Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Злоядо маймунче!нови  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано26.02.05 15:38



Ще ме побърка това дете. Вече нищо не иска да яде. Всеки ден се правя на маймуна да хапне по десетина лъжички пюре. Забавлявам, пея песни, един кашон с играчки отива на ядене. Понякога отказва и млякото. Ей така, просто решава, че няма да яде и седи гладна по 5-6 часа, в които аз правя по пет пъти храна и пробвам да й я дам, само за да ми се изплюе в лицето.
А е на жестока диета и не мога да експериментирам с нещо друго, което може и да й хареса.
Като се роди, първите 3-4 дни нищо не ядеше, нито пък пожела да суче. Даже акушерката, която седеше и й въртеше главата да засуче се ядоса и вика "На кого се е метнало такъв инат това дете"!.
По едно време се хранехме в следната поза: аз я нося с едната ръка, с другата държа шишето и или танцувам, или обикалям из апартамента да й се сменя картината пред очите.
И телевизора не помага вече. Няколко дни в нейна чест пусках пералнята, та успявах по тоя начин да й дам половин бурканче, но и това й омръзна.
Ще ме побърка вече. Дайте съвет какво да я правя, защото днес ми се прииска да я набия и здравата й се скарах, като й обясних как още утре ще закарам всичките й пюрета на дечицата от домовете и да не ми се прави на принцеса, защото има деца, дето се молят така майка им да седи и да ги храни, а тя ми се прави на интересна!



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор Fighty (минаващ)
Публикувано26.02.05 16:02



Миличка, искрено ти съчуваствам. Свекърва ми ми разправяше, че мъжът ми е бил такъв като малък, ако го оставела можел и три дни да не хапне, а аз не и вярвах. Явно обаче и при вас случая е такъв. За съжаление не мога да те посъветвам нищо. Само мога да ти кажа , че на много места съм чела, че ако детето се лъже или насилва да яде ставало още по-злоядо. Но пък ако наистина не хапва по цял ден....не знам...Стискам ти палци и ти желая успех.



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано26.02.05 16:31



Здравей Силвита,
Моята мишчица не е чак толкова злояда, ама на моменти е наистина инат. Единственото, което ми помага е ... полифоничен GSM, като по време на хранене се сменят мелодиите. Или просто й отвличам вниманието, като й се плезя и правя всяакви маймунджулъци, включително се правя, че ще й изям яденето. При нас помага, ама GSM-а е ненадминат.
Опитай, поне ако не помогне, няма да навреди И бързо да "надрастнете" алергията и да я залъгваш с разни вкусотийки!
Поздрави и успех



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор veni1 ()
Публикувано26.02.05 16:39



Напълно съм съпричастнакъм проблема. Сина ми е на 4 г. и още се гоним с лъжиците.Дори и в градината не могат да го накарат сам да яде.А когато се разболее- пълен глад, нищо и никой не е в състояние да бутне нещо в устата!
Съвети: Първо - никога насила не я хранете.
Второ- мисля че е достатъчно голяма за кухня, запишете я! Там храната е сто пъти по вкусна от блудкавите пюрета и е разнообразна. Или опитайте малко да овкусите пюретата!
За съжаление май само с отвличане на вниманието в нашия случай ставаше.Така че - цирка продължава!


Ицо - 9.02.2001

Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор molokov (koktail)
Публикувано26.02.05 16:52



Здравей,

нашия също е толкова или почти толкова злояд

стратегическа методология:

колкото се може повече да се умори - по-всякакъв начин

да не и се спи прекалено - тогава при нас нищо не става

сега като порастна - дразненето с храна, нищо, че е само на 7 мес. - сядаш и си похапваш сладко сладко

това с гсм-а работи ако 1 и 2 са изпълнени

слагаш най-небрежната каменна физиономия сякаш не ти идва да цъфнеш на всяка лъжичка

и все пак - въпреки алергията - слагай по нещичко ралично - купешките пюрета са способни да направят от всяко дете злоядо маймунче

успех



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: molokov]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано26.02.05 17:36



Ще пробвам това с физиономията, макар че нещо не ми се удава напоследък. И при нас гсм-а е безотказен, преживях намазването на пюре по клавишите, огъването на капачето и случайните позвънявания, но откакто го метна от столчето на земята вече не й го давам.
Аз също съм била супер злоядо същество и за съжаление знам до какво води насилването. "Изядените" филии с лютеница зад диваните, караха ме да пия бял равнец, който горчи та мамата си трака и може да откаже всеки не само от храна, но и от живота като такъв... И като можех да се разпореждам с храната си, започнах да ям само сандвичи и си имам чудесен гастрит в момента :(
А кухня няма как да й дам заради алергията...
Ох, утре ще пробвам някое друго пюре ,пък каквото ще да става.



