Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Нямам достатъчно кърма  
Автор galia_mi (мама на Мартина)
Публикувано24.02.05 07:23



Кърмата ми много намаля и бебка си остава почти гладна. За нощните хранения даже май почти няма и я залъгвам и с водичка.
Може ли да направя нещо за увеличаване на кърмата. От вчера пия лактогонен чай ама не знам дали има ефект.
Много ми е мъчно че бебка трябва да яде изкуствена храна.



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор DarkCat (само усмивка)
Публикувано24.02.05 08:59



можеш да я кърмиш по-често, т.е. на всяко огладняване на бебка и давай да суче и от 2-те гърди

на мен ми се е случвало да имам много малко кърма около 1 седмица. по горния начин отново ми се увеличи, е, имах чувството че кой какво прави аз все кърмя и все ми се спеше, но удържах положението тогава

спокойна бъди, ще се увеличи, трябва ти и повече сън



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор Adelle (на Борис)
Публикувано24.02.05 09:09



Пробвай с по-често кърмене, не давай вода, чайчета, биберон залъгалка. Много полезни съвети има във форума Кърмене и захранване на бебета на бг-мамма - библиотеката им е страхотна, непременно я виж! Почивай си повече, за увеличаване на кърмата можеш да пробваш и с хомеопатия. Нужно ти е и много спокойствие и търпение - не се отказвай!



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор natby (ниа-катя)
Публикувано24.02.05 09:18



почвай да цедиш след всяко ядене и давай на поискване. това е. иначе квото и да пиеш няма да стане. поне според мен



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано24.02.05 09:22



Махни всички биберони, води, чаеве. Кърми при всеки плач, дори това да е през 15 мин, включително и нощем (нощем е най-доброто време за кърмене, понеже тогава е най-ефективно стимулирането на лактацията поради високите нива на пролактина между 3 и 8ч. сутрин). При този режим на кърмене кърмата естествено ще се урегулира според нуждите на бебето за 2-3 дни.

Ако дохранваш с по-голямо количество и нямаш нерви да го спреш изведнъж, може постепенно да намаляваш добавката, докато съвсем я елиминираш.

Една безценна статия по въпроса е тази:


Това ми беше настолно четиво, когато аз самата се борех преди година за запазване на изключителното кърмене, понеже от храненето под час, водата и чая, бебка беше наддала 100г. само първия месец. Но се справихме и без добавка. Вярвай в естествените сили на майчиния организъм, трябва само да ги стимулираш по правилния начин. И бъди спокойна, много е важно за добрата лактация.

Успех!



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: Andrea$]  
Автор galia_mi (мама на Мартина)
Публикувано24.02.05 09:52



Благодаря на всички.
Ние още не сме на дохранване ама следвашия вторник ако все още не качва ще ни предпишат дохранване. За 20 дни е качила само 70 грама, ама като чета Андреа , май и те са били така с наддаването.
Май проблема ми е че много се притеснявам с бебка всичко да е наред и се изнервям повечко. Ще гледам да го давам по спокойно и дано се оправим с храненето.



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано24.02.05 10:11



Ние за 25 дни бяхме спаднали 100г. Обаче при веднага взетите мерки (които вече ти описах по-горе) за следващите 5 дни до консултацията вече бяхме наддали 200г, т.е. отчетохме 100г наддаване. Имаш 5 дни до другия вторник, давай!:)



Тема Re: линкнови [re: Adelle]  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано24.02.05 11:37








Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: natby]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано24.02.05 14:11



В началото като се изцеждаш след всяко кърмене, няма да има много много какво да изцеждаш, но за няколко дни ще се възстанови. Аз пиех при такова намаляване и хомеопатични дражета, сигурно в бг-мамма са споменати. И лактогонния чай, и дражетата, и спокойствието, и кърменето по начесто все помагат. При мен съвпадна с първия М цикъл и още е така - винаги при М ми намалява кърмата, но вече не толкова, че да не му стига на Алекс. Но аз само един ден давах и от двете гърди и после се отказах. Така за следващото кърмене не остава много. И най-важното - спокойно, без да дохранваш нещата ще се оправят. Майчетата тук на мен много ми помогнаха. Около петдесетия ден на Алекс имах подобен на твоя проблем, а вече си се кърмим безпроблемно почти десет месеца. Не се отказвай, не се притеснявай! Стискам палци! Щом имаш желание, ще кърмиш!



