Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: ЗА и ПРОТИВ реформата на министър Христованови [re: Oтraтни]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано10.03.05 11:07



Просто на някои хора им е широко около врата явно.Сития на гладния не вярва.Просто с тази професия някъде,но не в БГ,мъжа ми ще получава толкова,колкото да се живее нормално.
Интересно какви доходи имат хора говорещи като Дара?Щото аз познавам семейство доктори,мои много близки,които получават смешни пари не стигащи за един нормален живот.И това ако не е подигравка с образованието и труда на хората.......
Или трябва да се печели кой както свари?Щото аз само така виждам алтернативата.Ясно ми стана,че с образование няма да стане(и аз го имам,но няма да работя,защото парите не отговарят на труда и ценза ми!)



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ реформата на министър Христованови [re: Virgo]  
Автор DarkCat (LightCat)
Публикувано10.03.05 11:10



виж, не ми се спори, но аз съм на мнение, че човек като спестява, има пари да посрещне точно такива събития /раждания, сватби, почивки..../ Държавата не е тази, която ще ме издържа защото съм решила да имам дете

аз нямах възможност да си седя в къщи, много ми беше мъчно, но като големия беше на 3 месеца наех бавачка. старата ми баба я взимах сутрин и я карах до къщи, да контролира бавачката все пак, отивах на работа в 10 /за да го накърмя/, обяда минаваше с разреден ябълков сок, следобеда с изцедена кърма. повече от 1/2 от заплатата ми отиваше за бавачката. струваше ми се че от тая мизерия никога няма да се измъкнем...парите така зверски не стигаха

странното е че тогава се научих да шия, и то доста добрена една източно германска машина.... абе...човек знае две и двеста. естествено е по-хубаво с 200

при следващите деца вече си работих в собствената фирма. малката на 1 и 1/2 през деня спеше в кабинета ми, а аз работех в общото помещение. после бавачка..... сложно

3-тото пак така

мнението ми е, че жена може да си седи в къщи до 2-3 годишна възраст на детето само ако съпругът и получава много голяма заплата. семейното облагане ще олекчи поне малко нещата

от държавата даже не взимам детските

така че алтернатива има навсякъде



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ реформата на министър Христованови [re: AVA27]  
Автор Oтraтни (bez_men)
Публикувано10.03.05 11:19



Не е моя работа,кой колко пари изкарва ! Но истината е, че булшенството от хората имат малки доходи ! Който има и изкарва достатъчно да е жив и здрав, но не и да се подиграва с другите ! Да има хора които живеят с помощи, какво да лягат да умират ли ?! Моето семейство слава Бого не е от тях, отдавна не взимам и пари за отглежнане на дете, позицията ми е принцпна !





Тема Re: ЗА и ПРОТИВ реформата на министър Христованови [re: dara]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано10.03.05 11:20



Това си е твое мнение.
Но мисля, че има достатъчно недоволни майки, които също искат да се чуе мнението им.


Реформа в детските заведения според мен ( а май и не само според мен) означава: детското заведение има достатъчно "отворено" работно време, в което се побира твоето (коя фирма започва в 8 и свършва в 5?), няма възрастови ограничения (и на 6 месеца пак ще ти го вземат), има достатъчно места (в нашето ОДЗ от 2 яслени групи се оформя само 1 за детска градина, защото (по думите на директорката) "преди като нямаше деца и съкратиха групите остана само една група и така си върви до днес, въпреки че само от яслата децата са два пъти повече, а пък има и деца от района, които сме длъжни да вземем и стават поне 30 деца при възможност за 20") Е аз ще съм спокойна ли ако три жени гледат 40 деца на 3 години? А има свободна база за поне още една група "ама няма разрешение от общината, щото нямало средства и още куп причини".
Относно детегледачките - доколкото знам в цивилизованите страни има специализирани агенции за подобен род услуги, което означава, че може да има поне някакъв елементарен контрол върху наемане на детегледачка. Да речем, че най-елементарно може да сключиш договор с определени клаузи и се знае, че въпросната детегледачка е точно при твоето дете и се очаква, че без препоръка от теб не може да се върне в агенцията и да получи нова работа; че все пак тези агенции ще правят някакви курсове и обучения преди жената да влезе в къщата ти и въобще ще имаш НЯКАКВА сигурност и ще се намали риска при оставяне на детето на непознат (винаги има риск, но все пак трябва да премерен поне малко)
Опитвала ли си се да отидеш примерно в НОИ и да поискаш да осигуряваш детегледачката си точно като такава и ти точно като майка?

Точно сега е моментът да се даде и мнението на несъгласните - на фаза обсъждане проекто-закона. После като се гласува на две на три да не мислиш, че някой ще чуе?

