Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:57 07.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как избрахте име за детето си?нови [re: Silvita]  
Автор Neli-Beli (blondinka)
Публикувано13.03.05 18:38



Аз като бях 2 клас и в нашия клас за малко дойдоха едни близнаци,едни такива грозняви и черни,но пък се казваха Кристина и Кристиян и аз ,не знам защо,много се впечатлих от имената им и си реших,че като имам дете е е Кристина или Кристиян.И досега не съм си сменила мнението.Е,като дойде бебо и го погледна,може и на друго да ми заприлича,но най-вероятно ще остане така.

Редактирано от Neli-Beli на 13.03.05 18:39.



Тема Re: Как избрахте име за детето си?нови [re: Neli-Beli]  
Автор Измиcлeнa (женствена)
Публикувано13.03.05 23:02



Исками се и аз да се включа в темата,въпреки че нямам бебче,мисля и че скоро няма да имам (на 20 съм-не работя,още уча),но като си имам един ден,ако е рекъл Господ,искам да се казва Малена или София (ако е момиче)...но пък приятелят ми,предсказва,че първото ни ще е момче...и ако се окаже прав,май ще мисля на място...или поне като му дойде времето!

И да ви похваля клубчето...много е свежичко! Аз,която както вече написах скоро няма да имам възможност да си имам бебче,не пропускам нито една тема...може би точно това е признак,че момента не е толкова далеч,колкото си мисля! Ще поживеем и ще видим! Току виж скоро се присъединя към вас



Тема Re: Как избрахте име за детето си?нови [re: Измиcлeнa]  
Автор iva_mar (новак)
Публикувано13.03.05 23:19



Когато разбрах че съм бременна решихме да си имаме две имена-Габриела/на свекърва ми/ и Иван /на свекъра/ ...и така се появи Иван. За второто бебе таткото каза да си избера имена,но не аз избирах,а баткото.Той искаше бебчето да има имен ден и да започва с буквичката "Д"на майка ми.Постоянно обясняваше на всички,че ще му родя братче Даниел,а за сестричка не можеше да си избере име.Изреждаше Дарина,Деница,Далия и Дориана,но когато видя бебето на видеозона каза на лекаря,че ще се казва Далия,защото ще бъде много красива като цвете и така си остана-Далия.


Далия 03.12.2004
Иван 06.03.1999



Тема Re: Как избрахте име за детето си?нови [re: milamia]  
Автор sisislava (щастлива мама)
Публикувано14.03.05 00:48



ха-ха! А ние на наш'та съученичка Цветелина викахме ЦУРА..

Елица-28.04.2003

Тема Re: Как избрахте име за детето си?нови [re: Silvita]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано14.03.05 09:13



Ами при нас беше така. Аз направих спонтанен аборт и до 6-тия месец въобще не исках да знам пола, а просто да е живо и здраво.
Обаче все пак трябваше да се избере име. Вече се знаеше, че ще е момиче и понеже имахме някои спорове със свекито и тя направо "нареди" как да се казва (майка ми е Мария и тя е Марийка и беше решила да се казва Мариета). Аз въобще не бях доволна от избора и за това реших да й сложа някакво красиво българско пожелателно име.
Колебаех се между Рая (да е живота й като рай) и Елица (да е вечно млада и стройна като ела) и последно надделя Елица



Тема Ето я и нашата история!нови [re: Silvita]  
Автор Marmelina (KinderSurprise)
Публикувано14.03.05 10:25



Привет и от мен!
Ние с мъжа ми бяхме решили следното: ако е момче(предполагаше се,че ще е момче)да е с име,започващо с Г(на свекър ми) или със С(на баща ми),ако е момиче - с М(на двете баби).В крайна сметка,със С нищо не ни допадна,а с Г си харесахме името Гаврил - на Архангел Гавраил.
Моят термин беше определен за 7-8 април,но мъжът ми все казваше,че бебо ще се роди точно на 26 март,когато е денят на Св. Архангел Гавраил.Аз не вярвах,разбира се. Но какво се случи...през нощта на 25 срещу 26 март ми изтекоха водите. На 26 март точно на обяд родих сина си Гаврил.
Св. Архангел Гавраил е този,който на 25 март(Благовещение) съобщава радостната вест на Дева Мария,че е бременна.
Името,което бяхме избрали за момиче и което е още в сила,ако второто ни дете е момиче, е Мина.Интересното тук е,че докато се приготвях за тръгване към болницата,по телевизията даваха филма "Дракула",в който главната героиня се казва Мина...
На 26 март вечерта(бях още в болницата ,разбира се) ми се обади една приятелка,чиято майка знаех,че се казва Мина.Това,което не знаех обаче,беше,че майка й е родена също на 26 март...
Не знам дали е случайност или е съвпадение...

Пожелавам успех на всички бъдещи майчета в избора им на име за техните бебета! Всеки избор ще е най-правилният и най-хубавият!




