [re: *margo*]  
Автор Jungle (wild)
Публикувано24.03.05 07:20



Тръпки ме побиват като чета за подобно отношение. На фона на сериозния проблем все пак си запазила самообладание и си попаднала на правилните хора. Радвам се че нещата са се развили добре и ти пожелавам Кремчето което са ти дали да свърши чудеса и детето ти да се оправи!



Тема Re: малко OFF, но да се оплачанови [re: *margo*]  
Автор tinta (мама)
Публикувано24.03.05 10:05



Съчувствам ти защото и Тошето лятото бе нахапан от бълхи, и познайте откъде - живеем в Ст. град и най ни е удобно разходка в НСА, там така беше изпохапан че мен срам ме хвана, как да го заведа на ясли;((((((, водих го надоктор и той ни изписа мисля че ФенистилГел, (само да не съм сбъркала и да стане голям смях), с това мазах детето за няколко дни изчезнаха пъпките и не се чешеше, но въпреки всичко вземи нещо и напръскай вкъщи защото може да е пренесена някоя бълха у вас, от багажа на детето, а за яслите не им трай а викни ХЕИ да ги проверят и да вземат някой да ги обезпаразити

това действие в коя ясла се развива ако не е тайна??!!



Тема Re: Чакай малко...нови [re: sisislava]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано24.03.05 10:11



Да, и на мен ми звучи като виц целия разказ - няма никаква логика

Be yourself
no matter
what
they say...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.