Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:31 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Нямам достатъчно кърманови  
Автор galia_mi (мама на Мартина)
Публикувано24.02.05 07:23



Кърмата ми много намаля и бебка си остава почти гладна. За нощните хранения даже май почти няма и я залъгвам и с водичка.
Може ли да направя нещо за увеличаване на кърмата. От вчера пия лактогонен чай ама не знам дали има ефект.
Много ми е мъчно че бебка трябва да яде изкуствена храна.



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор DarkCat (само усмивка)
Публикувано24.02.05 08:59



можеш да я кърмиш по-често, т.е. на всяко огладняване на бебка и давай да суче и от 2-те гърди

на мен ми се е случвало да имам много малко кърма около 1 седмица. по горния начин отново ми се увеличи, е, имах чувството че кой какво прави аз все кърмя и все ми се спеше, но удържах положението тогава

спокойна бъди, ще се увеличи, трябва ти и повече сън



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор Adelle (на Борис)
Публикувано24.02.05 09:09



Пробвай с по-често кърмене, не давай вода, чайчета, биберон залъгалка. Много полезни съвети има във форума Кърмене и захранване на бебета на бг-мамма - библиотеката им е страхотна, непременно я виж! Почивай си повече, за увеличаване на кърмата можеш да пробваш и с хомеопатия. Нужно ти е и много спокойствие и търпение - не се отказвай!



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор natby (ниа-катя)
Публикувано24.02.05 09:18



почвай да цедиш след всяко ядене и давай на поискване. това е. иначе квото и да пиеш няма да стане. поне според мен



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано24.02.05 09:22



Махни всички биберони, води, чаеве. Кърми при всеки плач, дори това да е през 15 мин, включително и нощем (нощем е най-доброто време за кърмене, понеже тогава е най-ефективно стимулирането на лактацията поради високите нива на пролактина между 3 и 8ч. сутрин). При този режим на кърмене кърмата естествено ще се урегулира според нуждите на бебето за 2-3 дни.

Ако дохранваш с по-голямо количество и нямаш нерви да го спреш изведнъж, може постепенно да намаляваш добавката, докато съвсем я елиминираш.

Една безценна статия по въпроса е тази:


Това ми беше настолно четиво, когато аз самата се борех преди година за запазване на изключителното кърмене, понеже от храненето под час, водата и чая, бебка беше наддала 100г. само първия месец. Но се справихме и без добавка. Вярвай в естествените сили на майчиния организъм, трябва само да ги стимулираш по правилния начин. И бъди спокойна, много е важно за добрата лактация.

Успех!



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: Andrea$]  
Автор galia_mi (мама на Мартина)
Публикувано24.02.05 09:52



Благодаря на всички.
Ние още не сме на дохранване ама следвашия вторник ако все още не качва ще ни предпишат дохранване. За 20 дни е качила само 70 грама, ама като чета Андреа , май и те са били така с наддаването.
Май проблема ми е че много се притеснявам с бебка всичко да е наред и се изнервям повечко. Ще гледам да го давам по спокойно и дано се оправим с храненето.



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано24.02.05 10:11



Ние за 25 дни бяхме спаднали 100г. Обаче при веднага взетите мерки (които вече ти описах по-горе) за следващите 5 дни до консултацията вече бяхме наддали 200г, т.е. отчетохме 100г наддаване. Имаш 5 дни до другия вторник, давай!:)



Тема Re: линкнови [re: Adelle]  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано24.02.05 11:37








Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: natby]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано24.02.05 14:11



В началото като се изцеждаш след всяко кърмене, няма да има много много какво да изцеждаш, но за няколко дни ще се възстанови. Аз пиех при такова намаляване и хомеопатични дражета, сигурно в бг-мамма са споменати. И лактогонния чай, и дражетата, и спокойствието, и кърменето по начесто все помагат. При мен съвпадна с първия М цикъл и още е така - винаги при М ми намалява кърмата, но вече не толкова, че да не му стига на Алекс. Но аз само един ден давах и от двете гърди и после се отказах. Така за следващото кърмене не остава много. И най-важното - спокойно, без да дохранваш нещата ще се оправят. Майчетата тук на мен много ми помогнаха. Около петдесетия ден на Алекс имах подобен на твоя проблем, а вече си се кърмим безпроблемно почти десет месеца. Не се отказвай, не се притеснявай! Стискам палци! Щом имаш желание, ще кърмиш!



Тема Re: Нямам достатъчно кърма [re: galia_mi]  
Автор tanya1977 (непознат)
Публикувано24.02.05 16:33



az pieh pryasno mlyako po litar na den - imashe efekt 5 mesetsa





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.