Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Тесни канали ,мами ?нови  
Автор Fighty (минаващ)
Публикувано25.02.05 22:49



Мили мами, станах вуйна:) Сестрата на мъжа ми роди. Днес се прибраха и започнаха познатите мъки с кърменето-твърди гърди, болки, разранени зърна....всички знаете за какво става въпрос:) Както и да е, проблема е , че има тясни канали, кърмата излиза само на капчици. Това прави цеденето един малък ад. Аз също се цедях , но при мен течеше на струи. Кажете как да и помогна? Дадох и бебка да я изсуче, но тя вече е голяма и разбира и не иска да суче от нея.
Ако имате някакви идеи-помагайте:)
Благодаря ви предварително.



Тема Re: Тесни канали ,мами ?нови [re: Fighty]  
Автор bib.bib ()
Публикувано25.02.05 22:55



Честита племенница, да е жива издрава и много да ви радва!
В клуба на Бг-мамма съм срещала съвет, че лецитин помага. Там можеш да погледнеш и по колко се пие. Иначе гинеколог може да й изпише няколко инжекции окситоцин, това също помага при по-тежките случаи. Но, най-важното ти го знаеш е бебето да суче, цеденето поне при мен почти не помагаше - бебка вършеше по-полезна работа.
Успех на майчето!



Тема Re: Тесни канали ,мами ?нови [re: Fighty]  
Автор Arлиka (просто Аглика)
Публикувано25.02.05 23:23



"Сандопарт" - това е специален перорален препарат за подобни случаи.
Обаче моята информация е твърде остаряла навярно и може би в аптечната мрежа са се появили далеч по-нови и добри неща!? Аз съм вземала "Сандопарт" (изключително добре ми беше подействал!!!) по същата причина, която ти споменаваш, но това беше преди доста години... Надявам се да имате успех с нещо още по-ефикасно, въпреки, че нищо не ви пречи да се посъветвате с някой лекар и за "Сандопарт"-а!
Успех!

Аглика


Тема Re: Тесни канали ,мами ? [re: Fighty]  
Автор magi99 (мамадебелана)
Публикувано25.02.05 23:40



Аз бях така с първото и ми изписаха едни таблетки, които се слагаха под езика.Ама убий ме не мога да сетя как се казват.



Тема Re: Тесни канали ,мами ?нови [re: Fighty]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано26.02.05 08:34



Това е една статия от форума

Има много други полезни статии.
Ето я
Това със зелевите листа съм чела че е много ефективно. потърси из форума ,има много теми по същия проблем.

Златко -16.03.03 г.


Тема Re: Тесни канали ,мами ?нови [re: Fighty]  
Автор Devina (мама на Зори)
Публикувано26.02.05 14:24



Първо, ЧЕСТИТО!!! Да е жива и здрава малката бебка!

Аз имах такъв проблем с едната ми гърда. Млякото излизаше само на капчици. От начало докато се светна за проблема се чудех защо зърното ми е все разранено, то дърпа ли дърпа дребчето... Не съм пила никакви лекарства за това. Оправих се с МНООГО цедене с помпичка. Отне ми може би месец, да не кажа и повече, докато млякото тръгне на струйки. Много ме беше страх, че бебето ще се отбие, понеже изцедената кърма давах с шише, но всичко е наред.
Но ако с лекарства проблема се решава по-бързо, може би е по-добрия вариант. Цеденето много ме изморяваше-цеди, мий помпата, мий шишета, стерилизарай, сглобявай...
Успех!



Зорница - 21.Ноември.2004


Тема Re: Тесни канали ,мами ?нови [re: Fighty]  
Автор lora_pw (минаващ)
Публикувано28.02.05 09:29



И аз бях трагичен случай. Добре че беше една акушерка в детското одтделение на Майчин дом. Тя ми каза да си капвам по една-две капки оксотоцин във всяка ноздра преди кърмене. Окситоцинът беше в малка ампулка. Лошото е, че от него получавах силни контракции (но така пък по-бързо се прибира матката)
Важното е да не се отказвате.
Целувки на всички.



Тема Re: Тесни канали ,мами ?нови [re: Fighty]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано28.02.05 17:29



При нас нещата бяха такива - Дени засука едва на 23тия ден. До тогава се изцеждай и й давах с шише. Каква точно е причината и аз не знам. Предполагам е била комплексна - съчетание от няколко фактора, единия от които тесни или не-добре отпушени канали. Случайно или не, Дени засука 3-4 дни след като ми дадоха помпа на Авент и започнах да се цедя с нея. Все пак си мисля, че помпата ми отпуши каналите и след това кърмата започна да тече на струйки.



Тема Re: Тесни канали ,мами ?нови [re: Fighty]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано28.02.05 17:56



и след двете раждания имах такъв проблем през първите няколко дни. помогнаха ми топли компреси на гърдите и много цедене на ръка. след няколко дни мъки всичко се оправи.



Тема Re: Тесни канали ,мами ?нови [re: Fighty]  
Автор dete_viara (непознат )
Публикувано01.03.05 13:07



Първия път се цедих на ръка .
Втория път си купих помпичка. Предполага че от нея каналите ми започнаха да се запушват, така че просто я захвърлих и продължих на ръка.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.