Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема За и против присъствието на таткото при ражданетонови  
Автор Neli-Beli (непознат)
Публикувано03.03.05 16:47



Здравеите вси4ки бъдещи и настоящи мами.Искам да обсъдим темата дали е хубаво таткото да присъства при раждането на детето си или не.Има много доводи и за едното и за другото.Мисля,4е на мен ми се иска да присъства.Но от друга страна се притеснявам,4е не толкова романти4ната гледка може после да го отблъсне от мен или да наруши сексуалния ни живот,знам ли?Вярно е,4е вси4ко е естестжено и 4ожешко,да не говорим наи-ве4е,4е е едно истинско 4удо появата на малкото 4ове4е,но мъжете,знаем,са си странно племе.Кажете вие какво мислите по този въпрос.Дали да присъства само в на4алото и после да излезе?Дали да стои до края?Дали изобщо да е там?Дори да казва,4е иска да гледа-трябва ли?На мен ми се иска,аз съм "за",но не искам и да го отблъсна или объркам.О4аквам мненията ви.



Тема Re: За и против присъствието на таткото при ражданетонови [re: Neli-Beli]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано03.03.05 17:14



Здравей,
Като ти гледам лентичката имаш време да решиш, както за себе си какво искаш, така и да гообсъдиш с бъдещия татко.
Аз, например, съм против присъствието му, защото трябва да си максимално съсредоточен като му дойде времето, а той би ме разсейвал. Освен това, определено раждащата жена не е много приятна гледка. НО това си е мое мнение и никого не ангажирам с него. За моя радост таткото го споделяше, много съм щастлива, че и той не искаше да присъства.
Ествествено, помолих неонатолозите да му покажат Софи когато дойде да ме види следобяд.
Имам и приятели, при които таткото присъстваше, бил доволен. Ама то си е до човек
Приятно бременеене ти желая, и когато му дойде времето, леко раждане



Тема Re: За и против присъствието на таткото при ражданетонови [re: Neli-Beli]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано03.03.05 17:21



Ще ти кажа как беше при мен.
Аз не исках таткото да присъства, той също.
Част от причините бяха описанините от теб.
За следващия път обаче ще искам да присъства.



Тема Re: За и против присъствието на таткото при раждането [re: Neli-Beli]  
Автор Awrora (непознат)
Публикувано03.03.05 17:28



Щом неговото желание е такова, не виждам място за каквито и да било притеснеия, а и ти го искаш? :) Мен ако питаш, няма какво да го мислиш, та това е вашето детенце, а и раждането е събитие което не е всеки ден. Аз също бих желала таткото да присъства, но за жалост така се развиха нещата че едва ли и ще го видя някога отново .....



Тема Re: За и против присъствието на таткото при раждането [re: Awrora]  
Автор Neli-Beli (непознат)
Публикувано03.03.05 17:46



Съжалявам за вашия татко...Да, и той иска,мислия,4е и аз искам,но както казва 4ета (така и не открих на фонети4ната азбука буквата 4...) изброените при4ини са си налице.Може да го обобщим-хем ми се иска,хем не ми стиска. Ще решим,де,има време още за размисъл.



Тема Re: За и против присъствието на таткото при раждането [re: Neli-Beli]  
Автор Awrora (непознат)
Публикувано03.03.05 17:59



Е айде сега, ама мила ти сама каза ... че няма да е нищо не човешко и чуждо, напротив. Аз ако имах такъв избор, не мисля че щях да се замислям избщо, пък и това е момент в който повече от всичко бих искала да бъде до мен (таткото)... но това е мое мнение, на теб остава да изречеш последната дума :) Ти в кой месец си?
пп. Ч-то се намира преди 1-цата :) ( За фонетичния)



Тема Re: За и против присъствието на таткото при ражданетонови [re: Awrora]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано03.03.05 18:59



Щом и двамата го искате,не се колебайте да изберете именно това!Не виждам нищо лошо в гледката на раждащата жена.Все пак това няма да е коя да е жена за него,а собствената му и не кое да е бебе,а НЕГОВОТО!Мисля,че това е момент,който е много ценен.И само може да спечели вашето съвместно съществуване от това.Не познавам мъж,който да е присъствал и да се е отблъснал от гледката на раждащата си жена.Това са приказки на неприсъствали татковци според мен.
Така че аз съм ЗА присъствието на таткото.
Аз бях секцио,но мъжа ми пак беше там с мен!А камо ли при нормално раждане.Не мога и да си помисля,че ще раждам,а той няма да е с мен.Но това съм аз,вие си решавате за вас.
Лека бременност



Тема Re: За и против присъствието на таткото при ражданетонови [re: Neli-Beli]  
Автор marid ()
Публикувано03.03.05 19:11



Аз съм за, моят мъж присъстваше на раждането - по негово желание, всъщност даже не сме говорили специално по въпроса - от самото начало и двамата знаехме, че ще бъде там. Никога не съм се притеснявала как ще изглеждам в този момент, нито че ще ни се отрази на сексуалния живот. Присъствието му ми даваше голямо спокойствие и сигурност - както и на него де, че беше до мен и знаеше във всеки един момент какво става.Мисля, че това е момент, който трябва да бъде споделен и от двамата - да посрещнеш детето си на бял свят, да чуеш първият му плач, да го докоснеш секунди след раждането е нещо неописуемо и вълшебно, което и двамата родители заслужават да изживеят.



Тема Re: За и против присъствието на таткото при ражданетонови [re: marid]  
Автор Neli-Beli (непознат)
Публикувано03.03.05 19:35



ччч Ей,вярно,мерси за "ч"-то.В края на трети месец съм,нищо,че лентичката ми избързва с една седмица . Ава,много редовно чета всичко от теб.Откакто разбрах,че си руса (и аз) и че си "за" боядисването,както и аз.Прави сте с доводите си,съгласна съм.Живея в Брюксел за жалост и тук винаги пускат и таткото,даже снимат с камери между краката на жените си,което ми се жижда вече малко прекалено.



Тема Re: За и против присъствието на таткото при ражданетонови [re: Neli-Beli]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано03.03.05 19:41



Neli-Beli,забравяш нещо много важно освен изброеното от теб-аз съм септемврийка 2004,а ти септемврийка 2005




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.