Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.  
Автор ROSl ()
Публикувано23.02.05 17:28



Боби все още има разстройство, вече цял месец. Според педиатърката ни ,това е нормално и ме убеди, че при кърмачетата акито е воднисто. Бях се успокоила до преди малко, когато смених памперса и в него на жълт фон се мъдреше една кървава жилка. Веднага се обадих на докторката и тя каза ,че ще вземе секрет ,но чак утре сутрин. Моля ви ,момичета, ако някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем, нека сподели. Случая не е ли спешен, за да се отлага до утре? Дали ще мога да спя спокойно тази нощ? А иначе, Бобо е спокоен,спи спокойно, храни се нормално, акито е жълто, не повръща, дори няма колики!!! Какво е това кърваво нещо в памперса ни???

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Редактирано от ROSl на 23.02.05 17:30.



Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: ROSl]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано23.02.05 17:35



Жилката може да е заради раздразнената лигавица на червата толкова дълго време.
Когато Борис беше с разстройство имаше такива.
Мисля, че изследването на катото е наложително и е трябвало да го направите отдавна.



Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: Чeтa]  
Автор ROSl ()
Публикувано23.02.05 17:47



Да, трябваше да го направим отдавна, сега осъзнавам, но нали пустата педиатърка го преглежда и казва *ОК, нищо му няма, нормално е...*,доверявам се. Ти, ми беше писала да го заведа на гастроентеролог и съжалявам, че не го направих тогава. Сега вече ще отидем, но подозирам, че ще ми бъде отказано направление ...ха сега кажи и с това как да се справя

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: ROSl]  
Автор ybaG (:) :))
Публикувано23.02.05 17:47



От д-р Добрева завеждаща отделението за недоносени деца в Шейново зням, при продължително разтройство взимаш една амула Гентамицин от 40мл/ малка/ и слаед всяко хранене капваш по малки в последните глъдки на детето!
Веднага спира и ако има възпалителен процес го прекратява!
Това е само при тежко разтрйство!
При вас , ако е вече месец. според мен е задължително да се изследва детенце за някаква бактерия!
Потърси и друго менение!



Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: ybaG]  
Автор ROSl ()
Публикувано23.02.05 17:49



Благодаря ти

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: ROSl]  
Автор Kиka (жълтоока)
Публикувано23.02.05 18:00



За съжаление, не мога да ти помогна със съвет или с информация, понеже никога не съм се сблъсквала с подобен проблем.
Но искам да ви пожелая бързо отшумяване на гадното разстройство и най-вече - дано утре изследванията покажат, че всичко е наред!!!

Искрено се надявам скоро да се похвалиш, че Бобо е добре!
Целувки и на трима ви!

Това ми е нослето!


Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: ROSl]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано23.02.05 19:21



Аз не знам дали сте на кърма, но като гледам, че малчуганът е роден на 22.01, това означава, че отначало си има чести и воднисти изхождания?
А колко са на брой? Има ли поне едно гъсто и следващите да са по-редки и слузести. Описвам нашия герой, дано те успокои.
На кърма е от самото начало и винаги си е акал повече. В началото по 7-8 пъти на ден, след ядене, а по някога и по време на кърмене. Но сутрешното винаги беше гъстичко, т.е. кашесто, а другите по-кисело миришещи и доста слузести. Носила съм памперси на джипито, питала съм де що педиатър съм могла, дори и д-р Мустаков, щото си мислех, че може да е на алергична основа. И от всички получавам- при децата на кърма е така, някои акат повече, други по малко! НОРМАЛНО Е! Е, и аз два пъти като беше по-мъничък намерих мънички жилки кръв или поне така ми се стори. Но майка ми беше категорична, което и педиатърът после потвърди - няма толкова малко бебече откъде да хване дезинтерия - всичко му се изварява, пери и глади, само на кърма е! Откъде?! Тогава ми казаха, че е нормално, понеже често се изхожда и да се раздразнят червата и да има кръвчица. Предписаха ми за една седмица да давам по половин Смекта, а после няколко дни по една трета два пъти дневно. И така успяхме да намалим честотата на изхожданията до 6 пъти на ден и повече кръв не е имало. А с всяко въвеждане на ново ядене, без зеленчуците - намалява изхожданията с едно. И сега вече Алекс ака средно по 2 - 3 пъти. Което е прекрасно! Брат ми е боледувал от дезинтерия, но като по-голямо дете, но е било след като е пил вода от кладенец и цяла седмица е акал водичка. А при бебетата още кладенчова вода не са ни посъветвали да им даваме, ама де да знаеш. Хубаво е, че ще направят на детето изследване, но не се притеснявай. Нищо няма да му стане до утре! Всичко ще е наред! Ака си човекът повече!!!
А ти като бебе или таткото - имали ли сте подобни проблеми?



Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: tswete]  
Автор biskara (непознат )
Публикувано23.02.05 19:32



Почти е сигурно че в изследванията ви няма да има нищо обезпокоително.Това с жилките кръв се случва.и е от раздразване на червата.Не е фатално да се изчака до утре.
Може би въпроса да не ми е много уместен, но дали няма алергия бебето?Независимо че е толкова малко.

Дано всичко да се оправи.
успех.



Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: Kиka]  
Автор ROSl ()
Публикувано23.02.05 19:39



Мерси, Кики.Дано да е наред всичко, въпреки че малко се съмнявам.А с проблема, дано никога ,ама никога да не се сблъскваш!!!
Целувки и на вас с Ивка.БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!!!

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: tswete]  
Автор ROSl ()
Публикувано23.02.05 20:05



Много ти благодаря!Звучиш ми така свежо, че доста ме успокои.Е, поне ще се опитам да спя спокойно, пък утре ще видим какъв ще бъде резултата.
А за нас с татито не знам. Аз не си спомням а свеки няма да я питам за татито, дори още не съм й казала какво си намерихме в памперса, че да не я тревожа.

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: biskara]  
Автор ROSl ()
Публикувано23.02.05 20:09



И това ми е минало през ума ама се надявам да не е. Нито аз ,нито таткото сме с алергии и ...се надявам

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: ROSl]  
Автор asinka ()
Публикувано23.02.05 20:12



на каква храна сте?
ние докато не въведохме зеленчуковото пюре все воднисто беше акото!със "ядки"(по-твърди участъчета)!такава къравава жилка не сме имали! но не се притеснявай!за утре стискам палци изследванията да са добри!



Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: asinka]  
Автор ROSl ()
Публикувано23.02.05 20:29



Само на кърма сме ама такова разстр. цял месец.... Имаше ядки ама напоследък и те липсват. Мерси за палците. Лошото е, че преди малко ми повърна и отново се спекох

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: ROSl]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано23.02.05 20:35



И на мен ми се случи веднъж да намеря такава жилка в памперса пак вечерта. И пак се чудех колко е спешно, но добре че миз ме успокои, че се е случвало със всичките й деца без последствия :) Та не се засилих по доктори, а си изчаках консултацията след 2 дни, където лекарката след щателен преглед установи, че всичко си е наред и каза, че от инцидентни такива случаи обикновено няма последствия. Така че спокойно си изчакай до утре :)
Аз продължавам да си мисля, че детенцето си ака нормално за кърмаче, ако всичко останало си му е наред. Но ако си притеснена, по-добре му направете изследвания, за да си спокойна.



Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: ybaG]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано23.02.05 20:38



Аз защо знам, че гентамицин вътрешно не трябва да се приема? Само външно...



Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: Andrea$]  
Автор maiche ()
Публикувано23.02.05 21:06



По спомени от последното ми питане, което беше за носни капки - не че не трябва да се приема, просто не се резорбира и действа локално, затова не е и токсичен, ако се приема (освен ако не ти го бият на инжекции, разбира се...). Иначе кървава жилка и моите и двамата са имали един-два пъти. Последният път даже стана пред докторката - събличах Ния да демонстрирам колко е подсечена и я видях в памперса - коментарът беше, че просто е раздразнена.



