Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:13 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Кафява линия на кореманови  
Автор toni (bonboni)
Публикувано24.02.05 13:12



Привет на всички!
Незнам по-конкретно названия на тази линия (пигментация), която се получава на бременното коремче в един момент на бременността и реално остава там и след разждан известно време...
Дано сте се досетили какво точно имам предвид, но исках да ви попитам следното - всчички ли сте получили такава линия през бременността си. Знаете ли нещо повече за нея - защо се появява, случаи при коитоне се появява и т.н.
Въпросите ми са продиктувани от факта че скоро влизам в 7мия месец но такава линия този път така и не ми се е появила - спомням си че предишната бременност я получих някъде към края на 5тия месец? Предната бременност беше "мъжка" а сега чакам момиченце? Има ли някакво обяснение за това?



Тема Re: Кафява линия на кореманови [re: toni]  
Автор Devina (мама на Зори)
Публикувано24.02.05 13:16



Хм... не знам дали има нещо общо с пола на бебето. Аз имам момиченце, а кафявата ми линия (май се казва родова) стана толкова кафява, че чак се чернееше. Вече 3 месеца след раждането още си стои. Е, избледняла е, но пак си е там. Не знам кога ще изчезне?



Зорница - 21.Ноември.2004


Тема Re: Кафява линия на кореманови [re: Devina]  
Автор toni (bonboni)
Публикувано24.02.05 13:18



Предишния път моята също беше много силна и изчезна чак на 6тия месец след раждането!! За съжаление почти нищо не мога да намеря написано за тази линия и аз не мога да ти помогна с инфо.... Но може би пък ще има някой, който ще ни даде научно обяснение за този "феномен"....



Тема Re: Кафява линия на кореманови [re: toni]  
Автор Devina (мама на Зори)
Публикувано24.02.05 13:23



Намерих ето това:

Definition: A dark line from your belly button to your pubic bone, caused by hormones. This will disappear after the birth.

Пак хормините са виновни



Зорница - 21.Ноември.2004


Тема Re: Кафява линия на кореманови [re: toni]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано24.02.05 13:35



Не знам какво е обяснението за появата й, но не ми се вярва да има връзка с пола.



Тема Re: Кафява линия на кореманови [re: Чeтa]  
Автор toni (bonboni)
Публикувано24.02.05 13:43



Ооо да със сигурност няма връзка ... нямах предвид това с първия постинг - просто се чудех.... но май със сигурност има мами при които не се появява?!?



Тема Re: Кафява линия на кореманови [re: toni]  
Автор maiche ()
Публикувано24.02.05 13:45



Няма, няма, ама при мен си съвпадна - с мъжката имах, с женската - не



Тема Re: Кафява линия на кореманови [re: maiche]  
Автор jorjeta81 (непознат )
Публикувано24.02.05 14:03



аз съм края на осмия месец,а при мен изобщо не съществува такава линия.По едно време даже се бях притеснила,повечето ми познати ,които са раждали им се появяваше към 5-6 месец,а при мен и досега няма и помен от такова нещо,за пола на бебо и аз вече незнам,6-я и 7-я казваха момиче,онзи ден ,когато акушерката ми слушаше тоновете с дървената слушалка ,каза че били като за момче,незнам вече,но не мисля че тази линия има връзка с пола,по скоро е заради хормоналната промяна в организма,но нямам точна представа



Тема Re: Кафява линия на кореманови [re: toni]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано24.02.05 14:12



Здрасти!

Наричат я линия негра. Дължи се напромянат ав хормоналната картина. И аз имах, но не беше много ясно изразена. Изчезна напълно след като родих, но не помня за колко време. Казват, че е по-силна при бременност с момче, но едва ли е толкова категоричен показател.

Как си с руския? Ако се справяш (сигурна съм в това! ) виж ето

.
Ето и има нещичко в раздел Промени в пигментацията.



Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Тема Re: Кафява линия на корема [re: Cпacka]  
Автор MM (za mama)
Публикувано24.02.05 14:24



"Казват, че е по-силна при бременност с момче, но едва ли е толкова категоричен показател"

Е, ако е така значи със сигурност са познали, че и този път ще си имаме момиченце. Но и на мен не ми се вярва да има връзка с пола на бебето.

>>Тони, и аз имах при първата бременност. Беше средно силна, но изчезна за няколко месеца. Сега изобщо нямам. Явно си е до бременност - в тази не ми било писано да се появи, остават още 5 седмици, да видим дали ще я има или няма. Но сега като ми е поизхвръкнал пъпа пак (а той иначе е доста вдлъбнат) забелязвам, че има едно две по-тъмни (относително, защото на мен ми е доста светла кожата) петънца вътре в него - може да са останали от предишната бременност, а може и сега да са се появили. Но те са с радиус от 1-2 мм, така че нищо особено, не е като цяла линия.

Странно нещо е пигментацията. Когато бях бременна през май миналата година, преди да загубим бебето, за около седмица на по-силно слънце (а се мажех като луда с кремове особено лицето и се покривах с шапки) ми се появи едно петно, точно където казват, че се появява 'маската' на бременността. Бледичко беше, но си го виждах - после поизчезна за няколко месеца. Сега се благодаря, че няма слънце донякъде, да не стана като петниста хиена в лицето

Анна 07/09/2002




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.