Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Не искам още да повярвам, нонови  
Автор Kиka (жълтоока)
Публикувано28.02.05 13:51



отново направих аборт...
Явно съм забременяла веднага след предишния. Надявах се на чудо, но отново кървя от няколко дни, а днес на УЗ изследването се видя жълтото тяло, но не и плоден сак. Диагнозата отново е мисед аборт!

Това ми е трети...
Чувствам се разбита и не спирам да рева. Мъчи ме и ужасяващо чувство за вина - ако бяхме по-внимателни с мъжа ми, може би след месец два щях да си имам нормална бременност. Сякаш ние сме го убили, понеже сме го направили сега...

Пуснах тема и в Проблемно с молба за съвет и информация какво се прави след три мисед-а. Ще ви помоля и вие ако знаете нещо за изследвания, сайтове, лекари и т.н., да споделите!

Това ми е нослето!


Тема Re: Не искам още да повярвам, нонови [re: Kиka]  
Автор desi_t (мъничка)
Публикувано28.02.05 14:03



Мила Кика!
Директно ти вмъквам нещо, което написах оня ден на едно момиче във форума на "Света София".
Няма да го преработвам.

Здравей Кате!
Съжалявам за неприяностите, които са те сполетяли :(
Копирам информация от един форум (не е писано от мен, от друго момиче е), ще ти послужи:

Вчера посетих 14 етаж на Майчин дом, където се помещава генетичната лаборатория и си пуснах изследванията. Ето ви списък с подробности:

1. Хромозомни изследвания - правят се и от двамата съпрузи - 2*20 лв.=40 лв.
2. Генетични изследвания - два броя:
- Фактор V Lieden гена
- Протромбинов ген - това са изследванията за генетичната мутация, описана в статията " Антифосф.синдром и зачатие" - общо двете струват 25 лв. И двете се правят на 14 етаж на Майчин дом, където са и генетиците.
3. Антифосфолипидни антитела - два вида - 2*15 лв.= 30 лв. Правят се в лаборатория в арката на Александровска болница.
4. Токсоплазмоза - 20 лв. Прават я на първия етаж в Майчин дом. Тя излиза за един ден, генетичните и антиф. за около 10 дни, но ми казаха да се обадя в сряда, така че може и по-бързо. Хромозомните се бавят около месец.


Препоръчвам ти следните линкове:

>clubs.dir.bg/showflat.php?Cat=159&Board=probzab&Number=1942250700&page=4&view=collapsed&sb=5&part=all&vc=1

- този е точно за твоя проблем

И въобще клуб Проблемно забременяване в дир.бг

И:

>www.zachatie.org/

В частност тази статия, пак свързана с повтарящи се миседи:

>www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=173

И тези:
zachatie.com/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=123
zachatie.com/modules.php?name=News&file=article&sid=178
zachatie.com/modules.php?name=News&file=article&sid=174
zachatie.com/modules.php?name=News&file=article&sid=173

Желая ти успех!


Моля те, не се обвинявай.

Редактирано от desi_t на 28.02.05 14:04.



Тема Re: Не искам още да повярвам, нонови [re: Kиka]  
Автор Dafna ((((,))))
Публикувано28.02.05 14:15



Кика, съжалявам. Пак.
Как разбра, че си бременна отново? Направи ли тест преди да отидеш на преглед?



Тема Re: Не искам още да повярвам, нонови [re: Kиka]  
Автор marid ()
Публикувано28.02.05 14:23



Мила Кика, съжалявам. Няма причина да се чустваш виновна - нещата често са извън контрола ни за съжаление. Направете изследвания, генетична консултация, за да отхвърлите или излекувате верятен проблем и после пак напред.
Прегръщам те и ти пожелавам много сили!



Тема Re: Не искам още да повярвам, нонови [re: Kиka]  
Автор ROSl ()
Публикувано28.02.05 14:23



Съжалявам много, миличка Кики. Не зная какво да ти кажа, освен, че съм мислено до теб ,прегръщам те и вярвам, че скоро ще се радваш на нормална бременност.