Тема Спокойно, Роси :))нови [re: ROSl]  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано23.02.05 21:09



Повръщането най-вероятно няма никакво отношение към притесненията за акито. Случва се на новородените да повръщат.

Искам да ти кажа нещо от нашия опит - имаше 1 ден миналия месец, в който дъщеря ми (само на кърма, 4 месечна) също получи разстройство. Тогава разбрах как изглежда наистина воднистото аки. Говорих с 2 педиатърки, и получих консултации от още една приятелка лаборантка, която пък ги получила от колежките си, относно "Що е то разстройство и има ли то почва у нас?".
Та, разстройство е, когато бебето ака често и в промеждутъка между храненията. Нормално е да ака по време и след кърмене, но ако ака често и в интервалите, може би наистина има разстройство. Освен това, воднистото аки си е точно като оранжева водичка - няма зрънца, жилки, нищо - само лек жълтеникав цвят и бързо попива в памперса.
В памперса пък на моята щерка открих малко слуз и веднага пратих проба от акито за изследване при приятелката ми лаборантка, също бях с опасения за стомашно разстройство. Тя се консултира със специалисти, направиха изследване - резултатът - няма нищо нередно. Казаха, че е почти изключено кърмаче да има дизентерия.
Най-вероятно кървавата жилка наистина е от раздразнени чревца от често акане, или от спукано капилярче от ануса - ако бебчо се напъва много...Та така.


Спете си спокойно. Утре ще си направите изследването и ще се увериш, че всичко е наред.




Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: maiche]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано23.02.05 21:42



Мерси, че ме подсети, майче.

имах предвид наистина, явно не съм запомнила добре. Все пак даването на антибиотик без съответните изследвания не ми се струва добра идея.



Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: Andrea$]  
Автор maiche ()
Публикувано23.02.05 22:13



На мене също...



Тема Хайде да разкажа,...нови [re: ROSl]  
Автор ROSl ()
Публикувано24.02.05 19:56



...да се оплача и да помоля за съветЕто как мина денят ни
Отиваме сутринта в болницата и се оказа, че нашата педиатърка е втора смяна
Отидохме след обяд и преди нас чакаше възрастна дама с дъщеря си(вероятно). Момичето й подшушна да ни пуснат с бебето а оная ми ти жена като почна да мърмори под носа си, че никога нямало да стане това, че тя няма да чака цял ден заради някой си...абе, с една дума ,имаше против да минем преди тях. Естествено ,стана и се залепи за вратата на кабинета да не би да влезем преди нея . И не влязохме, разбира се а изчакахме най-прилежно общо около час пред кабинета сред кашлящи и кихащи пациенти.
Влязохме в кабинета и премерихме Боби.Оказа се, че е наддал само 600гр. Сестрата даде термометър и измерихме Т. Бях шокирана когато го взе и каза *Ама вие сте с Т- 37.8* Аз пипам Бобо-нормален ми се струва . Измерихме още 2пъти Т и двата пъти - 36. А 37.8 е била Т на някой преди нас. Докторката ни изписа антибиотик Аугментин, защото ЗАБЕЛЕЖЕТЕ, не се знае какъв е причинителя на разстройството и повръщането и докато станат резултатите от секрета ,според нея трябва да го вземаме, за да не се развие инфекция евентуално. -
Тук искам да попитам ,някой давал ли е този антибиотик на бебе??????Защото когато брат ми казал на аптекарката ,че е за бебе на 1м., тя много се учудила и казала, че е много силен и да попитам дали педиатърката е сигурна в предписаното . Веднага се обадих и тя каза, че няма страшно, понеже не цялото количество се усвоявало от организма??? А след като прочетох в упътването, че може да има страшни последици, вкл. остра диария, изобщо не мисля да давам на Бобо. Кажете какво да правя?
Всичко не свършва до тук, обаче... Отиваме в микробиология ,почуках на вратата и ми отвори една страшно *учтива* лаборантка. Втренчи поглед в бебето и каза * Ама кой ви праща с това бебе? За секрет????Ами ,аз не знам как ще му вземете секрет на бебето!?!??!!* Попитах я * А аз ли да му взема* и тя ми каза, че ДА, аз ще трябва да му взема секрет и ми подаде (добре че беше в ръката а не ми ги захвърли на пода) стерилно шишенце и клечица за секрета. И понеже работното й време свършвало, ще й го занеса утре... После в друг кабинет боднаха пръстчето на Бобо за кръвчица . Той много плака (а на мен сърцето ми плачеше). По едно време лаборантката стиска пръстчето а кръв не излиза... а тя му хванала съседното и мачка ли мачка Накрая пойскаха такса 1левче.
Е, май това беше...Чувствам се омърсена след днешния ден .Нямам доверие на педиатърката си, изпитвам омраза към наглите и безсърдечни хора, за които едномесечно бебче не значи абсолютно нищо и толкоз злоба ми се е събрала ,че не мога място да си намеря . Извинете, че ви занимавам тъй подробно ,но знаете- вие сте ми така близки и винаги ме успокоявате.

