Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:17 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови  
Автор ROSl ()
Публикувано23.02.05 17:28



Боби все още има разстройство, вече цял месец. Според педиатърката ни ,това е нормално и ме убеди, че при кърмачетата акито е воднисто. Бях се успокоила до преди малко, когато смених памперса и в него на жълт фон се мъдреше една кървава жилка. Веднага се обадих на докторката и тя каза ,че ще вземе секрет ,но чак утре сутрин. Моля ви ,момичета, ако някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем, нека сподели. Случая не е ли спешен, за да се отлага до утре? Дали ще мога да спя спокойно тази нощ? А иначе, Бобо е спокоен,спи спокойно, храни се нормално, акито е жълто, не повръща, дори няма колики!!! Какво е това кърваво нещо в памперса ни???

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Редактирано от ROSl на 23.02.05 17:30.



Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: ROSl]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано23.02.05 17:35



Жилката може да е заради раздразнената лигавица на червата толкова дълго време.
Когато Борис беше с разстройство имаше такива.
Мисля, че изследването на катото е наложително и е трябвало да го направите отдавна.



Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: Чeтa]  
Автор ROSl ()
Публикувано23.02.05 17:47



Да, трябваше да го направим отдавна, сега осъзнавам, но нали пустата педиатърка го преглежда и казва *ОК, нищо му няма, нормално е...*,доверявам се. Ти, ми беше писала да го заведа на гастроентеролог и съжалявам, че не го направих тогава. Сега вече ще отидем, но подозирам, че ще ми бъде отказано направление ...ха сега кажи и с това как да се справя

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: ROSl]  
Автор ybaG (:) :))
Публикувано23.02.05 17:47



От д-р Добрева завеждаща отделението за недоносени деца в Шейново зням, при продължително разтройство взимаш една амула Гентамицин от 40мл/ малка/ и слаед всяко хранене капваш по малки в последните глъдки на детето!
Веднага спира и ако има възпалителен процес го прекратява!
Това е само при тежко разтрйство!
При вас , ако е вече месец. според мен е задължително да се изследва детенце за някаква бактерия!
Потърси и друго менение!



Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: ybaG]  
Автор ROSl ()
Публикувано23.02.05 17:49



Благодаря ти

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(. [re: ROSl]  
Автор Kиka (жълтоока)
Публикувано23.02.05 18:00



За съжаление, не мога да ти помогна със съвет или с информация, понеже никога не съм се сблъсквала с подобен проблем.
Но искам да ви пожелая бързо отшумяване на гадното разстройство и най-вече - дано утре изследванията покажат, че всичко е наред!!!

Искрено се надявам скоро да се похвалиш, че Бобо е добре!
Целувки и на трима ви!

Това ми е нослето!


Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(. [re: ROSl]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано23.02.05 19:21



Аз не знам дали сте на кърма, но като гледам, че малчуганът е роден на 22.01, това означава, че отначало си има чести и воднисти изхождания?
А колко са на брой? Има ли поне едно гъсто и следващите да са по-редки и слузести. Описвам нашия герой, дано те успокои.
На кърма е от самото начало и винаги си е акал повече. В началото по 7-8 пъти на ден, след ядене, а по някога и по време на кърмене. Но сутрешното винаги беше гъстичко, т.е. кашесто, а другите по-кисело миришещи и доста слузести. Носила съм памперси на джипито, питала съм де що педиатър съм могла, дори и д-р Мустаков, щото си мислех, че може да е на алергична основа. И от всички получавам- при децата на кърма е така, някои акат повече, други по малко! НОРМАЛНО Е! Е, и аз два пъти като беше по-мъничък намерих мънички жилки кръв или поне така ми се стори. Но майка ми беше категорична, което и педиатърът после потвърди - няма толкова малко бебече откъде да хване дезинтерия - всичко му се изварява, пери и глади, само на кърма е! Откъде?! Тогава ми казаха, че е нормално, понеже често се изхожда и да се раздразнят червата и да има кръвчица. Предписаха ми за една седмица да давам по половин Смекта, а после няколко дни по една трета два пъти дневно. И така успяхме да намалим честотата на изхожданията до 6 пъти на ден и повече кръв не е имало. А с всяко въвеждане на ново ядене, без зеленчуците - намалява изхожданията с едно. И сега вече Алекс ака средно по 2 - 3 пъти. Което е прекрасно! Брат ми е боледувал от дезинтерия, но като по-голямо дете, но е било след като е пил вода от кладенец и цяла седмица е акал водичка. А при бебетата още кладенчова вода не са ни посъветвали да им даваме, ама де да знаеш. Хубаво е, че ще направят на детето изследване, но не се притеснявай. Нищо няма да му стане до утре! Всичко ще е наред! Ака си човекът повече!!!
А ти като бебе или таткото - имали ли сте подобни проблеми?



Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(. [re: tswete]  
Автор biskara (непознат )
Публикувано23.02.05 19:32



Почти е сигурно че в изследванията ви няма да има нищо обезпокоително.Това с жилките кръв се случва.и е от раздразване на червата.Не е фатално да се изчака до утре.
Може би въпроса да не ми е много уместен, но дали няма алергия бебето?Независимо че е толкова малко.

Дано всичко да се оправи.
успех.



Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(. [re: Kиka]  
Автор ROSl ()
Публикувано23.02.05 19:39



Мерси, Кики.Дано да е наред всичко, въпреки че малко се съмнявам.А с проблема, дано никога ,ама никога да не се сблъскваш!!!
Целувки и на вас с Ивка.БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!!!

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(. [re: tswete]  
Автор ROSl ()
Публикувано23.02.05 20:05



Много ти благодаря!Звучиш ми така свежо, че доста ме успокои.Е, поне ще се опитам да спя спокойно, пък утре ще видим какъв ще бъде резултата.
А за нас с татито не знам. Аз не си спомням а свеки няма да я питам за татито, дори още не съм й казала какво си намерихме в памперса, че да не я тревожа.

Жики18.09.03.Боби22.01.05.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.