Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Болезнена привързаностнови [re: Чeтa]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано17.03.05 10:51



Вики беше по същия начин лепната за мен. и то при положение, че отначало живеехме със свекърва ми, т. е. имаше контакти и с други хора. огромното ни желание (мое и нейно) да ходи на детска градина се провали още първия ден. след престой от 2 часа в детската градина я прибрах плачеща, с висока температура и повръщаща. хем тогава е била 4-годишна. всъщност май опитите за отделяне от мен (което естествено беше неизбежно) й докараха нервен стомах - получава спазми за повръщане при всяко по-силно напрежение.
ходила е на гости при другата баба (също в софия), пътувала е без мен, аз съм отсъствала за по няколко дни. много от разделите (пътувания, гости, разходки) ги е очаквала с желание, но едновременно с това е страдала, че се отделя от мен. страдаше си тихичко, дори когато отивах на работа и се разделяхме за 7-8 часа.

донякъде започна да го преодолява в предучилищна възраст. записахме я в полудневна предучилищна група, защото беше крайно време да свикне да живее в детска среда. (тя чудесно играеше с деца, но при условие, че аз съм наблизо.) всяка сутрин плачеше и не искаше да се разделяме. когато я взимах обаче виждах, че е доволна от игрите с децата. постепенно свикна и да закусва там, което си беше постижение.

в първи клас - голяма радост, много вълнения, откри учебната година с поздрав от името на първокласниците, удари пред строя първия училищен звънец.... на следващата сутрин - рев. плаче и не иска да влезе в училище без мен. няколко пъти е повръщала в класната стая. беше много болезнено и за нея, и за мен. отне й около 2 месеца да започне да ходи спокойно на училище.

миналата пролет - беше почти на 9 години, когато пожела за пролетната ваканция да отиде при много близка семейна приятелка в сандански. радост! с такова нетърпение очакваше да я заведем. очите й се напълниха със сълзи, когато се разделяхме, но тя все пак се усмихваше. прекара седмица там плачейки постоянно, почти без да се храни, отново спазми и повръщане... и добро настроение единствено в деня преди да я вземем. обяснението й: харесва й там, харесва хората, при които сме я оставили, има много забавления в града, НО просто й е мъчно за мен... не че като е в софия сме по цял ден заедно...

габа: беше на 5 месеца, когато се върнах на работа и наехме жена да я гледа. на 1 г. и 10 месеца я пратихме на ясла. свикна бързо. ходи на гости при бабите и за по няколко дни без да плаче. единствено е преживяла тежко две мои командировки за по 10 дни - единия път беше на година и пет месеца, а другия път - на две години и 5 месеца. и то тежкото се изразява в това, че вечер е питала до побъркване къде съм и по-трудно е заспивала. нищо общо с емоциите на кака й, която тайно е плакала в банята...

та така, не знам дали зависи от характера на детето или от подхода, или и от двете заедно... при габа предприехме тактика на ранно отделяне, за да не се получи изобщо залепване и резултатът е налице. не мога да знам обаче дали просто не си е такава - приспособима и независима.

да добавя, и за двете деца мама и татко са номер едно в предпочитанията, просто габа не го приема твърде болезнено, когато за малко ни няма.



Тема Re: Болезнена привързаностнови [re: Чeтa]  
Автор tinta (мама)
Публикувано17.03.05 12:11



не мога да дам съвет защото при нас всичко е коренно различно, Тоши е на същата възраст на 24. юни 2003 година е, обаче аз се върнах на работа, когато още нямаше и годинка, гледа го сестра ми, гледа го мъжът ми, мама е идвала, с две думи когато кой е свободен, ходи и на ясли, много е контактен, като види детенце и веднага тича към него, но не ввсички деца му откликват, дори на етажа имаме едно момиченце Тоши като го награби на прегръдки и тоне може да избяга, много е внимателно да не го блъсне да не го удари, и вика: Мамооо, ела ме отърви от това бебе;))))))
Той веднага започва да гуши децата и да им се радва, повече обича да си играе с по-големичкиот него,
сега обаче забелязвам че като се прибера и идва и ми се навира да го гушкам, гуши ме, радва ми се, явно времето което прекарваме заедно е малко;((((

