Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Кърменето и гърдитенови  
Автор Neli-Beli (blondinka)
Публикувано12.03.05 14:52



Предварително да се извиня,ако повтарям обсъждана вече тема,но страниците тук са безброй,а с търсачката нещо не сме на "ти".Имам питане към кърмилите мами и състоянието на гърдите им.Може да звуча малко егоистично,но...пуста женска суета.Знам,че за бебо е най-доброто майчиното мляко,но все още не съм решила,ако имам кърма,де,да кърмя или не.И ако да-колко време?Месец?Два?Какво мерки да взимам?Денонощно със сутиен?Мазане?Искам да опитам да кърмя,но пък и не искам после цял живот да си размахвам две пържени патладжанчета,които да си загащвам в дънките,за да не ми гъделичкат пъпа и да стане като в оня виц,дето баба и внуче били на плажа и на детето му скучно,а баба му не давала във водата и то пита:"Е,какво да правя,бе,бабо?" и тя казала:"Добре,де,айде,играй си с циците ми,ама не се отдалечавай много..."



Тема Re: Кърменето и гърдитенови [re: Neli-Beli]  
Автор Biba ()
Публикувано12.03.05 15:15



За съжаление не кърменето е отговорно zа висването, а самата бременност, т.е. ако ти е писано да виснат няма да има zначение дали си кърмила или не. Хормоните преz бременността влияят много, а среЩу тях не може да се направи ниЩо.
Аz не съм zабеляzала да има голяма раzлика при мен, но моите и преди това не бяха идеални, може би малко са "поотслабнали", но не чак толкова че да ме притеснят.
Кърмих 1 година.
Моят съвет е ако имаШ кърма кърми, zаЩото и да реШиШ да лиШиШ детето си от кърмата няма гаранция, че гърдите ти Ще бъдат като на момиченце..



Тема Re: Кърменето и гърдитенови [re: Neli-Beli]  
Автор bubanka (зла вещица)
Публикувано12.03.05 15:31



ще потвърдя, това, което ти е написала Биба - големият проблем е бременността, а не кърменето



Тема Re: Кърменето и гърдитенови [re: bubanka]  
Автор Neli-Beli (blondinka)
Публикувано12.03.05 16:02



Ами навсякъде има толкова противоречиви мнения,че човек накрая съвсем се обърква.В повечето случай съм чувала и чела,че е от кърменето,но може би не е така.Мерси за съветите.



Тема Re: Кърменето и гърдитенови [re: Neli-Beli]  
Автор kopche (добро)
Публикувано12.03.05 16:18



Еееее, това беше много гнусав виц!
Някак си не върви да излезе от устата на жена!
Ще ме прощаваш, ама не съм в настроение за подобни изцепки и ми прозвуча много не на място!

За гърдите. Ами с кърмене или без, ако имаш голям бюст, за съжаление фактори, като бременност, натрупване на излишни килограми, носене или изобщо неносене на подходящ сутиен са основните виновници за отпуснатият бюст.
Аз кърмя второ дете. Първото кърмих 8 месеца и 10-на дни, сега с второто сме до 7м,1с,4д.- кърмене. Сега, вторият път кърмя изцяло на поискване. Разбирай през два часа нощно време, напоследък.
Ами не виждам някаква промяна във формата на гърдите ми. Освен, че не са така надути, както бяха веднага след раждането. Бяха като плондери. Сега са в размер, от преди забременяването ми.

Въпросът е дали изобщо искаш да кърмиш или не. Ако не си готова за това, просто недей. Но да се приписват на кърменето подобни обвинения е нелепо.




Тема Re: Кърменето и гърдитенови [re: Neli-Beli]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано12.03.05 16:52



Не зависи от кърменето... Зависи от структура на тялото, напълняване, бременност, хормони, мазнини, големият гръден мускул (който е под млечната жлеза) и разни други такива...
Имам две деца, първото кърмено, второто не баш съвсем, т.е. кърмата я изцеждах и му я даваха, не съм носила сутиен по време на бременност и кърмене, и нищо им няма... Преди да се размножа бях с малки гърди, по време на бременност естествено се увеличваха, като кърмех също, после се свиват обратно... С други думи, нито съм мазала мазила, нито съм носила сутиен, даже мисля, че от сутиена гръдния мускул се "умързеливя"...
Не зная какво да те посъветвам за пустата женска суета, може и хич да не кърмиш и пак да увиснат, това е от устройството на гърдите... Млечната жлеза всъщност е малка, останалото е мастна тъкан. При отслабването след раждане първо тя заминава... независимо кърмиш или не.
Студените душове стягат кожата, която е другото нещо, поддържащо гърдите, плуването - бруст - също помага.