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Тема МОЛЯ ТЕ, В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ГО ДАВАЙ!!!нови [re: ROSl]  
Автор Sofi Bo ()
Публикувано24.02.05 20:40



ТАЯ Е НЕНОРМАЛНА! Според мен трябва да се посъветваш с друг специалист. След приеманато на Аугментин за първи път от племенницата ми на 5г. тогава направи остра алергична реакция, хемоглобинът й рязко спадна на 7 (при нормален 12), и лежа няколко месеца в хематологията в Исул. Д-р Сърбинова (много добра в областта на хематологията), с която се консултира впоследствие казала, че не може да си обясни как могат лекарите да изписват с лека ръка Аугментин и Оспамокс (когато има подути лимфни възли), защото именно в комбинацията с подутите лимфи възли дават точно такива реакции, които могат да те увредят за цял живот. Вашата педиатърка провери ли му лимфните възли?
Не знам, не искам да те плаша, но според мен, по-добре изчакай резултатите (нали толкова време уж нищо ви нямаше?) или се консултирай с друг лекар, ако трябва си плати, но поне да си спокойна. Мамите със сигурност ще ти препоръчат добър специалист ако попиташ.
Не се притеснявай, всичко ще е наред. Чакаме инфо. Целувки.



Тема Re: Хайде да разкажа,...нови [re: ROSl]  
Автор sunshine3 (новак)
Публикувано24.02.05 20:50



Много съжалявам за това, което ви се е случило...Но единственото, което мога да ти кажа е, че щом нямаш доверие на педиатърката си и си предубедена в професионализма й, по-добре я сменяй или търси помощ другаде...
А по отношение на антбиотика е точно така. Взима се секрет предварително и се пуска антибиотикк, докато излезе резултата от секрета. След това се прави преоценка на база на клиниката, повлияването от антибиотика и получения резултат от антибиограмата.
Предполагам, че педиатърката е наясно със страничните ефекти на Аугментина и има основания да го изпише.
Желая ви здраве и бързо оправяне на малкия!



Тема Re: Хайде да разкажа,...нови [re: sunshine3]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано24.02.05 21:26



Права си, че до излизане на резултатите се изписва антибиотик. Но майката носи отговорност за лечението на детето си. В ситуацията, която Роси е описала, аз не бих дала антибиотик.
Роси, детето няма температура, цял месец си е било така, наддава, недей да взимаш решение, че е необходим антибиотик, ако не го чувстваш. В края на крайщата си майка и имаш майчински инстинкт. Все пак ако има един месец разстройство, детето едва ли ще наддава! Моля те, консултирай се с друг лекар, добър педиатър, по телефона. При такива симптоми може и по телефона да се направи консултация, а утре ще излязат и изследванията на кръвта. Дори аз мога да ти предложа две неонатоложки от Шейново, които моят гинеколог ми беше препоръчал. А тук има много майки, които си имат и джипи и частен лекар, от който са мн доволни. И ти, ако трябва, можеш да преминеш на такъв вариант. Довери се на инстинкта си и на някой наистина добър специалист. Извинявайте, доктори, че пререшавам диагноза, но в такъв случай винаги бих потърсила второ мнение и бих забавила приема на антибиотика.



