Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема ИМУНИЗАЦИИ -Meningitis C and septicaemiaнови  
Автор Poline (аз)
Публикувано04.03.05 19:47



Здравейте на всички,
Интересува ме всичко свързано с тази имунизация...Поставя ли се тя във България?Ако да,кога?Ако не, защо?
Преди минути се връщам от разговор с GP-то ни (в Англия)...Говорихме за това какви имунизации имат децата ми,кога са слагани и т.н.....В техните паспорти НЕ СЪЩЕСТВУВА този вид и взех да си задавам куп въпроси...Дали аз съм пропуснала при смяна на държавите,както се получи с една реимунизация или в Бг няма такава практика?!?А може би има друго име,което аз незнам?!?Насрочиха ми друга среща,със специалист ... Практиката била да се слага САМО на деца,но до колко години не можа да ми каже.

Кажете какво знаете вие.

Благодаря.



Тема Re: ИМУНИЗАЦИИ -Meningitis C and septicaemiaнови [re: Poline]  
Автор любимa (завинаги)
Публикувано05.03.05 10:12



Тази имунизация се слага само по желание на родителя, не е задължителна доколкото аз знам. Аз едва наскоро разбрах за нея. Може и да греша и да съм объркала нещо обаче...



Тема Re: ИМУНИЗАЦИИ -Meningitis C and septicaemia [re: любимa]  
Автор MoniT ()
Публикувано05.03.05 13:37



В България тази имунизация не е задължителна със сигурност, защото там дори не се слага задължително хемофилус инфлуенце ваксината (която също е за предпазване от менингит).
В Канада преди 3 години ваксината бе по желание. Ние я сложихме, като ако си спомням правилно първата доза се слага някъде към 2-3 месеца и след това има още 2 дози.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.