Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:30 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Рано ли е да започнем сокчета?нови  
Автор miladarling (февруарка)
Публикувано14.03.05 15:07



все още Светльо е само на кърма,наддава нормално,нолекарката му каза да започнем сокчетата/ябълка и морков/
искам да ви питам рано ли е за това?






Тема Re: Рано ли е да започнем сокчета?нови [re: miladarling]  
Автор Adelle (на Борис)
Публикувано14.03.05 15:43



По мое лично мнение е много, много рано. Явно педиатърката е привърженик на старата система на захранване...
Ако искаш, хвърли поглед на форума Кърмене и захранване на бебетата на БГ-мамма. Там момичетата са съвсем наясно и биха могли да дадат прекрасни съвети.


Борис - 29.09.2003

Тема Re: Рано ли е да започнем сокчета?нови [re: miladarling]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано14.03.05 15:49



Рано е според мен!То няма още 40 дена дори детето!
Аз започнах на 2-я месец,но после ми се стори още рано и ги спрях.На 4-я започнах да ги давам пак,вече доста по-спокойна.А захраних с пюрета от 4-я месец също.
Ако питаш някои педиатри(като моята),то трябва от както се родят и да им буташ сламката на сока,а после и с кюфте да го захраниш......
Не бързай!



Тема Re: Рано ли е да започнем сокчета?нови [re: miladarling]  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано14.03.05 15:59



Рано е!
Може да развиете алергия, а и плодовата киселина ще раздразни много стомахчето на бебето, най-вероятно ще се появят ужасни колики, рискувате да се увредят бъдещите зъбки. Плодовият сок съдържа празни калории и не е хранителен като плода, защото не съдържа пулп.

Щом сте на кърма, изобщо нямате нужда от сокчета. В кърмата има абсолютно всичко необходимо за здравето на бебето. По-добре е към 5-6 месец, когато се захранвате, да предложиш пасирани плодове - банан, ябълка, круша.

Още по въпроса - прочети тук:



Както и статиите за късно захранване от на форума за Кърмене и захранване на бебетата.

Бебето ми е само на кърма вече пети месец, не давам сок и вода. Развива се чудесно, а слаби колики имаше само за около 10-на дни като новородено.



Редактирано от Free Soul на 14.03.05 16:01.



Тема Re: Рано ли е да започнем сокчета?нови [re: miladarling]  
Автор marid ()
Публикувано14.03.05 16:00



Според мен е рано, много е малък още за друго, освен кърмата. Може да си докарате куп стомашни проблеми + опасност от алергия, затова моят съвет е да не бързаш със соковете.



Тема Re: Рано ли е да започнем сокчета?нови [re: miladarling]  
Автор dropul (lazy)
Публикувано14.03.05 16:06



Ние започнахме след първия месец - само с ябълка, не смесено. Мисля, че смесеното по-може да предизвика колики, а и в морковите е по-вероятно да има нитрати. Сокчетата мисля са не толкова за захранване, колкото за урегулиране на стомашно-чревния тракт (може и да греша). Беба си похапва добре прясно изцедената ябълка



Don't Imitate, Innovate!


Тема Re: Рано ли е да започнем сокчета?нови [re: miladarling]  
Автор SveGab (мама на Габче)
Публикувано14.03.05 16:13



Не бързай още... А и тия плодове, пълни с нитрати, едва ли ще са кой знае от каква полза в сравнение с кърмата. Аз почнах от втория месец, но сега няма да бързам, особено ако сме само на кърма...


Габи - 21.10.2002г.

Тема Re: Рано ли е да започнем сокчета?нови [re: dropul]  
Автор nezy (шашардисаната)
Публикувано14.03.05 16:18



Абе, аз да запитам, вие как ги приготвяте сокчетата. Нашата сокоизтисквачка прави гъсти сокове, по-скоро нектари, а сокът за бебето трябва да е бистър. На нас скоро също ще ни предпишат сокчета, щото ние и без това не се кърмим вече, та да знам.



Тема Re: Рано ли е да започнем сокчета?нови [re: nezy]  
Автор Awrora (непознат)
Публикувано14.03.05 17:02



Ако сокоизтисквачката меле полодовете, а не ги изтисква, то става нектар а не сокче:) Майка ми, ми е правила сока от ябълки като ги е настъргвала на ренде, и после изцежда сока на плода ... може и през марличка, така става бистър врътня си е малко де!



Тема Re: Рано ли е да започнем сокчета?нови [re: miladarling]  
Автор Awrora (непознат)
Публикувано14.03.05 17:05



До колкото знам сокчетата се започват от 3-ят месец, като първо в менюто на бебока се включва сока от ябълка, чак след това другите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.