Тема Re: Хайде да разкажа,...нови [re: tswete]  
Автор biskara (непознат )
Публикувано24.02.05 21:49



Роси,
защо не заведеш бебето в педиатрията.Там със сигурност ще те консултират.Но ти трябва талон от личен лекар.Не ми е ясно как изписва с лека ръка такъв антибиотика на толкова малко дете.Това е просто несериозно и показва незаитересованост.
Има доста лекари на които може да се разчита, както другите майки те съветват.Ти в кой район на София живееш?
Не се притеснявай, с малките деца е така , всичко ще бъде ОК.



Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: ROSl]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано24.02.05 21:52



Едва сега виждам темата ти и затова толкова късно се включвам. Само искам да ти кажа да не бързаш да предприемаш каквото и да е докато не се получат резултатите от изследванията. Че е нормално бебе само на кърма да е с толкова рядко ако - нормално е. Деничка все още ака много воднисто, макар че вече е на 7 месеца, понякога дори като кихне и попръцква по малко ако. Тя също наддава по малко, но какво толкова не могат всички деца да наддават по кило.
Ще ти кажа нашия случай как беше, ако можеш по някакъв начин да използваш част от информацията. Изписаха ни от болницата със страшно разстройство. Акото излизаше от дупенцето не само на вода, ами на пяна. И то под напрежение. (Какви рефлекси равих и въпреки това колко пъти ме е уцелвала... ;) ) И аз се бях притеснила, поисках изследвания и се оказа че има една бактерия - Ешерихия Коли. Докторицата на момента предписа антибиотик, но след като свърши курса на лечение резултатът отново беше положителен. Тогава се разтърсих по-сериозно и тук от клуба едно мамче ми даде телефона на д-р Мангъров - завеждащ детското отделение на Инфекциозна болница. Човекът беше адски учтив макар, че му се обаждах по телефон, по никое време и ми обясни, че при тази бактерия е най-добре да се остави организма да се самоизчисти. И, че антибиотиците по никакъв начин не могат да помогнат, само да навредят. (И наистина - освен рядко, от антибиотика акото й беше станало петролено зелено) След два месеца, при поредното иследване резултатите бяха отрицателни.
От там нататък акото й е пак много воднисто, но вече не излиза на пяна и под напрежение.
Всичко, което искам да кажа е, да не се тревожиш толкова, защото в желанието си да покаже, че прави нещо, лекарката е склонна да ти предпише какви ли не глупости (както стана ясно, че е направила), резултатът от които не е предварително ясен.
И последно, ако се наложи (искренно се надявам, че изследванията няма да показват нищо сериозно) ми се оабди, мога ти пратя на бележка телефона на д-р Мангъров.
Почти съм сигурна, че се притесняваш излишно!!!

П.П. Кажи какви са резултатите като излязат!!!



Тема Re: Хайде да разкажа,...нови [re: ROSl]  
Автор asinka ()
Публикувано24.02.05 21:56



еба си изродите!извинявам се за израза!ама как може така??????нашата педиатърка ако има толкова малко бебе минава преди всички!и така би трябвало да бъде!не искам да коментирам нещастниците лаборантки!пожелавам ви утре повече късмет и пак да кажеш какви са резултатите!мога ли да си позволя лично мнение?не си длъжна да се съобразиш но бих си сменила педиатъра!
целувки на сладурчетата ти!

Редактирано от asinka на 24.02.05 21:56.



Тема Re: Хайде да разкажа,...нови [re: ROSl]  
Автор Kиka (жълтоока)
Публикувано24.02.05 22:01



Настръхнах като те четох! Ужас - не мога да си представя подобно отношение към толкова малко бебе, та камо ли пък от лекар, при който си го завела, защото има проблем

Това, което мога да те посъветвам е: задължително консултация с още един лекар, ако трябва (всъщност май най-добре) в София - утре ще е сравнително хубаво времето, ще бъде като разходка за Бобчо!

