Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ако мама от форума ще говори пред бТВ-да й помогненови  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано10.03.05 16:58



Става дума за предложенията на социалната ни министърка за евентуално намаляване срока на майчинството на половина - от 2 на една година и увеличаване на обезщетението за този период двойно - от 130 на 260 лв.
Не успях да намеря автентичното подробно становище, но така или иначе майка от нашия форум и от този на Мамма ще говорят май утре по новините на бТВ. Затова, според мен, независимо от коренно противоположните мнения на майките и заради това, е необходимо да им помогнем да не приличат на някакви френетични мачета, които със зъби и нокти искат да си запазят двете години майчинство.
Затова:
1. Моля майчетата в чужбина да ни напишат как е в държавите, в които живеят - колко време се пази работното място на майката, какво й се заплаща за това време, от кого, държавата подпомага ли по някакъв начин родителите - с допълнителни пари към заплатите им, данъчни преференции...
2. Към майките, които ще говорят пред медията - според мен трябва да се обърне внимание на факта, че в момента в Бг се раждат много малко деца и явно настоящата система не е достатъчно качествена. Затова, може би, трябва да се промени нещо, но не в по-неблагоприятна страна, защото това още повече ще откаже младите хора да създават деца. Може би настоящата система трябва да се съчетае с предложението на министърката, като майката има право в началото на всеки три или шестмесечен период да избира коя от двете да ползва - кратката с по-голямото плащане или по-дългата. Изборът да става с декларация до осигурителя или до съответната социална служба, която може да се подава и по пощата с обратна разписка, за да не се налага да чакат майките по опашки.
3. Да се създадат конкретни стимули за младите майки и студентките да раждат, защото, особено майките в Проблемно ще се съгласят, че младият организъм зачева и износва по-лесно и създава по-здрави деца. Например да се плащат социални помощи за една година на майка-студентка в размер на 250 лв. Тогава повече студенти ще се замислят да оставят децата си, да прекъснат за една година и да отгледат в по-нормални условия детето си. Аз съм преподавател в университет и бях една от малкото бременни там.
4. Да се направи паралел с международния опит, за да може да се направи системата още по-добра.

Това ми роди главата, докато ме духаше навън студеният вятър. Дано не сметнете усилията ми за напразни.



Тема Re: Ако мама от форума ще говори пред бТВ-да й помогненови [re: tswete]  
Автор DarkCat (LightCat)
Публикувано10.03.05 17:12



добре написано



Тема Re: Ако мама от форума ще говори пред бТВ-да й помогненови [re: tswete]  
Автор tangeo (mama na Emily)
Публикувано10.03.05 17:13



Мисля, че предложенията ти са много разумни и наистина трябва да има много аргументи и факти, които да се изложат. Иначе ще си остане само журналистическа шумотевица и моите извинения, ако има майчета журналистки, но такива глупости сътворяват понякога, че чак се чудя как въобще са станали такива и къде е професионализма им.
Подкрепям те с две ръце:))))


Емили 1.11.2004
Стефан 15.02.1991

Тема Re: Ако мама от форума ще говори пред бТВ-да й помогненови [re: tswete]  
Автор lavender (пристрастен)
Публикувано10.03.05 17:24



idealno e.
mnogo e vajno da ne se poluchi kato v kokosharnik i samo da se kudkudiaka

dobre si se setila da gi napishesh neshtata.........



Тема Re: Ако мама от форума ще говори пред бТВ-да й помогненови [re: tswete]  
Автор Almira ()
Публикувано10.03.05 17:39



В Канада:

- Една година майчинство
- около 60 % от заплатата получаваш (моята компания я допьлни до 80 % през пьрвите 4 месеца) като има горен лимит който не може да се надвиши.
- мястото се пази (обаче откакто го направиха една година, преди беше 6 месеца) работодателите много внимават като наемат млади жени.
- искаха да го направят 2 години, обаче много хора не са сьгласни (работодатели и бьдещи майки)


Моето мнение е че една година е най- добрия вариант.Иначе тук ще се получи още по силна дискриминация срещу жената.

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: Ако мама от форума ще говори пред бТВ-да й помогненови [re: Almira]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано10.03.05 17:47



А кой ги плаща тия 60% - работодателят или институцията, в която внасяш социалните си осигуровки (застраховки) и колко време преди това жената трябва да е работила, за да се ползва от тази система?
Много ти благодаря за отзивчивостта.
Много ни е ценна тази информация.



Тема Re: Ако мама от форума ще говори пред бТВ-да й помогненови [re: Almira]  
Автор lavender (пристрастен)
Публикувано10.03.05 17:47



az zabravih da kaja.......

Florida,sestra mi jivee tam i rodi predi 1.6 god.

maichinstvo-3 mesetza,paziat i miastoto........

zaplata-okolo 2.500$, a ako reshi za detegledachka-1000 $ i iasla ot 3 mesetza-2000 $.........

No,maika mi otide da gleda deteto......

neshtata sa nesravnimi.Nito takiva iasli imame,nito pari da se davat za detegledachki.Otdelno ne komentiram detegledahkite......

za men realnia nachin za tuk e 1 godina.....
a,i nikoi baba ne e dlajna da si gleda vnutzite,ama hich ne e dlajna.Vapros na jelanie,no ne i zadaljenie

Редактирано от lavender на 10.03.05 17:49.



Тема Re: Ако мама от форума ще говори пред бТВ-да й помогненови [re: tswete]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано10.03.05 17:48



Вече изразих принципното си несъгласие с първосигналното отхвърляне на реформата, но това в случая няма значение. Не мога да не уважавам хора, които отстояват позицията си, а не се примиряват сляпо.

Препоръката ми е тези момичета, които ще се появят публично, да се запознаят в детайли с оригиналния текст на проекто-закона и да го оспорват, като цитират точно пасажите от него, които ги смущават и съответно да дават предложенията си как тези пасажи да бъдат променени, допълнени или ако искат да отпаднат, да се аргументират защо. Мисля, че само така позицията им ще звучи смислено и убедително.

В противен случай (ако не познават оригиналния текст), може да излезе, че дигат шум напразно и да направят лоша услуга на идеята.

Все пак не бива да се забравя че ще застанат срещу устати, нестрадащи от сценична треска и излишни сантименти каки. Нека се подготвят така, че да бъдат достойни противници, а не да изглеждат като увиснали на социални помощи нереализирали се или мързеливи майки.

Ще стискам палци за добро представяне.

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: Ако мама от форума ще говори пред бТВ-да й помогненови [re: Cпacka]  
Автор lavender (пристрастен)
Публикувано10.03.05 17:51



podkrepiam te napalno!!!!!!



Тема Re: Ако мама от форума ще говори пред бТВ-да й помогненови [re: Cпacka]  
Автор marid ()
Публикувано10.03.05 18:14



Напълно съм съгласна с теб и също мисля, че първосигналната и емоционална реакция не винаги е най-правилната, затова такова начинание трябва да е добре обмислено и подкрепено с факти и смислени предложения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.