моят съвет може и да не е много смислен, но според мен трябва да го оставяш и на някой друг, имам впредвид баби, н абаща му, на някой на когото разчиташ, защот още е трудно за детенцето,
аз кат омалка бях такава, все се държех на мама за полата, ей така от края държа дане избяга;))), трудно ми беше, признавам си, пратиха ме на лагер 2 ден аплаках и дойдоха и си ме прибраха, не съм ходила на детска, винаги вкъщи са ме гледали, баби, лели и т.н.
Трябват му контакти на детето.

П.С. моята съседка си даде и тя детето есента на яссли, сега започна работа от вчера всъщност;)), но Алекс ходи от септември месец, той беше като Бо, не искаше и при баща си да стои, по-малък е от Тоши с 2 седмици, но и той почна много рано,
ще се оправи не се притеснявай полека лека ще започне да контактува



Тема предполагам, ченови [re: Чeтa]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано17.03.05 12:13



нещо се е случило, което е повлияло силно и е довело детето до това състояние. Опитай се да разбереш каква е причината. Ако може да говори поговори с него. Но причина има и това е първата стъпка, която според мен трябва да се предприеме - да се разбере защо.



Тема Re: предполагам, ченови [re: DreamNow]  
Автор Grami ()
Публикувано17.03.05 12:15



Да бе, на 1 година и 9 месеца ще ти обясни каква е причината!



Тема :)))нови [re: Grami]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано17.03.05 13:05



абе то дърти хора па не знаят как да си споделят проблема... Все пак по някакъв начин трябва да се разбере... как иначе ще се помогне....



Тема Re: Болезнена привързаностнови [re: Чeтa]  
Автор Bety 123 (новак)
Публикувано17.03.05 13:31



Сорри, че така се намесвам... Ако наистина си решила да даваш детенце на ясла и си търсиш работа, моят съвет е да го пускаш вече...за да може да свикне постепенно. Особно като чета за "Болезнената привързаност"...Аз бях така, пуснах Калоян на ясла през септември, и започнах тогава да си търся работа, а я намерих през март! Но се радвам за това, защото в началото беше доста трудно. Първо ходи до обяд, поболедува си, през седмица...и т.н.Но имаше врме за всичко, за да свикне и чак тогава аз тръгнах на работа...
Та така де, не чакай да намериш работата и тогава да го пуснеш...Ще ти бъде трудно, а и вече се постопли...така, че помисли...
...поздрави....



Тема Re: Болезнена привързаностнови [re: tinta]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано17.03.05 15:17



Редовно го оставяме на свекърва ми, когато ходим някъде - поне един път в седмицата. Отделно, когато ми се наложи да изляза по работа някъде, го оставям да го гледа сестра ми или майка ми. Не е като да не го оставям.



Тема Re: предполагам, ченови [re: DreamNow]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано17.03.05 15:20



Не се сещам за някоя случка, която да го е провокирала да се държи така, а и това стана постепено, не изведнъж.
А и не може да говори - плямпа си само някакви неразбираеми неща - нищо смислено.

Редактирано от Чeтa на 17.03.05 15:20.



Тема Re: Болезнена привързаностнови [re: Bety 123]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано17.03.05 15:22



Проблемът е, че яслата струва 200лв. на месец, а освен доходите на таткото, нямаме други освен майчинството. Не можем да си позволим аз да стоя вкъщи, а той да ходи на ясла.



Тема Re: Болезнена привързаностнови [re: Чeтa]  
Автор Bety 123 (новак)
Публикувано17.03.05 15:43



Вие си знаете най-добре...Съветът ми беше съвсем добронамерен! От опит ти казвам, че ако пък започнеш работа и го дадеш на ясла, и трябва всяка седмица да отсъстваш по три-четири дни, освен ако работодателите ти не са ти добри познати или роднини....едвали ще те гледат с добро око!

Другото спасение е да имате баба или бавачка, като резервин вариант...

Редактирано от Bety 123 на 17.03.05 15:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.