Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За ранобудните деца...  
Автор _OZZY_ (мама на Рая)
Публикувано23.02.05 10:11



Мили момичета, незнам дали моля за съвет или за съчувствие
Рая е на 1г.4м. от две три седмици стана невероятно ранобудна, става в 6, 6:30 часа и просто не знам какво да направя. Не е гладна, защото си издържа без проблем и закусва в 8.
Вечер заспива към 8:30, 9:00 и си спи по цяла нощ. Но с това ранно ставане направо ме съсипва, като се има предвид, че преди спеше до към 8 и повече.

Случвало ли ви се е? Дали е период, защото е зима и не се изразходва толкова енергия или просто трябва да се примиря, че имам ранобудна щерка, а аз съм една мама поспалана



Тема Re: За ранобудните деца...нови [re: _OZZY_]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано23.02.05 10:31



А ако легне по-късно?

И помни! Използвайки арабските цифри подпомагаш арабския фундаментализъм.


Тема Re: За ранобудните деца...нови [re: lady Marian]  
Автор _OZZY_ (мама на Рая)
Публикувано23.02.05 10:33



Още по-зле, превъзбужда се и хем става рано, хем спи неспокойно...



Тема Re: За ранобудните деца...нови [re: _OZZY_]  
Автор biba79 (непознат )
Публикувано23.02.05 10:33



Влади също е на 1.4 г и преди известно време ставаше в 7ч, така, че те разбирам. Мисля, че е временно, после пак ще си върне предишния режим. В момента Влади става около 8ч., понякога съм го виждала как към 6ч. си бърбори нещо и се върти в леглото, но като вижда, че ние спим и пак заспива.. Опитай се да не и обръщаш внимание, може пак да заспи



Тема Re: За ранобудните деца...нови [re: _OZZY_]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано23.02.05 10:37



Ох, не знам. Моят едно че спи адски неспокойно, буди се през няколко часа, но и се събужда всяка сутрин по различно време
Има ли начин да я пуснеш да си играе с нещо, а ти да си доспиш? При нас понякога действа, когато е много ранобуден.

И помни! Използвайки арабските цифри подпомагаш арабския фундаментализъм.


Тема Re: За ранобудните деца...нови [re: biba79]  
Автор _OZZY_ (мама на Рая)
Публикувано23.02.05 10:52



О това съм го пробвала, но моята отворка като се събуди се вади от спалния чувал и започва да дивее и иска да идва в нашата стая, а дойде ли там, няма заспиване..



Тема Re: За ранобудните деца...нови [re: _OZZY_]  
Автор Di2 (мама на двечки)
Публикувано23.02.05 10:56



Голямата ми дъщеря, до 1г и 9м спеше до 10-11ч, събираха и се 13-14 часа непробуден сън, педиатърката казваше че е много хубаво, но много рядко се случва. И изведнъж от есента, точно когато смениха времето, почна да се буди още в 5ч, така около седмица, после около 6ч и сега вече на 3г спи до 6.30-7.30ч сутрин. Няма значение дали си е легнала в 8.30 както обикновено или след 12ч.И аз вече едвам издържам, щото като се събуди, макар и уж тихо идва в спалнята да ми каже че се е събудила и малката се събужда и тя и започва рано-рано деня, а аз кърмя 1-2 пъти през ноща и въобще не мога да се наспивам така.



Тема Re: За ранобудните деца...нови [re: _OZZY_]  
Автор dete_viara (непознат )
Публикувано23.02.05 11:00



Синът ми беше ангелче - ядеше много, спеше много.
Щерката обаче си е едно такова дяволче - също се буди рано. И има много енергия в нея - да се чуди човек от къде. Ама като тръгнахме на градина това е от полза - няма проблеми със ставането сутрин.
Вероятно темата за градина ти звучи като в далечното бъдеще. Ако имаш възможност, оставаяй през почивните дни на някоя баба или опитай ти да лягаш по-рано.



Тема Re: За ранобудните деца...нови [re: dete_viara]  
Автор jen (мапепи)
Публикувано23.02.05 11:38



Спасение няма ранобудното дете каквото и да го правиш то се буди рано, моят син също е доста ранобуден, и не е поспалив. При нас е генетично аз съм такава ранобудна и спя по-малко така че нямам на кой да се сърдя и не ми тежи




Тема Re: За ранобудните деца...нови [re: _OZZY_]  
Автор DarkCat (light)
Публикувано23.02.05 11:39



съвет не мога да ти дам, но мога да ти съчувствам...

от понеделник до петък едва дигам малките за ясла и градина /вечер до 21:00 всичко вече е дълбоко заспало/ в 7:20

но като дойде събота по някакъв непонятен за нас начин малкия успява да стане съвсем самичък още към 6:30, да събуди сестра си и искаме неискаме трябва да станем.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.