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Тема Re: Не искам още да повярвам, нонови [re: Kиka]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано28.02.05 14:27



Моля те, не се самообвинявай! Недей да плачеш, има светлина в тунела. Я виж каква хубава дъщеричка имаш! Дано следващите ви дечица са поне толкова хубави, колкото е тя! Не трябва да се отчайваш, щом организмът ти е показал веднъж, че можеш да имаш здрави деца, ще стане пак. И ти го пожелавам не веднъж!
Мамите тук и от проблемно забременяване сигурно ще ти дадат ценни съвети, аз не мога. Но ми стана много мъчно и знам, че като се случи нещо толкова лошо и ти се иска да не си се раждал! Но после се намира изход и нещата се оправят! Затова, моля те, намали максимално началния ужасен период, не се самообвинявай, не се тормози! Ще стане работата, скоро ще се похвалиш с лентичка и, надявам се, лека бременност!
Ще стискам палци и ще се надявам заедно с теб и с всички тук. Мисли позитивно! Усмихни се и вярвай, че нещата ще се оправят! Аз вярвам!!!

Редактирано от tswete на 28.02.05 17:18.



Тема Re: Не искам още да повярвам, нонови [re: Kиka]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано28.02.05 14:47



Привет мила,
Знам как се чувстваш в същото положение бях, още не мога да изляза от ужасната дупка, в която Бог ме запрати и аз не знам защо! Явно така е трябвало да бъде! И аз като теб 8 дни след спонтанния си аборт пак бях бременна, втория път пих и Дуфастон и но-шпа, но за съжаление в 6 г.с. отново изгубих бебето!
Ами не знам какво да ти кажа, в медицината се приема, че моите са хабитуални, които пък били различни от мисед. Май разликата се изразява в това, че няма кюретаж, а просто организма сам си се изчиства, нещо като закъсняла менструация.
Аз започнах със следните изследвания:
- токсоплазмоза,
- цитомегаловирус
- хламидия
- рубеола
всичките ми резултати са отлични. Сега мисля да правя антифосфолипидни антитела и другите, генетични изследвания.
Според гинеколога ми не е нужно, тъй като до 3 хабитуални аборта се приемат за нормални в световната практика! Още почивам, ужасявам се от мисълта, че ще забременея пак и нещо лошо ще се случи. Няма да ти казвам, че вечер не искам да заспивам, защото сънувам всякакви глупости...

Кураж! Ти имаш слънчице за което да се хванеш и си длъжна пред него да се държиш. Плачи си, сълзите са добра терапия!
И аз и ти ще бъдем бременни, просто явно сега не е бил подходящия момент!



Тема Re: Не искам още да повярвам, нонови [re: tswete]  
Автор jorjeta81 (новак)
Публикувано28.02.05 14:49



Моляте не плачи и не се самообвинявай,каква вина имаш ти?Направете с таткото необходимите изследвания,за да сте сигурни че всичко е наред,важно е и да си спокойно,трудно е в такива моменти,но не се тревожи,имаш малко момиченце и мъж до теб които ще ти помагат,сигурна съм че всичко ще оправи,ще мине време,ще се успокоите и двамата и бебчето ще стнае,но трябват здрави и щастливи мама и тати,успех ти желая във всичко,стискам палци всичко да е наред



Тема Re: Не искам още да повярвам, нонови [re: desi_t]  
Автор Kиka (жълтоока)
Публикувано28.02.05 14:54



Много ти благодаря за изчерпателната информация! Много ми е полезна!
Още след предишния мисед, ми дадоха препоръка за генетични изследвания, но така и не намерих време през този месец да отида (то нали трябва да сме двамата със съпруга ми, а яслата на щерката от един месец е в карантина заради варицела и няма на кой да я оставим).

Прегледах статиите в зачатие и ... се уплаших. Колко много причини могат да са в основата за един аборт...

Непременно ще направя изследванията, понеже не искам този ужас да се случи отново.

Това ми е нослето!


Тема Re: Не искам още да повярвам, нонови [re: Kиka]  
Автор jana (силна)
Публикувано28.02.05 14:57



Не мога да ти дам компетентно мнение или съвет какво се прави при 3 мисед-да, но мога да те успокоя и да ти подам приятелското ми рамо Не си втълпявай, че вие сте виновни. Това е най-голямата грешка и не се стрепи да си го набиваш в гловицата. Станалото станало, така е трябвало - така е станало. Звучи много травиялно знам, но гледай по-философски на нещата и те ще отминат бързо. Поне при мен това помогна. Плачи, крещи, не сдържай нищо в себе си и накрая се успокой и ще видиш,че скоро ще направиш твоят бонбон Ивана кака
Прегръщам те и ако имаш нужда пиши .... тук съм

Редактирано от jana на 28.02.05 15:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.