Тема 101 аргумента в полза на кърменетонови [re: Neli-Beli]  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано12.03.05 16:56





Когато прочетеш аргументите, а най-вече, когато гушнеш малкото сладко същество в обятията си, едва ли ще си мислиш дали кърменето ще развали бюста ти. Просто изведнъж приоритетите ти ще се изменят.

Ето още две мнения:
от :

Кърменето разваля формата на гърдите

Наистина кърменето не подобрява формата на гърдите, но те се променят по време на бременността. Именно тогава се увеличават и натежават и, ако формата им способства за това, “увисват”.

Какво става с гърдите?

По време на лактация гърдите се променят. Примерно 1-1,5 месец след раждането, при стабилна лактация, те стават меки, произвеждат мляко практически само когато детето суче. След 1,5-2,5-3 години настъпва инволюция на млечните жлези, лактацията постепенно спира. Жлезите “заспиват“ до следващия път. В естествени условия това съвпада с намаляването на нуждата на детето от сукане и с отбиването. Гърдите остават меки, ненапрегнати. Ако жената не кърми детето, инволюцията на млечните жлези става в течение на първия месец след раждането. Формата на гърдите така или иначе не се възвръща в състоянието отпреди бременността. (И ако помислим, за какво всъщност жените имат гърди? Именно за кърмене.)



и от :


Кърменето разваля формата на гърдите
“Мисля да кърмя само първите 3 месеца – споделя бременната в 35 г.с. Диана – знам, какви са ползите от кърменето и много ми се иска да кърмя по-дълго, но се притеснявам от чисто естетическата гледна точка как то ще се отрази на бюста ми.”
Всъщност не-кърменето разваля бюста. Цели 9 месеца тялото ви се подготвя за кърменето на бебето, през които гърдите ви увеличават размера си, млечните канали нарастват и от жлезите се отделя коластра. Всички тези приготовления са, за да се осигури прехраната на новороденото бебе. Ако решите да не кърмите, или рязко отбиете бебето, гърдите ви не успяват да се адаптират. За няколко дена до няколко седмици те спират да произвеждат мляко, но жлезистата тъкан е принудена да се свие твърде бързо, кожата губи своята еластичност и бюстът разваля линията си. Много изследвания доказват, че жени, кърмили децата си продължително време, не отбелязват никакви или почти никакви промени в гърдите си след края на кърменето. Когато детето се отбие по взаимно съгласие, отбиването протича постепенно и сравнително бавно, което дава време на гърдите да реагират адекватно. Количеството на произвежданото мляко намалява постепенно, обемът на гърдите също намалява с времето и кожата малко по малко възвръща предишната си еластичност. Когато кърменето приключи, гърдите са имали достатъчно време да възвърнат предишната си форма и линия.


И относно колко дълго да се кърми:


Приятно четене.




Тема Re: Кърменето и гърдитенови [re: kopche]  
Автор Neli-Beli (blondinka)
Публикувано12.03.05 17:48



Ееее,спокойно,де,ти чувство за хумор нямаш ли?Защо ми се караш?Не преписвам нищо,ПИТАМ,защото не съм съвсем наясно.Вицът си е много готин даже,според мен.



Тема Re: 101 аргумента в полза на кърменетонови [re: Free Soul]  
Автор Neli-Beli (blondinka)
Публикувано12.03.05 17:50



Мрси за подробното info,ще чета.



Тема Re: Кърменето и гърдитенови [re: Firebird]  
Автор milamia ()
Публикувано12.03.05 21:35



А ако толкова е зле положението с бюста ти след раждането и не искаш да си като бабата и внучето на плажа, в крайна сметка тичаш при пластичния хирург . За някое и друго евро ще те направят като фолк звезда




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.