Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Имуностимулатори? - Какви препоръчвате?нови  
Автор tinta (мама)
Публикувано10.03.05 11:09



Здравейте, набързо ще представя нашия случай,
Тоши тръгна на ясли и до нова година не боледува, обаче като се започна на връх нова година - антибиотик, през февруари пак, и сега отново, а минаха само 3 седмици от последния;(((, катосъм говорила с лекаря ми препоръчва есберитокс, но според мен не е достатъчно добър;((. Посъветвайте ме какво мога да включа сега като се излекува, говорих с една мама, но тя ми каза че Рибомунил се започва есента, чела съм за Респивакс - давал ли го е някой, не знам какво да избера, кажете моля Ви какво давате на вашите дечица, и по точно какво мога да му дам сега, след като съм изпуснала есента, когато е трябвало да започна някаква терапия подсилваща.
сега Тоши е на 1г 8 м.



Тема Re: Имуностимулатори? - Какви препоръчвате?нови [re: tinta]  
Автор Grami ()
Публикувано10.03.05 12:04



Всеки ще ти даде различен съвет, и е нормално - едно нещо действа по различен начин на различните деца!
Така че, прочети, пробвай, сама ще видиш кое действа на малкия добре!
А и според мен просто идва един момент в които децата правят силен имунитет и независимо какво правиш ТЕ ПРОСТО СА ЗДРАВИ
До тогава - просто чакаш
Аз съм давала Есберитох - не мога да кажа 100% че действа, миналата година беше болна
Тая година и сложих противогрипна ваксина /САМО НЕ МЕ УБИВАЙТЕ С КАМЪНИ, НЕ ПРОПОРЪЧВАМ, КАЗВАМ КАКВО СЪМ НАПРАВИЛА/ давах Коластра и Ехинацея - това беше есента, и това беше - Здрава е!
Е, има по някога запушен нос...но до там, Но не мисля че е от стимулатните, просто расте, прави имунитет.. и така

Скорошно оправяне!

Редактирано от Grami на 10.03.05 12:08.



Тема Re: Имуностимулатори? - Какви препоръчвате?нови [re: tinta]  
Автор olivO3 (маслинката)
Публикувано10.03.05 12:28



И аз така мисля, че детето като расте и минава този период, на постоянно разболяване, но нали сме майки все искаме, да са здрави и се чудим как да помогнем! Нашата докторка и друга наша приятелка аптекарка, на въпроса за подсилването са ми казвали, да не се бъркам, защото сега детето си гради имунитета, особено до 3годинки! Препоръчват ми само силна храна, плодове и плодови сокове! Давам и чайове - шипка, лайка, липа с мед. От време на време и осцилококцинум. За ехинацея съм чувала добри неща, но ме е страх да не се алергизира от нея.



Тема Re: Имуностимулатори? - Какви препоръчвате?нови [re: olivO3]  
Автор Grami ()
Публикувано10.03.05 12:30



ААА да и аз давам осцилококцинум - когато се сетя, веднъж в седмицата



Тема Re: Имуностимулатори? - Какви препоръчвате?нови [re: Grami]  
Автор tinta (мама)
Публикувано10.03.05 12:48



е как го давате тоя осцилококсинум, има ли някаква схема, напишете да взема да купя и аз от него!



Тема Re: Имуностимулатори? - Какви препоръчвате?нови [re: tinta]  
Автор olivO3 (маслинката)
Публикувано10.03.05 19:55



Аз съм давала по една капсулка на седмица, така докато свърши опаковката, повече не съм.

Редактирано от olivO3 на 10.03.05 19:58.



Тема Re: Имуностимулатори? - Какви препоръчвате?нови [re: tinta]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано10.03.05 20:54



Осцилококцинумът се дава от началото на септември до към средата на април веднъж седмично по 1 флаконче, разтворен в малко преварена или трапезна вода - 1 - 2ч.л. Ако вече дъвчи добре би могла да му изсипваш гранулките директно в устата.
Отделно аз давам на Рали Ехиначи - 1 месец, после 20 дни почивка, също съм давала AD Liquid For Kids, но както вече са ти казали другите майчета - детето трябва да си преболедува, за да му се усили имунната с-ма.
Моят съвет е да отидете при хомеопат, за да избегнете даването на антибиотици, тъй като от тях имунната с-ма се скапва допълнително.

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Имуностимулатори? - Какви препоръчвате?нови [re: honey13]  
Автор olivO3 (маслинката)
Публикувано10.03.05 21:46



Нoney13, Ехиначи - ехинацея ли е? Защото аз купих Ехинацея на д-р Тайс, но има алкохол в нея и ме е страх да не се алергизира. Ехиначи под каква форма е?



Тема Re: Имуностимулатори? - Какви препоръчвате?нови [re: olivO3]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано10.03.05 23:43



Да, Ехинацея е - под формата на бонбонки-мечета с вкус на шоколад На мен не ми мирише много на шоколад - на нещо друго е, ама не мога да го определя. Обаче Ралица направо откача от кеф като й ги давам

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Имуностимулатори? - Какви препоръчвате?нови [re: honey13]  
Автор olivO3 (маслинката)
Публикувано11.03.05 09:52



Благодаря ти! Ще ги потърся и аз, защото и ние много обичаме бонбонки! По аптеките ги има нали? А по колко дневно даваш или си го пише в опътването?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.