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано26.02.05 17:47



Алекс въобще не е злояд, но имаше такива периоди, в които не щеше да яде пюре, а кашата много я обичаше. Можеш да пробваш само с оризова каша, може пък да яде. Но много нерви с това пюре, докато не започнах да го оставям по-докъсно гладен и така изяждаше, но не всичко. И отказваше всяко пюре, което преди това е ял. Имат си моменти бебетата, дано се размине при твоята красавица. Но ако се притесняваш, че стои гладна - каша поне не яде ли? Пробвай с каша.



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: tswete]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано26.02.05 18:28



това за кашата е добра идея - Маринова никаква каша ли не ви разрешава? Поне оризова... иначе си мислех, ако добавиш малко захар в пюрето, да стане сладичко - това поне не би трябвало да влияе на алергията. и кажи кои са тия безвкусни пюрета, какво всъщност яде, та да мога да се сетя за други подобни, които да стават за Рая.



Тема За GSM a [re: Slanchezara]  
Автор Fighty (минаващ)
Публикувано26.02.05 19:13



Мила, не съм много съгласна , че няма да навреди. Четох бая статии напоследък, според които облъчването от телефоните е много вредно за, възрастни та камо ли за деца. Съветваха да се държат колкото може по-далече от малки деца, защото предизвиквали всякакви гадости, включително образуване на ракови клетки. Не знам доколко е вярно, но откакто чух за това, никога не си оставям телефона в близост до Кайа. Става въпрос за радиус от 1 метър поне. Излъчванията били постоянни , не само когато говориш, защото телефона предавал сигнал през интервал от няколко секунди.
Не знам дали го обясних добре, но нищо не ни пречи да бъдем предпазливи нали.



Тема Re: Злоядо маймунче! [re: queenmabb]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано26.02.05 19:15



Здрасти, радвам се, че писа, отдавна не съм те виждала или поне така ми се струва :)

Сега яде фризопеп по 16 л. на ден, разреден с каша царевица на Фризокрем - дефакто кашата я приема като мляко.
А пюрето на Хип Царевица с картофи и пуйка е за алергични е и няма никакви подправки и пише да не се добавят. Много е гадно на вкус. Тя по едно време като беше на по-малко фризопеп го ядеше, но сега явно си взима достатъчно белтъчини с млякото и не ще и да го помирише, така си го обяснявам.
Иначе са ни разрешени кашите Царевица и Ориз и царевица на Фризо и Оризово-ябълкова и Царевичен грис на Хумана. (но тях двете не съм ги пробвала, чакам зелена светлина).

Имам две резервни пюрета - Тиква с ориз и пиле на Сънвал и Моркови с картофи и пиле на Несле и утре ще й засиля няколко лъжички от тиквата, пък каквото ще да става. Тя май е сладичка?
Пъпките й от вчера никакви ги няма и днес не ми е хъхрила, та май сега е момента да пробвам нещо ново. Пък и във вторник-сряда сме при Маринова и се надявам да поохлаби малко режима, защото така със сигурност ще намрази храната во веки веков. Ако се сетиш за някое друго пюре с месо и по-малко съставни зеленчуци, свиркай. А това за захарта е супер идея и ще я пробвам и нея, мерси ти!

Според мен обаче не е само от вкуса на храната - просто си е такова детето, макар Спок да пише, че са нужни много упорити усилия на родителя, за да стане детето злоядо. Ако я оставя без да й дам храна в 3-часовия интервал, щом не е гладна, може да откара още 2 часа без дай мигне окото. Веднъж й обърках часовете и се размрънка на 5-я час чак...

Редактирано от Silvita на 26.02.05 20:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.