За антибиотика - незнам... Боя се да давам съвети, при положение, че нямам медицинско образование и че не аз ще нося отговорността, ако бъде послушан съвета ми Ако имам аналогичен на описания от теб случай с моето дете, вероятно ще изчакам да се консултирам с още един лекар, и то специалист, преди да дам силен антибиотик, но не бих могла да те посъветвам да направиш същото. Направи това, което смяташ за правилно!
Но обезателно се консултирай с още някой!

Дано скоро ви минат неприятностите и да се включваш само с теми за гукане и бебешки смях
Непременно пиши какво е станало!

Това ми е нослето!


Тема Re: МОЛЯ ТЕ, В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ГО ДАВАЙ!!!нови [re: Sofi Bo]  
Автор ROSl ()
Публикувано25.02.05 07:37



точно от това се притеснявам, да не направи ал. реакция. Той е толкова мъничък, не се знае още дали няма да се изрине от едно обикновено сокче при захранването а тук става дума за силен антибиотик.

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Тема Re: Хайде да разкажа,...нови [re: tswete]  
Автор ROSl ()
Публикувано25.02.05 07:42



след като прочетох твоето мнение и на sunshine ,че така се прави обикновено - първо антибиотик и после резултата от акито, бях склонна да дам на Боби, но сега след като се наспах, ми дойдоха свежи мисли в главата. Пак ще ходя до педиатърката и ще й кажа ,че поемам *риска* да не му дам антибиотика и това е!

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Редактирано от ROSl на 25.02.05 07:43.



Тема Re: Еееех,нови [re: biskara]  
Автор ROSl ()
Публикувано25.02.05 07:55



като живеехме в София беше друго! Вече сме в Перник а аз тук не познавам никой ,който да ми препоръча добър педиатър или какъвто и да е специалист.

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Тема Re: Еееех,нови [re: ROSl]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано25.02.05 13:32



Сега виждам темата ти и съжалявам, че толкова късно се включвам
Миналата година мъжът ми направи алергична реакция към Аугментин (а той е на 30 г, не бебе). явно е много силен антибиотик.
Аз съм давала гентамицин на Рая пак за разстройство и на четвъртия прием ми напарви алергична реакция - повръщане на фонтан и задушаване.
Доцентката, окяот ни лекува сега, препоръча за нея Клацид - не ти го "изписвам", не дай Боже, само казвам какво са ми казали да давам, ако се наложи. Гентамицинът освен това е опасен, ако се инжектира - причинява глухота! Питай педиатърката за тоя Клацид, бил френски, пречистен, не нам кво си - тя какво ще ти каже. Струва към 40 кинта май.

Нашето тримесечно разстройство се оказа нелекувана алергия, от която сега бера плодовете на "добри" лекари. При нас секрета на акото не показа нищо, но се мотахме и ние две-три седмици, докато се сетим да го направим.
Защо не минеш превантивно на някаква лека диета ти, щом го кърмиш? Без мляко, яйца, цитруси, телешко, шоколад, сокове с консерванти - ако ядеш такива неща, разбира се? Може да подейства, виж, питай лекарката.
Дано не е това при вас! Стискам палци и пиши как сте!



Тема Re:Хайде да разкажа...и за днеснови [re: Kиka]  
Автор ROSl ()
Публикувано25.02.05 16:11