Опасност има, защото ако се пусне опасна за здравето храна за кърмачета (например някоя евтина, спонсорирана с пари за опити над населението, храна, но с неясно отражение върху физическо и психическо развитие над човека знаеш ли какво може да се случи??? - или мислиш, че това не е възможно? Възможно е и още как и то точно в бедна и изтормозена страна като България) Може и да ти се струва драматизирано, но по-добре да имаме едно наум, нали?
Ти до кога кърми?
Аз до година и един месец. Шест месеца детето ми беше САМО на кърма и съм запозната много добре с кърменето.
Чак след седмия месец започнах разреждането и ми беше невъзможно 8 часа да съм непрекъснато на работното място (все пак е на 20 км от дома ми и никой нямаше да ме търпи на 5-6 часа да "изчезвам" за по един час). Едва на 10-тия месец вече бяхме само на сутрешно и нощно кърмене, но все още не отговаряше на условията за ясла (не можеше да ходи и да си координира ръката да се храни сама)........

Имаме достатъчно основание да нададем "вой", пък ти си прецени дали да се включиш или не



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ реформата на министър Христованови [re: Virgo]  
Автор tangeo (mama na Emily)
Публикувано10.03.05 11:23



Веднъж вече го отбелязах, но пак да го повторя - нека бъдем коректни. 6 месеца се предвиждат за НЕОСИГУРЕНИТЕ майки, които в момента получават майчинство 1 година. За останалите ОСИГУРЕНИ се предвижда 1 година майчинство и заплащане от 260 лв. Така, че извинявайте, но въпроса от анкетата не е коректен, трябва да бъде 1 година по 260 лв.
Друг въпрос е за неосигуените майки - там може много да се говори.
Лек ден


Емили 1.11.2004
Стефан 15.02.1991

Тема Re: ЗА и ПРОТИВ реформата на министър Христованови [re: DarkCat]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано10.03.05 11:26



Разбира се, че държавата не може да те "дундурка" изцяло, но поне може да ти даде някои законови облекчения, защото така прочетеното предложение не дава никакви алтернативи.



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ реформата на министър Христованови [re: tangeo]  
Автор antea (SameOne)
Публикувано10.03.05 11:27



е от това решение по-добро няма, както и да се погледне
хем ще се вземат същите пари, както и преди, хем в по-кратки срокове и точно когато са най-нужни, хем практиката детето да е на детска градина, майката да се води в отпуска до 2-години и да получава обезщетенията, ще се прекрати

а от неосигурените майки трябва да се интересуват единствено благотворителните и милосърдни институции, както е навсякъде по света



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ реформата на министър Христованови [re: tangeo]  
Автор DarkCat (LightCat)
Публикувано10.03.05 11:27



една година по 260 лева е по-добре според мен

иначе само мургавите ни съгражданки ще са на далавера.

нямам нищо против тях, но в социалното получават 5 пъти повече внимание от мен....и



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ реформата на министър Христованови [re: AVA27]  
Автор dara (osobena)
Публикувано10.03.05 11:28



Такива като Дара имат добри доходи. Но те не идват от социални помощи. В това може да си сигурна. Стандарт чрез социално подпомагане не се прави. Поне не добър стандарт на живот. И мъжът на Дара печели много добри пари и може спокойно тя да не работи. Но работи. И детето й ходи на ясли от 11 месечно. Никога не съм разчитала на подпомагане от който и да било нито когато съм планирала децата си, нито когато съм ги раждала, нито когато съм ги отглеждала. И за мен сегашното положение не ненормално - 3 години за отглеждане на дете.

Някой някъде охули работодателите, вече не помня в коя от двете теми. Ами я да сте работодатели да ви видя. Ако всяка седмица трябва да отделиш 10 000 лв. за заплати и още почти толкова месечно за осигуровки и не можеш да разчиташ на хората си, защото те 3 /ТРИ/ години "гледат" деца?

И аз познавам семейство доктори. Че и повече от едно. И техните доходи са си прекрасни. Аз бедно лекарско семейство не познавам. Защо ли? Сигурно защото работят по 20 часа дневно и са висококвалифицирани лекари.

Изобщо, тя Дара живее на Марс и парите там не ги печелят, а валят като пролетен дъжд, пък Дара ги събира от земята.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ реформата на министър Христованови [re: AVA27]  
Автор antea (SameOne)
Публикувано10.03.05 11:29



В отговор на:

и аз го имам,но няма да работя,защото парите не отговарят на труда и ценза ми!




отлично, точно такива като теб имах предвид, дето са вечно недооценени [от пазара на труда] и държавата им е крива, но пък нямат нищо против да живеят от подаяния

да бачкат тъпите тогава




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.