Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:14 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: как се чувствахте след секционови [re: jorjeta81]  
Автор mama_zajka (непознат )
Публикувано20.03.05 00:14



Здравей и от мен, както другите вече ти казаха, не е страшно и не се притеснявай. Аз родих преди 4 месеца със секцио и епидурална упойка. Не боли нито слагането на упойката, нито операцията, само трепериш около 30 - 40 минути след операцията, аз пращах SMS-и и едвам уцелвах клавишите, та това ме забавляваше много. Бях в "Св. София" и там ни караха да пием много течности - поне 2 литра на ден (не знам защо другата мама е умирала от жажда, трябва да се пие вода, на другия ден може ябълков сок, за да не те боли глава от упойката). Единствените болки са от контрахирането на матката, ако се чувстваш добре можеш и да седнеш в леглото няколко часа след операцията, аз поне направих тока, въртях се наляво и надясно, защото е много досадно само да лежиш по гръб, говорехме си с другите мами в реанимацията, на другия ден те раздвижват и на 3-4 ден си като нова . Изписват те на 6 ден, аз се чувствах толкова добре, че виках майка ми само да ми готви, иначе всичко си вършех сама, на 10 ден даже си изчистих сама апартамента. Таткото се специализира в къпането, защото от операцията ми беши трудно в началото да стоя наведена и да къпя детето.
Така че бъди спокойна, всичко ще мине много леко и скоро ще се хвалиш с новото попълнение!
Леко раждане!



Тема Re: как се чувствахте след секционови [re: mama_zajka]  
Автор jorjeta81 (минаващ)
Публикувано20.03.05 17:09



благодаря ви мамита ,за думите,вдъхнахте ми малко кураж,сигурно не е толкоз страшно,нооо аз съм си бъзливка ,така чееее,скоро всичко ще мине и ще се похваля,стискайте ми палци всичко да мине ок



Тема Чудесно - дори и след второтонови [re: jorjeta81]  
Автор lora_pw (член)
Публикувано21.03.05 10:50



Не се притеснявай, миличка. Аз съм вече сдве секции и мога определено да кажа, че дори втория път се възстанових още по-бързо след първия. Просто трябва да си спокойна. Когато те преместят от реанимацията в следродилното отделение гледай да се движиш повечко - имам предвид разходки, без да се претоварваш, разбира се. Боли само първия ден. Всеки следващ ден ще се чудиш, как бързо се възстановяваш.
Желая ти успех!.



Тема Re: как се чувствахте след секционови [re: jorjeta81]  
Автор mama_zajka (непознат )
Публикувано21.03.05 12:19



Сетих се още нещо да ти кажа: Обръсни се в интимната област 1-2 дена преди секциото, защото преди операцията те дезинфекцират с йоден разтвор, който щипе ужасно и ако си прясно обръсната ще ти е много гадно. Но ако се обръснеш 1-2 дена преди това почти нищо няма да усетиш!
Стискам палци!



Тема Re: как се чувствахте след секционови [re: jorjeta81]  
Автор French_Affair (шемет:Р)
Публикувано21.03.05 12:38



--------------------------------------------------------------------------------

Точно преди една седмица-миналата неделя-в 12.20 в Болница Лозенец се роди милият ми бебок рибок Станислав-който де факто трябваше да бъде овенче от края на март,ноооооо...бързал,човекът,на мама подарък за 8 да направи
На 05.03 вечерта внезапно ми текнаха силно водите.Поуплаших се,тъй като не очаквах толкова рано.Веднага грабнах багажа,тъй като беше ясно,че с изтекли води от болницата няма да ме пуснат.Нямах никакви болки,обадих се на лекаря си и той предупреди дежурния екип. След предлед и запис на тонове се установи,че скоро няма да родя-никакви болки и нула разкритие. Настаниха ме в стая,направиха ми проба за алергия към антибиотици и изследванията и...зачаках сутринта.Въпреки нервичките успях да подремна.На другия ден за късмет си беше дежурен моят лекар-Д-р Станев.След необходимите процедури-клизма,почистване и т.н. ми сложиха система окситоцин. Немога да ви опиша колко бях спокойна през цялото време-аз,която съм пълен шемет и паника.Обаче резултат от системата-никакъв,а водите почти напълно изтекоха.В 10.00 стана ясно накъде вървят нещата.Внимателно и мило ми беше обяснено,че трябва да се мине на вариант секцио,прочетох необходимите документи,разговарях с една неверояно симпатична анестезиоложка-забравих името ,поставиха ми катетър и ме спуснаха в операционна.И тук настъпи момент.достоен за темата"Смешно моменти по време на раждане".По време на обработката на корема с дезинфектанти аз тихичко се разтресох от смях-имам страаашен гъдел.В първия момент се учудиха що се треса-а когато разбраха-ми казаха "ми смей се на воля" и заявиха,че съм първият подобен случай .В 13.10 усвтих как някой ме потупва леко по бузите и ми казва"мамче,имаш си син"...........
Оттук нататък е ясно-първите два дни са трудни,но всички в Родилно отделение-от санитарка до шеф направиха всичко възможно да ги преодолея по-лесно.Едва ли мога да изброя всички имена,но ще спомена Д-р Пасков-който ме прие,Д-р Христова,Д-р Папазов,акушерките Зоя,Ваня,Поли,Ани...сигурно пропускам някоя,гледаха ме,както само вкъщи са ме гледали....и разбира се,най-голямата ми благодарност е за моят лекар Д-Р СТАНЕВ-който проследи бременността ми от 7 г.с до нейният успешен финал и който никога не се отнесе към мен подигравателно или грубо-БЛАГОДАРЯ ТИ,ДОКТОРЕ,АКО ГОСПОД Е РЕКЪЛ,СЛЕД 2 ГОДИНИ ПАК ПРИ ТЕБ ЩЕ БЪДА. Той ми обясни и причината за спукания преждевремено мехур-бях изкарала малко преди това лека форма на грип,което е предивикало инфекция на околоплодните води...и така.
А малкият ми голям мъж е в перфектна засега форма-пу пу пу-с невероятен апетит,в добра кондиция и много спокоен-освен когато е глааааден Тати е на 7 небе....и сме вече наистина едно пълно семейство.
Май станах малко длъжка-но исках да споделя с вас невероятното си щастие и да благодаря на тези,които ми доведоха на бял свят милото рибоче.
_________________



Мила Жоржета,тук можеш да прочетеш как протече при мен секцио по спешност.Доволна съм,движа се свободно,гледаме се с бебон.За справка-този ник ми е стар,но с другия,Coeur-не мога да влизам в дир.бг.Успех

c'est toujours moi:)



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.