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор tanya1977 (непознат)
Публикувано24.02.05 16:33



az pieh pryasno mlyako po litar na den - imashe efekt 5 mesetsa




Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор nezy (мама на Цвети)
Публикувано24.02.05 19:50



И аз все още не съм се отърсила от този проблем. Даже ревах една вечер, щото бебо се будеше през 1 и 1/2 - два часа, но аз винаги давам на поискване и от двете гърди. Освен това изцеждам след всяко кърмене - излиза около 10-20-30 грама най много, останалото бебо го е изсукал. Пия лактогонен чай - около 1/2 л. дневно + много течности до 2 л. общо. Трябва да се пият много течности и да си почиваш повечко. Поспивай си при всяка възможност. Освен това си взех по лекарско предписание хомеопатичното лекарство за стимулиране на кърмата Ricinus Communis 5CH - пия 3х5 гранулки. За сега положението е почти овладяно, но ще пиша за резултатите след първата консултация след 20-тия ден. Даже си намериха кантарче да го тегля бебо и според него наддаваме 40-50 грама дневно, което си е супер! Ще се боря да запазя кърмата с нокти и зъби и се надявам да съм ти помогнала със съветите. И още нещо - никаква вода или други течности на бебо, ние и нищо друго не искаме! Стичкам палци и да пишеш!



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: nezy]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано25.02.05 01:46



И аз, като nezy, бих ти препоръчала да вземеш RICINUS COMMUNIS 5CH, но първоначално да смучеш преди всяко кърмене по 5 гранулки. В последствие, когато кърмата ти се увеличи, можеш да минеш на схемата 3 х 5 гр. По време на приемането на хомеопатични продукти не трябва да приемаш кафе, мента и алкохол. Също трябва да избягваш силните миризми, както и камфора, също така и билковите чайове, в частност лайката.

Не съм съгласна, че колкото повече прясно мляко пиеш, толкова повече кърма ще имаш. Най-много да докараш някоя алергия на бебето.

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: honey13]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано25.02.05 12:17



И аз същото хомеопатично лекарство съм приемала, три пъти по пет и мисля, че имаше ефект. И мляко пиех, но не по много. Успех и спокойствие! Стискам палци!!!



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор klemy (chudeshta se)
Публикувано25.02.05 12:24



Всеки с проблемите си!
Аз пък се чудя как да го спра това мляко...Малката не иска да суче,изцеждам и давам с шише.Гърдите ми са направо като камък преди да ги изцедя,боли...абе ужас.А така или иначе ще трябва да спра млякото след седмица,най-много две,защото няма да се справя с лекциите и с кърменето.Пък и дипломната трябва да я почвам...Това малко офф,ама...
За увеличаването на кърмата са ти писали всичко-не давай вода на беба,пии най-малко по 2л. течности,ама най-малко.Давай на поискване и се цеди,,а също си вземи и това хомеопатичното-знам че помага.Ще ти се увеичи къмата,ще видиш!!!



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: klemy]  
Автор galia_mi (мама на Мартина)
Публикувано25.02.05 17:40



Тя вода не иска, много рядко решава да глътне вода. Само на кърма сме. А аз пия по над 2 литра течности сигурно и прекарвам по цял ден да се кърмим.
Това хомеопатичното лекартство дали го има по всички аптеки?
Дано да има ефект от него. Сега Мартина след като суче един час и после пак опитва да захапе да суче.



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: nezy]  
Автор galia_mi (мама на Мартина)
Публикувано25.02.05 17:41



аз като се изцедя след като е сукала с много голям зор мога да докарам до 10 грама



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано25.02.05 17:53



така е, така е, хич да не те учудва, но щом има какво да изцедиш, това означава, че и за бебка има мляко, колкото иска. т.е. не е спряло и да е останала гладна. СПОКО!



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор ruja72 (непознат)
Публикувано25.02.05 19:50



Гале не се притеснявай напразно.
Аз преди да кьрмя не можех да изцедя повече от 30 грама.
След като успяваш да изцедиш нещо след като си кьрмила си е направо постижение!
Кьрмех много на често и Валето май и и стигаше(растеше си нормално). Така успях до 10 месец. Сега силно се надявам да успея пак. Не меря колко кьрма имам че предния пьт се бях отчаяла като ми казаха че трябвало да изцеждам 60 грама и много се стресирах. Добре че разбрах че при всеки е индивидуално и не може да се каже колко грама е добре и колко зле.
Само не давай биберон или добавка. Че това е почти сигурно отбиване на бебето.




Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: ruja72]  
Автор nezy (мама на Цвети)
Публикувано25.02.05 23:51



Да, Гале, продължавай цеденето, много го мразя това нещо, направо ми дотяга, ама няма как. С помпа нищо не става, та се мъча ръчно, но поне нещо изцеждам. И при нас нещата се развиват динамично, днес например бебо беше неспокоен и често, често се будеше да суче, май и коликите ни погнаха, защото докато се кърмим, пуска гърдата и пак я захапва, върти се, понякога не заспива, а гледа и не след дълго пак се храним. Обандеждавам се само от кантарчето - тази вечер показа 100 гр. за 2 дни. Дано така продължаваме и да може да удържа фронта по-дълго!



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: nezy]  
Автор galia_mi (мама на Мартина)
Публикувано26.02.05 19:03



Вие сте си направо супер с това наддаване.
При мен положението от към кърма започва да са оправя след като държах бебето 2 дни нон стоп на гърдата. Сега видимо е повече и тече по лесно. Благодаря на всички за подкрепата. Всичко хубаво на вас и на бебоците.



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано27.02.05 15:39



Много се радвам!
И при нас положението тогава се оправи точно след 2 дни нон-стоп на гърдата, както си пише по книжките.



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор nezy (мама на Цвети)
Публикувано27.02.05 17:53



Ох, пожелавам и на вас да наддавате много. С зъби и нокти се се мъча да пазя кърмата - дано повечко изкараме. Само за твое успокоение да ти кажа, че гърдите ми почти винаги са меки, никога не изтича кърма от тях без да ги изцеждаш, няма потичане и мокрене. Т.е. кърмата ми не е в изобилие и трябва да се мъча да я поддържам. Стискам палци и на вас и се радвам, че имате напредък.



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: nezy]  
Автор galia_mi (мама на Мартина)
Публикувано28.02.05 18:06



mersi uspeh i na teb, dawaj po spokojno na nqkoi majki ne im sa meki gyrdite i si proizwevdat dostatychno kyrma. Towa e normalno. Nie sledobqd ni namalqwa kolichestwoto kyrma i bebka stoi budna i se dereshe ot glad.



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: galia_mi]  
Автор Awrora (непознат)
Публикувано03.03.05 17:11



Kърми си я, а когато кърмата не достига прибегни до изкуствена ... нищо няма да му стане на бебчето, майка ми ни е хранила изкуствено и мен и сестра ми :)



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: Awrora]  
Автор nezy (мама на Цвети)
Публикувано07.03.05 12:46



За съжаление, трябва да споделя, че и ние след толкова добър старт минахме на изкуствено хранене. Все още се изцеждам и кърмя два пъти, но определено от както минахме на адаптирано мляко вкъщи има спокойствие. Явно кърмата ми е била намаляла и бебо ревеше почти непрекъснато през 1/2ч. -2 ч. , бяхме на смесено хранене, но след кърмене бебо не искаше да яде от шише и ефекта беше нулев. На всичко отгоре и спря да наддава и ни побъркваше цялата къща.Нашият Митак е доста мързелив и дори и с шише пак се храним по половин час минимум. Ще се мъча макар и по двадесет грама да му давам още малко кърма за имунитет. А що рев и сълзи бяха, само като видех шишето и почвах да рева, то и сега де.
Уф, не ми е били писано да си кърмя децата!



Тема Re: Нямам достатъчно кърманови [re: nezy]  
Автор summer ()
Публикувано07.03.05 16:22



nezy, нормално е кърмено бебе да иска да суче през 1/2-2 часа, особено на възрастта на която е твоето, нормално е и да се храни по половин час. Кърмата се образува на принципа на търсенето и предлагането - колкото повече кърмиш, повече се образува. Кърмата намалява когато бебето не суче достатъчно често или не стимулира достатъчно образуването на кърма поради неправилно поставяне на гърдата. Или и двете. Не е нужно да приемаш минаването на адаптирано мляко като удар на съдбата срещу който няма какво друго да направиш освен смирено да наведеш глава. Дори да ти е намаляла кърмата, пак може да се възстанови чрез по-често сукане и/или изцеждане.
Ако имаш желание да промениш нещата, предлагам да прочетеш статиите във форума за кърменето в страницата bg-mamma.com



както и да ползваш форума.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.