Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Педиатри vs. децанови  
Автор cacadu (кукувица)
Публикувано21.02.05 12:36



Да кажа, че съм бясна, ще е малко. Треса се от гняв.
Разказвам накратко:
Симеон беше с 39.8 температура. Събота. Звъня на педиатъра.
Тя: днес е неработен ден, по посещения не ходя.
Аз: Спешно е, детето заспива в ръцете ми.
Тя: Не съм в София. /естествено/Обадете се в еди-кой си медицински център за да дойдат.

Обаждам се, за щастие жената на телефона беше много любезна и ми обясни подробно какво да правя докато дойде лекар.

Чакам лекар. 15 часа
Чакам лекар. 16 часа
Чакам. 18 часа.

В 18. 30 звъня отново. Обясняват ми, че лекарката е тръгнала.
В 19 часа телефонът звъни и някакъв гневен глас /лекарката/ ме пита къде по дяволите живеете? Обясних. След 5 мин. дойде тя и започна да фучи как може да я карам 20 мин. да обикаля по улицата и да търси входа. Извиних се /ако въобще вината е била у мен/. Да, ама не! Основният й проблем беше, че тя е трябвало да се лута между блоковете Бебето срещу нея реве, изгаря от температура, унася се, тя ми обяснява колко трудно ни намерила.

Ок, накрая се сети за какво е дошла. И тръгна да слага Симеон на кухненската маса за да го прегледа!!!
Даже не се сети да си измие ръцете преди да пипне детето!!! Споменах й,че в детската стая има по-добри условия за преглед все пак.

Искам да имам педиатър на когото мога да разчитам!!!!
. Денонощно! Искам когато имам нужда от помощ да ми бъде оказвана своевременно!
Къде да търся такъв педиатър, въобще каква е тази система???
Решила съм твърдо да търся педиатър, който ще се отнася човешки и който ще откликва на нуждите на детето ми.
Препоръчайте такъв човек, моля.



Тема Re: Педиатри vs. децанови [re: cacadu]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано21.02.05 12:56



Съжалявам, че така е станало при вас
Ние сме записани в 14-та поликлиника.
Там в почивните дни и нощите има дежурен педиатър, който можеш да извикаш. До сега ми се е налагало два пъти да викам лекар. И двата пъти дойдоха за максимум половин час. Освен това, ако личния лекар не е на смяна в съответния час, можеш да отидеш при друг, който пак се води дежурен и поема пациянтите на тези, които не са на работа в момента.



Тема Re: Педиатри vs. децанови [re: cacadu]  
Автор mezzo (за малко)
Публикувано21.02.05 13:03



Страхувам се че си се нагърбила с непосилна задача. Няма да намериш такъв педиатър.Все пак и те са хора, но ако наистина е човек, който мисли за пациентите си, особено малките ще осигури дежурен екип, който да се отзовава при нужда.



Тема Re: Педиатри vs. децанови [re: mezzo]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано21.02.05 13:28



И аз търся такъв педиатър!!!!Но мисля,че мисията е НЕВЪЗМОЖНА.Защо?ЗАщото повечето са станали комерсиални личности и взимат пациенти,които реално нямат физическата възможност да обслужват,защото здравната каса дава всеки месец по 2 (ако не се лъжа) лева на дете.Това естествено не включва домашни посещения и загриженост от страна на лекаря!
Какво да ви говоря,след като лекарката много добре ни познава,покрай проблемите с бъбреците на сина ми и последния път като бяхме на консултация,той ревеше пред кабинета и тя вика:"Ама гушнете Я(!!!) да не плаче."А аз се озъбих видимо раздразнена"ТЯ???" и лекарката се поправи!Много добре му знае и име и всичко,ама нейсе!А последния път не можа да се сети името на бебето,което беше преди мен и вика на майката"Влезте с ТОВА...."
Има и още,ама има ли смисъл да се коментира?!



Тема Re: Педиатри vs. децанови [re: cacadu]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано21.02.05 13:42



И аз съм записала децата в 14 п-ка и там има дежурства.
Освен това личната лекарка никога не е отказала да даде съвет и на момента по ГСМа.
Разбира се, гледам да не й звъня без особена нужда.
За случаи като такава висока Т е по-важно да я свалиш, ползвам ефералган на свещички, студени компреси с оцет, такива работи. Лекар и да дойде и да не дойде на минутата, ще ти изпише антибиотик, който ще подейства чак след време.
А че повечето лекари у нас са станали "бизнесмени" - за това просто не ми се говори...



Тема Re: Педиатри vs. децанови [re: cacadu]  
Автор biskara (непознат )
Публикувано21.02.05 13:53



Къде живеете?
Знам за двама добри в Трета градска, медицински център Свети Мина.Ако искате още информация напишете ми бележка.



Тема Re: Педиатри vs. децанови [re: cacadu]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано21.02.05 14:01



ако живееш близо до Младост ми пусни бележка - ще те насоча към добър педиатър. Иначе за жалост сценката е добре разпространена. Дано се оправяте вече като знам мойте каква картинка бяха при тоя грип - аз таз докторка бих я удушила с голи ръце



Тема Re: Педиатри vs. децанови [re: cacadu]  
Автор ybaG (:) :))
Публикувано21.02.05 14:11



Имах подобна случка наскоро! Висока темперетура посред нощ!
изобщо не съм звъняла на педиатърката ни, а директно на бърза помощ!
Казаха ми , че няма да могат да дойдат за 10 минути и какво да направя докато ги чакам!
Веднага мъжа ми отиде и купи лекарствата който ми казаха! Свещички за температура и за повръщне! Облякох детето с пижамка накисната в оцет!
След около час бяха вкъщи и ми се извиниха защото имало бум на вируса и обикаляли непрекъснаро! Прегледа я , обясни ми всичко подробно изписа лекарства! Останах много доволна!
Каза ми никога да не оставам без свещички за температура Ефералгам много са ефективни!

Е немога да кажа същото , когато след седмица мъжа ми ги викна заради мен, защото губех съзнание от обезводняване, а те категорично отказаха да дойдат!
Явно и там си е късмет на кого ще попаднеш!



Тема Що [re: cacadu]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано21.02.05 16:48



ей тка докато си беснееш, не вземеш да пуснеш една жалба до РЗОК? Не че това ще те стопли много, но поне ще имаш някакво вътрешно удовлетворение.
След това проучи поликлиниките (както ти дадоха примери - има дежурни лекари в някои от тях) - не че винаги ще получиш адекватно лечение, но поне ще има някаква реакция.
Пък след това се включи в моя почин "всяка майка - педиатър". Щото при поредния скандал с моя съпруг да викаме ли лекар или не (температура от 38 градуса и леко зачервено гърло) аз му написах всичко, което ще каже педиатъра и не присъствах на прегледа. Е, от предписанията (витамин C, ефералган или нурофен срещу температура и тантум-верде за пръскане на гърлото) бях забравила да напиша "повече течности", ама те мойте и без това пият сокове и чайове на корем.
Та съм решила да се явя в Медицинския на изпит де. Заповядай и ти. (тук не знам каква иконка да сложа - да плача или да се смея)



Тема Re: Щонови [re: Smile]  
Автор Grami ()
Публикувано21.02.05 16:56



Браво Smile!!!
Подкрепям изцяло!!!!!!И аз съм на тоз принцип!!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.