И аз не съм си представяла такова отношение ,но ето че има доста нечовечни хора, които като численост ,някъде са в по-нисък процент, но тук са доста концентрирани.
След като вчера ми бяха подхвърлени шишенце и клечица за секрет, без да ми бъде пояснено как се взема и съхранява, аз однесох клечицата пъхната в шишенцето и увита в салфетки. От вратата казах на лаборантката, същата беше, че никога не съм вземала секрет и не знам дали съм направила както трябва а тя ми дърпа от ръцете шишенцето с клечицата и казва :-*Дай тука, аз ше си го оправя! То ,по принцип аз трябва да взема секрет ама тука няма как да разсъбличаме бебе, да ревееее, вчера опищяхте болницата като ви взимаха кръв, нали вие бяхте !?!*
Хубавото е, че резултата от изследването на кръвта е добър-няма нищо обезпокоително. Казах на педи, че не съм давала още от антибиотика и попитах дали може да изчакаме резултата от секрет, който ще стане чаааак в сряда и тя ми каза отново, че АКО има инфекция до тогава можело да стане по-зле. Отново ме убеждава, че е по-добре да взема Аугментин през устата в къщи иначе ако останем в болница, щели да го боцкат с инжекции?
Истината е, че вече не ме притеснява разстройството. Много от вас писаха ,че е нормално да е воднисто ,а аз пак ще кажа какво е състоянието на Боби-няма слуз в памперса, връща понякога след хранене(не винаги), акото е жълто но попива ,само понякога на повърхността остава един тъъъънък слой, не плаче от болки в корема, дори нощем спи спокойно и се буди през 4-5ч., когато е буден се усмихва... Ако някой мисли, че имам повод да дам Аугментин нека ми пише! Всичко започна от рядкото аки и кървавата жилка, която видях оня ден и не се повтори. Сега се плаша винаги след хранене, когато тръгне да повърне ,защото доколкото знам ,чревна инфекция =разстройство+повръщане ,но и това ми се струва недостатъчно за тази диагноза.
А иначе, Кики, и сега мога да се похваля с гукащо човече. Имам чувството, че се развива много бързо. Заглеждаше се още след изписването и следеше, държи си главичката ,хваща си бибата и я вади от устата а после без да иска я опира до устничките и зяпа да я лапне, ноооо непослушната лоша ръчичка дърпа бибата обратно ...и така се стига до плач

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: ROSl]  
Автор Sunny7 (минаващ)
Публикувано27.02.05 12:54



ЗАщо не идете на хомеопат. Има и лекариохомеопати.

Моят син е на почти 6мец., често има воднисти акита, но от хемоопатия се оправя бързо..
Никога не бих дала на бебе антибиотик, освен ако не е супер страшна ситуацията и е потвърдена от няколко лекари, защото последствията са сериозни.



Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: Sunny7]  
Автор ROSl ()
Публикувано27.02.05 15:02



Вече ми похвалиха една докторка и ще се консултирам с нея, но чакам понеделника. Не съм давала от антибиотика и за сега не мисля да го правя. Дано педиатърката ни да не се окаже права. Боби изглежда много добре и аз смятам ,че изобщо няма нужда от подобни илачи, дори започна да изпива по над 100мл. кърма. Нямам й доверие на тая докторка откакто веднъж свеки беше отвела Жики на преглед(през лятото) и тя му погледнала гърлото и казала че е *сочно* и хоп-Оспамокс. Естествено ,не съм го давала защото детето нито имаше Т, нито е кашлял...абе нищо . И така...и сега нямам намерение да давам антибиотик.
Вие какво давате на бебчо за акитата?

Жики18.09.03.Боби22.01.05.

Тема Re: Пак съм аз и пак за разстройството на Боби(.нови [re: ROSl]  
Автор planet (joy)
Публикувано28.02.05 00:38



Много отдавна не съм писала в клуба, но като прочетох за вашия проблем искам да споделя, че и ние сме имали подобен точно преди 4 години, когато Васко беше на 3 месеца и беше изцяло на кърма. Стигала съм до смяна на 11 памперса на ден. Разтройството му продължи около 2 месеца и го лекуваха с какво ли не. Направиха му около 10тина антибиограми и сменихме 2-3 антибиотика. Внимавайте с антибиотиците - те дори ни засилиха разтройството. Появиха ни се и някакви гъбички в черъвцата. Васко не наддаваше през тези 2 месеца. Слава на Бога бебчосе оправи постепенно, когато спряхме всички лекарства и започна да пие разтворен във водичката LINEX - това е млечно кисела бактерия. А като си спомня само как лекарите искаха да го отбия и да го храния само с оризова каша - добре че той не я искаше. После се кърмихме до 1 годинка.
Мога да ви препоръчам д-р Мангъров - завеждащ детско отделение в инфекциозна болница. Тел му е: 098734288
Бързо оздравяване!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.