Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема кърмене и хранененови  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано24.03.05 12:59



Здравейте мами,
въпросът е следния:
Съседката има дете на 1 год и 4 мес. Още има кърма и то суче. Захранено е нормално /по време/, но никога не е приемало повече от 3-4 лъжички от супите, пюретата и яденетата. Яде кремчетата, а от плодовете - само банан. И продължава да иска да суче след всяко хранене и дори през нощта. Майката се е видяла в чудо. Взема храна от млечната кухня, за да го пробва с по-разнообразни неща - същата работа.
Вчера е била на профилактичен преглед при гинеколог. Той и изписал хапчета за спиране на кърмата. Тя се чуди какво да прави сега. Иска да ги пие, но не знае какво ще яде малкия.
Ако някой е имал подобен проблем, моля ПОМАГАЙТЕ!
Пропуснах да пиша, че малкия има зъби и дъвче, а месо въобще не иска да яде.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от coccinella на 24.03.05 13:00.</EM></FONT></P>

Редактирано от coccinella на 24.03.05 13:02.



Тема Re: кърмене и хранененови [re: coccinella]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано24.03.05 13:48



И защо гинекологът й е изписал хапчета за спиране на кърмата? Защо тя иска да отбива прит това положение? Струва ми се абсурдно решение. Това рязко отбиване, особено при положение, че детето почти не яде друга храна, ще бъде невероятен шок за него...

Има бебета, които отказват друга храна до годинка даже. Смята се, че предразположените към алергии деца се държат така - естествена превенция на организма.

Не виждам повод за притеснение. Щом детето се развива добре - физически и психически, явно кърмата задоволява нуждите му за момента. Смятам, че трябва да се следват желанията на бебето в такива случаи. Няма наичин да не прояде повече храна като му дойде времето.

За справка - и моето бебе е малко над годинка и 3 месеца и също още суче по няколко пъти на ден, включително и нощем - нормално поведение за кърмено дете. Нямам намерение да го отбивам насила, а когато то само надрастне тази си нужда.



Тема Re: кърмене и хранененови [re: Andrea$]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано24.03.05 14:01



Нямам идея защо са и предписали хапчета за спиране на кърмата. Може да има друг някакъв проблем. На мен само ми сподели, че иска да ги пие, но се притеснява какво ще яде детето.



Тема Re: кърмене и хранененови [re: coccinella]  
Автор summer ()
Публикувано24.03.05 16:55



И аз мисля точно като Andrea$. Дори майката да иска да прекрати с кърменето, по-добре е да го направи постепенно отколкото с хапчета. Наистина си е притеснително какво ще яде детето. Моето на тази възраст също сучеше по няколко пъти през нощта. Предполагам и то щеше да бъде главно на кърма на възрастта на детето на приятелката ти, ако не бях тръгнала на работа когато беше на 10 1/2 месеца. Тъй като не искаше да пие изцедено мляко нито от шише нито от чашка, почна да яде пюрета в мое отсъствие и си наваксваше когато се приберях от работа.



Тема :)нови [re: Andrea$]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано24.03.05 20:22



добре си им е на бебчета да си цокат млекце от мама - вкусно и полезно. Ама и мамата има някакво значение нали? Прабаба ми си е кърмила сина до 3 годишна възраст - сигурно си е нямала друга работа. Пък той - същия си е като другите хора, по нищо не му личи, че е бил кърмен толкова време. Ама днешно време кърменето може да си стане бреме в един момент за майката. Според мен е хубаво да се понасили бебчо да прояде и нормална храна на разумна възраст. Мама ако чака сам да си поиска... не знам дали ще дочака...



Тема Re: кърмене и хранененови [re: coccinella]  
Автор maiche ()
Публикувано24.03.05 20:57



Аз също съм на мнение, че ако приятелката ти иска да си отбие детето, трябва да го направи постепенно. Иначе ще си подложи детето на голям стрес, както психически, така и физически, щом не яде почти нищо друго. При тази ситуация хапчетата са оправдани само при наистина неотложна нужда да прекрати кърменето веднага, каквато се надявам да няма.
Съвет не мога да дам освен общите приказки в тези случаи - постепенно да намалява броя на кърменията за сметка на другите хранения. Най-лесно ще стане , ако по няколко часа на ден оставя детенце на някой - като я няма наоколо вероятността като е гладно да прояде и друга храна е доста по-голяма.
Успех!



Тема Re: :) [re: DreamNow]  
Автор maiche ()
Публикувано24.03.05 21:03



Обикновено "добруването" е колкото за бебето, толкова и за майката, т.е. чувствата са взаимни. Ако все пак се превърне в тежест, предварително се обмисля план и се търси вариант да стане постепенно и с възможно най-малко стрес. Не може просто ей тъй от днес за утре да се реши, че е бреме. То може де, хапчета всякакви в днешно време, ама..........



Тема Re: :)нови [re: DreamNow]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано24.03.05 21:08



Ще дочака, гаранция!
На децата се ПРЕДЛАГА храна. Насилването при хранене може да има доста лоши последици...



Тема Re: :)нови [re: DreamNow]  
Автор summer ()
Публикувано24.03.05 22:11



Насилването води до обратен ефект. Т.е. най-вероятно детето да откаже и храната която в момента яде. По-добре е да се даде на детето повече контрол върху храненето му - да му се даде лъжичката само да се храни, или храна, която може да се хваща с пръстчета.

Редактирано от summer на 24.03.05 22:13.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.