Тема Re: Как избрахте име за детето си?нови [re: Silvita]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано14.03.05 10:28



Ох, успокоих се, че не съм само аз! Голямо чудене, голямо мислене, голямо нещо! Още доста време преди да забременея, много исках ако е момче да го кръстя на баща ми, защото човека цял живот е искал да има син и в момента приема съпруга ми точно като такъв! А понеже свекърва ми цял живот е искала да има дъщеря, исках ако е момиче да я кръстим на нея. Да, ама мъжа ми категорично отказа момчето да бъде кръстено на баща ми, защото искаше да е на неговия, което пък от своя страна доведе до факта категорично да откажа да повторим име на някои от родителите ни. Понеже лекарите през месец си сменяха хипотезата - момче - момиче, момче - момиче и трябваше да измисля две имена.
Мъжа ми много харесва за момче името Сава, ама майка ми се казва така и свекър ми и свекърва ми щяха да се обидят, се наложи името да отпадне. Георги на мъжа ми никак не му харесваше (както се казва баща ми), а аз категорично не понасях името Васил, както е името на неговия. А пък за името на свекърва ми - Сребрина - ами то не влиза в никакви касации.
Та последно аз реших да вземем С-то от двете баби - разбра се, че последно е мома. Много харесвах името Славена, ама се оказа, че мъжа ми има братовчедка с това име. Та се спряхме на София. А ако се беше родило момче... ами нищо чудно да го бях кръстила Николай (на мъжа ми) или Антон (на мен)....



Тема Re: Как избрахте име за детето си?нови [re: iva_mar]  
Автор dalala (маймун)
Публикувано14.03.05 10:33



Ей наскоро по телевизията, не помня по какъв повод, дадоха едно момиченце на име Далия да говори... и си казах, "какво хубаво име, нетрадиционно"... Да си носи със здраве името щерка ти!

Ние пък с мъжа ми решихме имената още преди да разберем какво ще е - ако е момиче Виктория на свекър ми, ако е момче Димитър на баща ми, да няма сърдити после, пък и имената естествено ни харесват. Май ние сме от малкото, които все пак са търсили имена, така че да е кръстено бебето на някого. И така стана Виктория. Ама сега е много странно, така сме свикнали да й викаме Вики, че като й кажем Виктория и звучи малко неестествено...



Тема Re: Как избрахте име за детето си?нови [re: Silvita]  
Автор Astarte ()
Публикувано14.03.05 11:05



През първите месеци на бремеността ми въобще не се съмнявах, че ще имам син и още много отдавна бях решила да го кръстя Александър на баща ми, всички бяха съгласни (свекърът ми е починал преди 10 години). Като към 5-6- месец на бремеността не се появи знак за момче започнах да мисля име за момиче и всяка сутрин ръчках мъжа ми да даде предложения. Той искаше Александра, но Александър означава покровител на мъже и хич не исках ако е момиче да покровителства тя мъжете. Пък и Сашка не ми звучеше. Та за женско име си мислех. че ще е хубаво да има имен ден на Цветница (ние всички имаме именни и рождени дни ноемри-декември). Но не можах да се спра на никое такова име. Бабите пък харесаха Дея, но бащата е Деян, а аз прочетох, че не е хубаво да се кръсти дете на родителите му. Харесвах Дария, но мъжът ми не. Той е щял да бъде Марена на отдавна починалата му баба и това също се спрягаше. Една нощ сънувах, че записвам детето Марена, но после се връщам и го сменям с името на свекърва ми. Тя се казва Любка и така решихме ако е момиче да е Люба. Името е мелодично, българско и с хубав имен ден. А аз много харесвам и уважавам свекърва ми и искам дъщеря ми да прилича на нея. Та така до последно не знаехме пола и беше истинска изненада появата на нашата Люба. Та ако беше момче и беше Александър щеше да е като децата на почти всички приятели с момчета - много стана модерно това име напоследък...



Тема Re: Как избрахте име за детето си?нови [re: dalala]  
Автор jan bibijan (ralka)
Публикувано14.03.05 11:20



Ухаааааааа! Готина тема Много дълго време (до към 12 г.с.) бях напълно убедена, че човечето е женско и имах списък с поне 20 страхотни имена За мъжки не мислех, защото бях убедена, че има нещо като майчински инстинкт и прочее измислици, които очевидно не притежавам и няма шанс да съм сбъркала пола... В гореспоменатата 12 г.с. когато докторката възкликна:"Я как хубаво се е напърчил (дума, която още не мога да преглътна) тоя младеж!" - направо ми причерня...... Голямо объркване настана.....И се почна едно търсене на имена - "ум да ти зайде" И така - на именния ден на татата в пиянско прозрение един приятел роди идеята:Ян Една от най-любимите книжки и на двамата ни е за Ян Бибиян и всичко си дойде на мястото....
Критериите ни бяха горе-долу като вашите: да е кратко, да звучи добре с фамилията му, да ни харесва.... Не схванах защо си правите сметка за презимето - имената на сина ми са Ян ВикторВиктор Тодоров!!!!!! И не смятам, че след (най-малко) 20 години все още може да има шанс някой да те задължи да кръстиш някак детето си Ако искам може и моето име да му е презиме, а не на бащата...... Не, че Янев е лошо, ама ако искам да е само ЯН.....

Редактирано от jan bibijan на 14.03.05 11:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.